Zagreb u susjedskom dvoboju bolji od Gorice

Košarkaši Gorice su iz 15-ak kilometara udaljene Velike Gorice danas doputovali u zagrebački kvart Trnsko, gdje ih je ugostio domaćin Zagreb, na podnevnu matineju odigrati posljednji dvoboj 11. kola A1 lige. Bila je to prilično jednosmjerna utakmica, u kojoj su Mravi na kraju slavili sa 85:73.

Pogotkom Davora Konjevića gosti su poveli sa 0:2, a bilo je to ujedno i njihovo posljednje vodstvo na utakmici. Već u sljedećem napadu Luka Božić tricom dovodi Zagreb u vodstvo, a vrlo dobru prvu četvrtinu odradio je Jakov Vladović, koji je sa osam poena i dvije asistencije povukao domaćine do vodstva 22:16 nakon prvih deset minuta. Nakon tri minute igre u drugoj četvrtini Božić je donio momčadi trenera Danijela Jusupa prvu dvoznamenkastu prednost (26:16), ali serijom 8:2 Goričani se približavaju na samo četiri poena razlike tri minute prije isteka prvih 20 minuta. Do poluvremena su domaćini ubacili devet poena, a košarkaši Gorice četiri, sva četiri Ante Mašić iz slobodnih bacanja, za rezultat 37:28 na velikom odmoru.

Vrlo dobro su u nastavak susreta ušli gosti, a ponajviše zahvaljujući raspoloženim Ivanu Papcu i Ljubi Prgometu stižu na samo -4 (41:45) na polovici treće četvrtine. Tada međutim kreće serija 18:2 košarkaša Zagreba, u koju je Miralem Halilović ugradio devet, a Božić sedam poena, za najvećih na utakmici 20 poena razlike (43:63). U posljednju se dionicu ušlo s prednošću Zagreba 66:49, a 14 poena najmanja je razlika na koju su gosti stigli do kraja susreta, odnosno do trice Konjevića za konačnih 85:73.

Po 21 poen su kod domaćina ubacili Božić i Halilović, 14 je dodao Vladović, a Marino Šarlija je na 11 poena nadodao po pet skokova i asista te tri blokade. Kod Gorice se s 15 poena i devet skokova istaknuo Marin Zrnić, a po 12 poena dodali su Mašić (7 skokova) i Papac.

U sljedećem kolu Gorica ugošćuje Kvarner 2010, dok Zagrebaši putuju u suprotnom smjeru, na noge Škrljevu.