Zadar preokretom slavio pod Tornjem!

Zadar je u Zagreb stigao s osiguranim prvim mjestom uoči doigravanja, dok je Cibona trebala pobjedu u borbi za drugu poziciju.

Utakmica je počela u zaista visokom ritmu, a u njemu se bolje snašla Cibona. Igra zagrebačke ekipe bila je tečnija, Vukovi su u prvoj četvrtini bili šuterski iznimno raspoloženi (5/7 trica). Predvođeni Prkačinom i Nakićem koji su kombinirano ubacili 20 poena, vodstvo Cibone nakon deset minuta bilo je 28:19.

Zadrani su zaigrali bolje u drugoj dionici, Martin Junaković imao je dobre minute pa je ekipa Veljka Mršića stigla na – 5, da bi ubačajima Novačića i Planinića Cibosi poveli 38:30 u 16. minuti. Nakon toga, priključio se i raspoloženi Nakić, na poluvrijeme se otišlo s 46:38 za Cibonu.

Zadar je proigrao, Ciboni šut stao, rezime je to treće četvrtine. Uspjela je zadarska momčad u jednom trenutku preko Mavre stići i na – 2, energiju pod košem davao je Jure Planinić. Kod Cibone se razigrao Lovro Gnjidić pa se u posljednju dionicu ušlo s prednošću Zagrepčana 59:55. Problem Zadranima predstavljala su i po četiri faula Onuakua i Bursaća.

Na otvaranju završne dionice Zadar je poravnao rezultat, ali tada je na krilima odličnog Kreše Radovčića Cibona serijom 6:0 vratila prednost i povela 65:59. Isključen je zatim Veljko Mršić, a do tada neraspoloženi Kodi Justice veže 8 poena za potpuno izjednačenje rezultata na četiri minute do kraja. U 38. minuti Jure Planinić ubacuje za 73:76 gostiju, dok s druge strane tricom uzvraća Lovro Gnjidić. Mavra je 24 sekunde prije posljednjeg sučevog zvižduka ubacio slobodna bacanja za +2 Zadra, a Cibona je dobila zadnji napad za produžetak ili pobjedu. Gnjidić je pronašao Radovčića koji je promašio šut od table za produžetak i Zadar je slavio rezultatom 78:80!

Mavra je ubacio 16 poena uz po 4 skoka i asistencije, Jure Planinić je dodao 14 ubačaja i uhvatio 6 skokova. Kod Cibone je najbolji bio Roko Prkačin s 18 poena te 6 skokova.

Cijelu statistiku možete pogledati ovdje.