Zadar slavio na Gripama, Kedžo promašio šut za pobjedu

Zadrani su uzeli bodove Splitu na Gripama. Dalmatinski derbi odigran je u sklopu 6. kola HT Premijer lige, a momčad Ante Nazora odnijela je pobjedu nakon dramatične završnice i vrlo zanimljive utakmice. Konačan rezultat bio je 75:76 za Zadar. Splićani su imali priliku za pobjedu, ali težak šut iz okreta Matea Kedže nije bio precizan.

HT Premijer liga, 6. kolo

Split – Zadar 75:76 (22:10, 22:27, 10:25, 21:14)

(Kedžo 18, Marčinković 15, Cobbins 12 – Magarity 17, Little 16, Brzoja 16)

Furiozno su krenuli domaćini. Igračima Vladimira Anzulovića je sve polazilo za rukom, obrana je pritom bila vrlo dobra uz pravu dozu agresivnosti pa su Splićani stekli 12 poena viška nakon prvih deset minuta. Držali su Žuti vodstvo sve do kraja prvog dijela kada je William Magarity vezao šest poena i vratio Zadar u igru.

Magarity je bio vrlo efikasan i u nastavku te je rijetko promašivao. Nakon nekoliko vezanih poena švedskog Amerikanca Zadar je odigrao vrlo kvalitetno u tranziciji pa je serijom 18:2 prešao u vodstvo. Stvorili su gosti i 12 poena razlike na početku četvrte četvrtine, ali razbudio se uspavani Maj Kovačević uz Matu Kalajžića koji je s par ukradenih lopti potaknuo splitski povratak. Domaćini su uzvratili 12:0 serijom pa se 58:70 pretvara u 70:70 nakon što se ukazao Mateo Kedžo.

Kedžo je držao Splićane na životu u egal završnici koju je na drugoj strani odlično odigrao Mario Little. Poklonili su Zadrani šansu za pobjedu domaćem sastavu, ali Žuti se nisu najbolje snašli. Četiri sekunde prije kraja lopta se spušta Mateu Kedži koji nije mogao pogoditi svoj “trademark” fadeaway šut preko Domagoja Vukovića pa su Zadrani odnijeli vrijednu pobjedu.

Will Magarity predvodio je goste sa 17 poena, dok su Little i Brzoja ubacili poen manje. Na drugoj strani je najefikasniji bio Mateo Kedžo sa 18 poena.

Obje momčadi su izjednačene s omjerom 4-2.