Zadar preko MZT-a i matematički izborio ostanak

Košarkaši Zadra nastavljaju borbu za petu poziciju na ljestvici ABA lige. U večerašnjem su nastupu pred domaćom publikom Dvorane Krešimir Ćosić sa 84:72 savladali momčad MZT-a i time stigli do jedanaeste pobjede ove sezone. Iako je samo teorija govorila o mogućnosti Zadra da ispadne iz lige, ovom pobjedom Zadrani su skinuli i to, teorijsko breme.

Gosti iz Skopja do jedinog su vodstva na susretu stigli ubačajem Damjana Stojanovskog za 4:6, a Filip Kraljević ubacio je prvih 13 poena Zadra, najviše laganim polaganjima ispod koša odlično koristivši postavljene akcije. Sa svojih pet poena Glenn Cosey nakon šest i pol minute igre donio domaćinima prvu dvoznamenkastu prednost (18:8), a prvu dionicu zaključuje Kraljević gotovo sa sirenom za rezultat 29:18. Drugu četvrtinu izvrsno je odigrao Franko Šango, a upravo su njegovom tricom domaći košarkaši u 17. minuti stigli do najvećih 21 poen prednosti (48:27), dok je istu marginu minutu i deset sekundi prije kraja poluvremena Lovre Bašić postavio zakucavanjem u kontri za 52:31, te se tim rezultatom otišlo na veliki odmor.

U prve tri minute nastavka gosti rade seriju 9:2, u koju je šest poena ugradio Uroš Luković i približavaju se na 14 poena zaostatka, ali s novih pet poena Coseya Zadrani se sredinom treće četvrtine vraćaju na +21 (61:40). Tu su domaćini i stali, budući da su do kraja dionice ubacili svega tri poena, a primili čak 15 za 65:55 uoči posljednjih deset minuta. Do kraja susreta Zadrani su u nekoliko navrata vratili svoju prednost vratili na 15 poena, a najbliže što su makedonski sastav približio je 75:64, koje je svojim ubačajem postavio Marko Ljubičić tri i pol minute prije kraja susreta.

Do konačnih 84:72 momčad Zadra predvodio je Kraljević s 24 poena i devet skokova, 18 koševa dodao je Šango, a Cosey 17 uz pet skokova i četiri asistencije. Kod gostiju se s 14 poena istaknuo Đorđe Drenovac, 13 je dodao Ljubičić, a double-double učinak od 10 koševa i 12 skokova ubilježio je Marko Luković.

Iduće, pretposljednje regionalno kolo Zadranima u sljedeću nedjelju nosi gostovanje u Aleksandrovcu kod Igokee, dok će MZT u petak ugostiti fenjeraša Tajfuna.