Zagreb i Jolly lako do pobjede, Ross 41 poen u Dubrovniku

U današnjim utakmicama Zagreb i Jolly su došli do laganih pobjeda protiv Osječkog sokola i Dubrovnika, trenutno posljednjeplasiranih klubova A1 lige. Ronald Ross je bio nezaustavljiv, za Šibenčane je upisao 41 poen uz nevjerojatnu valorizaciju 50.

U jučerašnjim susretima Vrijednosnice su uništile Križevce koji su postigli rekordnih 55 poena na utakmici, vodeći Kvarner se izvukao protiv Zaboka koji je predvodio mladi Filip Bundović, a Đuro Đaković je izgubio još jednu utakmicu u produžetku.

[rezultat id=85]

Osječki sokol je u Zagreb došao bez Tonija Brnasa kojeg je Zoran Helbich udaljio iz momčadi, a na drugoj strani za Mrave je kao zaštićeni igrač startao Marko Milekić (1995.) umjesto odsutnog Karla Žganeca.

Osječani su vodili prvih pet minuta, a tek u sljedećoj Zagreb upisuje drugi realizirani šut – Perry James Michael postiže tricu za 5:5. Mladi Milekić upisuje svoje prve poene u ligi, s dvije trice podiže na 10:7 i 19:12, a početkom druge četvrtine upisuje još dva poena za dvoznamenkastu prednost Mrava (28:16). Malo kasnije trener Jusup ga povlači na zasluženi odmor dajući priliku Juraju Segariću, a nakon njega tek u 18. minuti i Dominiku Mavri koji nakon neuspješne epizode u Belgiji još nije dobio pravu priliku za dokazivanje. Ponajviše zahvaljujući Milanu Kolovratu Osječani ipak drže priključak i na poluvrijeme odlaze sa solidnim zaostatkom od sedam poena (40:33).

U nastavku trener domaćina ponovo mijenja Mavru i na poziciji zaštićenog se vraća Segarić koji tricom vraća dvoznamenkastu prednost. Kod Osječana su bili raspoloženi Kolovrat s 14 poena u prvih 25 minuta i Šundov koji je već u 23. minuti bio na pragu double – double učinka (12 koševa i 9 skokova), a razlika je vraćena na samo četiri poena zaostatka (49:45).

No, otprilike tu je i priči došao kraj, barem za Osječane. Zagrebaši na krilima bivše legende Cedevite Tomislava Petrovića i Ivana Novačića rade veliku seriju u drugoj polovici treće dionice, koja na kraju završava s +18 za Mrave. Spomenuti dvojac je u zadnje četiri minute trećeg perioda ubacio čak 15 koševa, što je bilo dovoljno za ugodnih 72:54 za Zagreb i mirnu završnicu utakmice.

Domaćini su utakmicu rutinski priveli kraju i još dodatno povećali svoju prednost. Osječani su se u posljednjem periodu vjerojatno osjećali kao da su na streljani, a Petrović se zaustavio na 29 koševa i 6 trica. Novačić i Halilović su dodali po 14 i 12 koševa za Zagrepčane. Šundov je predvodio goste s 22 koša i 11 skokova, Kolovrat je dodao 18, a Tomeljak 13 poena i 5 asistencija. Treba istaknuti kako su domaćini pogodili čak 15 ubačaja za tri poena, a gosti samo jedan. Na kraju je završilo s visokih 102:79 u korist jedne od najboljih momčadi lige.

[rezultat id=84]

Jolly je došao do očekivane pobjede u Dubrovniku uz odličnu predstavu Ronalda Rossa. Ross je za provedenih 35 minuta u igri upisao 41 koš (za 2 11/14, za 3 5/7), osam skokova i pet asistencija uz rekordnu valorizaciju 50. Dubrovnik je ovim porazom zabetonirao posljednje mjesto, a Jolly se probio na treću poziciju s omjerom 5-3.

Domaćin je u prvom poluvremenu pružio odličan otpor favoriziranim gostima, u 17. minuti su došli na minimalni zaostatak od 36:37 nakon što je Mislav Perić vezao šest, a Marko Radić četiri koša za seriju od 10-0. Na poluvremenu je još uvijek tijesnih 51:46.

Dubrovčani su u utakmici do 28 minute i zaostatka od četiri poena, nakon čega Ross, Tomislav Gabrić i Mate Mrva ubacuju u višu brzinu povećavajući prednost do konačnih 105:81.

Pored Rossa za pobjednika su dobru igru pružili kapetan Gabrić (23) i Mrva (16). Kod Dubrovčana Perić s 20 i Dino Jakoliš s 18 poena su bili najučinkovitiji.

Nakon ovog kola Ross je preuzeo prvo mjesto na listi strijelaca s prosjekom od 22,25 poena po utakmici, ubacio je 21 poenviše od drugoplasiranog Roberta Leža iz Zaboka (19,6).