Zadar razbio Zagreb za 1-0 u Premijer ligi, čak osmorica dvoznamenkastih

Zadar je ugostio Zagreb u sklopu drugog kola Premijer lige. Očekivano, domaćini su slavili.

Premijer liga, 2. kolo, 12. listopad

Zadar – Zagreb 124:99 (33:32, 23:19, 38:18, 30:31)
(statistika)

Prva četvrtina bila je prilično izjednačena. Goste je vodio Martin Junaković s devet poena u četvrtini. Zagreb se nametnuo na 12:6, a onda Zadar serijom 9:0 uzima prednost. U drugoj četvrtini, na 36:32, Zagreb pravi seriju 10:0 i ponovno dolazi u prednost. Zadar se vraća iznudivši veliki broj slobodnih bacanja, a onda na scenu stupa Preston Knowles i njegovih osam poena dovode Zadar na još uvjerljivijih 53:43. Na veliki odmor otišlo se kod rezultata 56:50.

U nastavku izlazi neki okrutni Zadar, i “trpa” 38 poena u trećoj četvrtini. Od gostujućih 18 poena, deset je postigao Junaković. Za Zadar čak osmorica igrača poentiraju. Zagrebu su na naplatu došli neiskustvo i očajni manjak širine klupe, dok su se domaćini razmahali uz pregršt napadačkih opcija. Na kraju četvrtine rezultat je bio 94:68 i pitanje pobjednika bilo je i više nego jasno.

U zadnjoj dionici Zagrebov “junak” bio je Junaković, koji im je onemogućio da odu u još dublji minus.  Sam je upisao 14 poena za konačnih 124:99. Igrala se košarka bez obrana, a Zadrani su imali rasterećenu ruku i igrali kreativnu košarku za konačnih, i vrlo visokih visokih, 124:99.

Nevjerojatan je podatak da su kod Zadra čak osmorica igrača bila dvoznamenkasta. Knowles je ubacio 20 poena za 20 minuta, Vuković 23 poena za 29 minuta (uz 4 ukradene lopte), a Krajina 21 poen za 24 minute uz šut 9/11. Kod gostiju je uvjerljivo najbolji bio Junaković, koji je stao na 34 poena, dok je Franko Šango upisao 21 poen.