Zadrani iznenadili Cedevitu u Zagrebu

Košarkaši Zadra iznenadili su Cedevitu u Domu sportova. Zadrani su režirali preokret u drugom poluvremenu i tako upisali vrlo važnu pobjedu. Početkom četvrte četvrtine preokrenuli su vodstvo Cedevite i uspjeli su preživjeti do posljednjeg zvuka sirene.

Cedevita – Zadar 71:74 (20:16; 41:32; 58:53)

(M. Delaš 16, Pilepić 15; Bošnjak 17, Širko 13)

Furiozno su krenuli domaćini s 8:0 nakon samo tri minute igre. Gosti se nisu odmah pribrali ni nakon minute odmora njihovog trenera, ali ipak mir je donio Bošnjak tricom na kraju četvrtine za samo minus četiri.

Bošnjak je donio i prvo vodstvo sredinom druge dionice (23:24), no Cedevita je na pogon Zubčića, koji je povezao sedam poena, došla do dvoznamenkaste prednosti do kraja poluvremena.

Izgledalo je da će susret biti ubrzo riješen u nastavku, no Zadrani, iako su imali i minus 11, počinju lagano otapati prednost pa do kraja treće četvrtine dolaze na minus šest. No, večeras sjajnom Bošnjaku pridružuje se i Širko i njih dvojica kombinirano s četiri trice preokreću rezultat u korist gostiju (61:65).

Vitamini se od toga nisu oporavili, iako su se još jednom približili na pola koša zaostatka, ali gosti su ostali pribrani i uspjeli su bez dodatnih problema privesti utakmicu kraju.