Zadar teško poražen kod FMP-a

Biti navijač Zadra zaista nije lako, nakon što su ih igrači obradovali neočekivanim razbijanjem vodeće Cedevite Olimpije prethodnog vikenda, danas je u sklopu 9. kola ABA lige zadarska momčad teško poražena na gostovanju kod FMP-a rezultatom 94:67.

Iako se u prvoj četvrtini moglo zaključiti da će momčad Danijela Jusupa “skupo prodati kožu”, drugih 10 minuta razbilo je sve iluzije. FMP je ubacio čak 30 poena, Zadar samo 14, što je značilo da se na veliki odmor otišlo s ogromnih +21 za domaću momčad.

U nastavku utakmice prednost FMP-a samo je rasla, da bi nakon 30 minuta bila okruglih +30. Prokopali smo malo statistiku, koja pokazuje da je gostovanje u Železniku kobno za Zadrane, naime, slavili su tamo samo jedanput od kad se igra regionalna liga. Krajnji rezultat bio je 94:67.

Zadar je tako doživio osmi poraz u devetoj utakmici te se nalazi na dnu lige, dok je FMP na omjeru 6:3. Za ostanak u društvu najboljih momčadi u regiji, Zadru su nužna pojačanja.

Jedini donekle raspoložen igrač u dresu Zadra, bio je Dominik Mavra (17 poena, 6 asistencija). FMP je predvodio Ulubay s 16 poena.

FMP:ZADAR 94:67

(20:15,30:14,23:14,21:24)