Alpe Adria Cup: Zagrebu uvjerljivo slavlje nad Austrijancima

Sinoć je u zagrebačkoj dvorani Osnovne škole Trnsko odigran dvoboj 5. kola skupine B regionalnog Alpe Adria Cupa, u kojem je domaćin Zagreb ugostio austrijski Klosterneuburg. Uvjerljivom pobjedom 96:67 Mravi su osigurali minimalno drugo mjesto uoči četvrtfinala, a za prvo mjesto u skupini igrati će u posljednjem kolu u izravnom dvoboju kod slovačke Prievidze.

Oko 350 gledatelja došlo je pogledati dvoboj Zagreba i Klosterneuburga. Tek prvih pet minuta mogli su gledati neizvjestan dvoboj, a potom košarkaši trenera Danijela Jusupa nakon vodstva gostiju 11:12 rade seriju 21:0, te prvih deset minuta zaključuju s velikih 35:14. U drugoj dionici domaćini su još malo podignuli svoju prednost, ne dopustivši Dukesima da im zaprijete, pa rezultat poluvremena glasi 58:35. Najmanja razlika na koju su se gosti približili je -15, nakon što su drugo poluvrijeme otvorili serijom 8:0. Međutim, brzo su se košarkaši Zagreba trgnuli i vratili na još uvjerljiviju prednost, koja je najviše iznosila 29 poena, točno koliko je iznosila i na koncu susreta – 96:67.

Miralem Halilović je sa 16 ubačaja bio najbolji strijelac Zagreba, a s po 12 su ga pratili Pavle Marčinković i Jakov Vladović. Za goste je 18 poena ubacio austrijski reprezentativac Roman Vieider, a 14 je dodao Amerikanac Malik Cooke.

Dvoboj za prvo mjesto u skupini igra se u utorak u Prievidzi, gdje i Zagrebu i domaćinu igra samo pobjeda. Klosterneuburg će na domaćem parketu, za tjedan dana, ugostiti košarkaše Zlatoroga, a za proboj na treće mjesto treba im pobjeda veća od 15 poena.