Zagrebov vrtić pružio kvalitetan otpor Cedeviti

Košarkaši Cedevita su na gostovanju u Trnskom stigli do novih bodova. Mravi su pružili kvalitetan otpor te tijekom cijele utakmice nisu dopustili nikakvo opuštanje Cedeviti. Momčad Jure Zdovca je tek u drugom poluvremenu uspjela napraviti dvoznamenkastu razliku i tako prelomiti utakmicu.

HT Premijer liga, 17. kolo, 6. ožujak

Zagreb – Cedevita 81:94 (22:28, 19:21, 16:24, 24:21)

(Krapić 24 – Ukić 17 (11as), Slavica 16(10sk))

Obrane u početku nisu funkcionirale. Mladi Zagrebaši su igrali kvalitetnu košarku. Garmini dečki su pokazali da mogu parirati Cedeviti koja je ušla u početku s tandemom Markota-Johnson u reketu. Malo je spomenuti dvojac ušao nonšalantnije u obrani pa su se Mravi uspjeli razmahati. No, šutersko izdanje u početku Krušlina, a zatim i vezani poeni Ukića donose gostujućoj momčadi plus osam. Palokaj u završnici smanjuje na minus šest (22:28).

Domaća momčad se dobro drži i u nastavku dobrom šuterskom izdanju Andreja Čara koji je zbog nezgodog pada morao napustiti parket. Žganec i Slavica donijeli su energiju Cedeviti i dominaciju u skoku pa se momčad Jure Zdovca u par navrata uspijeva odvojiti na deset razlike. Vrijedi istaknuti kako je Darko Bajo solidno odradio svoju minutažu. Krapić i Radoš su ostavili nadu Mravima, a Johnson tricom vraća Vitamine na plus osam. U zadnjem napadu Buovac nije imao sreće. Njegov šut s devet metara curi van pa se na poluvrijeme odlazi s rezultatom 41:49.

U nastavku Roko Ukić pokazuje svoju kvalitetu. Sedam poena u tri minute i gosti vode s plus 13. Ukić je uz to razigrao Slavicu i Johnsona pa su Vitamini bez problema zadržali prednost. U posljednjih deset minuta se ušlo s rezultatom 57:73.

Cedevita rutinski privodi utakmicu kraju. Mravi su na početku četvrte četvrtine uspjeli smanjiti na 11 poena razlike. Trener Garma je dao priliku i igračima s klupe pa je prednost Cedevite narasla i do plus 18, ali ipak Bože Radoš u zadnjoj minuti smanjuje na konačnih 81:94.