Zadar svladao Cibonu u derbiju

Košarkaši Zadra su u sklopu 19. kola ugostili Cibonu u vječitom derbiju hrvatske košarke. Izabranici Aramisa Naglića za malo su kompromitirali već dobivenu utakmicu gdje su uvjerljivo vodili većinu susreta. Vukovi su se opasno približili u završnici te su promašili neke otvorene šuteve. Inače, susret je obilježio katastrofalni šut za tri zagrebačke momčadi. Zadrani su potpuno zaslužili pobjedu u utakmici bez velikog rezultatskog značaja.

ABA liga, 19. kolo, 5. veljače

Zadar-Cibona 79:73 (28:19, 19:16, 19:15,13:23)

(Knowles 19, Ivanov 18 – Žorić 20, Tomas 12)

Krajina i Knowles otvaraju sa 7:2 što je bio nagovještaj u kojem bi se smjeru utakmica mogla kretati. Međutim, na drugoj strani razigrao se Luka Žorić i Cibona vodi 11:15. Ubrzo Naglić poziva minutu odmora i Zadrani se potpuno oporavljaju. Odličan je nakon minute odmora bio Božić, a domaća momčad dominirala je u skoku, i Zadar nakon prve dionice vodi s visokih plus devet. Cibona se vraća u igru na krilima Marina Rozića u drugoj dionici (32:29), no odmah po ulasku odlično reagira s druge strane Mislav Brzoja koji zahvaljujući energičnom pristupu ubacuje nekoliko važnih poena te zajedno s Knowlesom zaključuje poluvrijeme s ugodnih plus 12 za domaću momčad.

Domaćini odlično igraju i u nastavku. Prednost su održali bez poteškoća, a ponovno Brzoja i Knowles, ovoga puta tricama, donose najvećih plus 16 Zadru. Iako je izgledalo da su stvari riješene, Vukovi se u završnici opasno približavaju. U par navrata stižu gosti do minus pet. Međutim, priliku za potpuni povratak propuštaju u posljednjih 90 sekundi kada pri rezultatu 75:70 promašuju dvije otvorene trice. Domaćini su na kraju sačuvali prednost i zasluženo slavili.