Zadar razbio Sonik Puntamiku

Zadar je upisao visoku pobjedu protiv gradskih rivala, Sonik Puntamike, rezultatom 102:63 u sklopu 18. kola HT Premijer lige. Momčad Hrvoja Vlašića se dobro držala u utakmici tijekom prvih 10. minuta igre. Nakon prve četvrtine Zadar je u potpunosti dominirao susretom, već na poluvremenu igrači Zadra su imali visoku prednost od 24 razlike. U drugom dijelu Zadar je nastavio u istom ritmu, sve do konačnih 39 razlike. Igrači Ivana Perinčića su dominirali u skoku 44:27, također držali su prednost i u napadačkom skoku 17:9. S ovom pobjedom Zadar je uzvratio Sonik Puntamiki za poraz u prvoj utakmici u Jazinama. Zadar trenutno drži prvo mjesto u domaćem prvenstvu s 13 pobjeda i 2 poraza.

Zadar je imao čak 5 dvoznamenkastih strijelaca. Najbolji strijelac je bio Jure Planinić s 19 poena uz 6 skokova i 3 ukradene lopte. Chinanu Onuaku je upisao 17 poena i 8 skokova dok je Antonio Jordano zabio 18 poena. Duje Brala i Domagoj Vuković su imali po 13 poena.

Za Sonik Puntamiku Lovre Runjić upisao je 15 poena.

Zadar u nedjelju dočekuje Mega Soccerbet u ABA ligi.