Zadar u nastavku preokrenuo Levski

Košarkaši Zadra nakon teškog su poraza u Beogradu od Crvene Zvezde, već nakon dva dana odigrali novu utakmicu. Danas su u dalekoj bugarskoj prijestolnici Sofiji nakon loše odigranog prvog poluvremena, u drugome potpuno preokrenuli rezultat i slavili protiv slabašnog Levskog sa 72:80.

Levski Sofia – Zadar 72:80 (21:23; 47:40; 52:62)

Levski: Hadzhirusev 2, Karamfilov 1 (8 as), Angelov 18 (6 sk), Simeonov 22 (7 sk), Pavlin Ivanov 10, Pavel Ivanov 14 (6 sk, 3 ol), Ouandie 3, Nikolov, Rusimov, Minchev.

Zadar: Ivanov 13 (7 sk, 6 as), Kraljević 6, Šango 17, Širko, Špaleta, Ramljak 14 (6 sk, 5 as, 3 ol), Bošnjak, Florence 15, Barać 15 (6 sk), Jurica.

Sa po četiri ubačaja Filipa Kraljevića i Marka Ramljaka Zadar je nakon četiri minute poveo sa 5:8, a polovicom prve četvrtine dvicom Dmitra Angelova domaćin prvi puta dolazi u vodstvo (10:8). Do kraja prve dionice obje su momčadi pogađale svoje otvorene šuteve, a pogođenim slobodnim bacanjima Jamesa Florencea dvije sekunde prije kraja na prvi se odmor odlazi s prednošću Zadrana 21:23.

U drugoj četvrtini započinje bolja igra Bugara. Serijom 14:2 u prvih pet minuta došli su do prve dvoznamenkaste prednosti (35:25), a minutu kasnije s četiri uzastopna ubačena slobodna bacanja Pavela Ivanova i do najvećih 42:28, da bi jednaka razlika svijetlila na semaforu i nakon trica Franka Šanga na jednoj, odnosno Aleksa Simeonova na drugoj strani. Zadrani su do kraja poluvremena odigrali malo bolje i na odmor otišli sa zaostatkom od sedam koševa (47:40).

Svoje jedine poene u trećoj četvrtini, njih pet, bugarski su košarkaši ubacili u prve tri i pol minute, a prvo izjednačenje nakon dugo vremena Zadranima donosi Ramljak zakucavanjem u kontranapadu. Igrači Ante Nazora tada su se razigrali i konačno shvatili da imaju protivnika na koljenima te su do isteka trećeg perioda igre stigli i do svoje prve dvoznamenkaste prednosti. Posljednja četvrtina bila je čisto održavanje prednosti, koju bugarska momčad nije uspijevala ugroziti, a i zadarski su košarkaši stigli do +14 (63:77), što ima je bila najveća prednost na utakmici.

Do konačnih 72:80 Zadrane je sa 17 poena predvodio Šango, po 15 su dodali Boris Barać i Florence, a vrlo dobru all-round utakmicu odigrali su Ramljak sa 14 koševa, šest skokova, pet asistencija i tri ukradene lopte te Ive Ivanov s 13 poena, sedam skokova i šest asista. Kod Domaćina se s 22 ubačaja istaknuo Simeonov, a 18 je dodao Angelov.

Svoju sljedeću utakmicu košarkaši Zadra igraju u ponedjeljak, kada u svojoj dvorani na Višnjiku dočekuju Mega Leks, dok Levski u nedjelju gostuje u Novom Mestu kod Krke.