Zadar uvjerljivo do slavlja

U sklopu trinaestog kola HT Premijer lige, u Dvorani Krešimira Ćosića, Zadar je upisao novu rutinsku pobjedu protiv sinjskog Alkara, rezultatom 93:62. Utakmica je rezultatske napetosti lišena već koncem prvog poluvremena, ponajviše zahvaljujući nepremostivoj razlici u kvaliteti.

HT Premijer liga

Zadar – Alkar 93:62 (19:18, 26:12, 21:17, 27:15)

(Božić 21, Brzoja 11, Bostic 10 – Šarac 10, Graf 10)

Gosti su tricama Prolete i Brajkovića poveli sa 6:4, a s druge strane tandem BosticBožić predvodi domaćine do serije 13:0. Trend poentiranja u serijama, na krilima vanjskog šuta, nastavlja i momčad Nevena Plantaka s 10 neodgovorenih ubačaja. Konačnih 19:18 s kraja prve dionice postavlja Graf, najbolji pojedinac u redovima Sinjana.

Drugu, ujedno i prijelomnu četvrtinu, Zadrani osvajaju rezultatom 26:12, kada se posebice ističe Brzoja s 11 ubačaja. Dominacija u reketu te fizička inferiornost, u kombinaciji sa slabijim postotkom vanjskog šuta gostiju rezultirali su sa 45:30 na kraju prvog dijela.

Uspavljujuću treću četvrtinu obilježava Vladovićeva simultanka, s čijih 8 vezanih poena (2 trice) Zadar odlazi na, dotad, najvećih +19. Kod gostiju se, u ovoj dionici, koja završava rezultatom 66:47, ističu Svalina i sveprisutni Vuko.

Završetak utakmice protječe u trenažnom dojmu, a izuzev atraktivnog zakucavanja Vukovića za 72:51 te par sjajnih asistencija Vladovića, pljesak publike zaradio je i najmlađi u momčadi domaćih, Toni Jelenković, koji je sjajno iskoristio ukazanu priliku, ubacivši 7 poena za 6 minuta.

Kod domaćih najefikasniji je bio Božić koji je postigao 21 poen, dok su za goste Graf i Šarac ubacili po 10.