Zadar slavio u Jazinama uz dobar otpor Šibenke

Na privremenom povratku u kultne Jazine košarkaši Zadra su dočekali Šibenku te slavili rezultatom 98:83.

Bio je to sve osim laganog susreta za momčad Veljka Mršića, Šibenčani su ‘skupo prodali kožu’. Naročito neizvjesno bilo je prvo poluvrijeme, obrane kao da nisu postojale s obje strane, a Zadrani su nakon 20 minuta vodili s 49:47.

Zadar, 22.04.2021. – Zaostala utakmica 26. kola HT Premijer lige izmedju KK Zadar i KK Sibenka – Foto: KK Zadar/Zvonko KUCELIN

U nastavku je ipak dodan gas više od strane domaće ekipe, susret je prelomljen kada je tricama Jordana i Mavre sredinom treće dionice Zadar otišao na 64:50. Iako su Zadrani imali i +18, gosti iz Šibenika su uspjeli vratiti jednoznamenkasti zaostatak (71:62) na ulasku u posljednju četvrtinu. Henrik Širko ubacio je tricu potom za – 6, ali bio je to zadnji bljesak jer je zadarska momčad serijom 7:0 povela 78:65. Do posljednjeg sučevog zvižduka nije bilo drame, dapače, Zadar je sigurno zadržao stečenu prednost i slavio s 98:83.

Antonio Jordano bio je sjajan s 23 poena (šut iz igre 9/14) te 4 skoka i 3 asistencije, Aleksandar Bursać je ubacio 16. Kod Šibenčanka je najbolji bio Milija Miković s 19 poena i 7 skokova.

Cijelu statistiku možete pogledati ovdje.