Žalgiris bolji u završetku, Simon standardno solidan, luda utakmica u Bambergu!

U Kaunasu je utakmicom Žalgirisa i Anadolu Efesa otvoreno deveto kolo Eurolige. Nažalost po hrvatskog stručnjaka, Velimira Perasovića, Efes je upisao već sedmi poraz u sezoni dok se Žalgiris petom pobjedom učvrstio na osmom, posljednjem mjestu koje vodi u doigravanje.

Euroliga, 9. kolo, 23. studeni

Žalgiris-Anadolu Efes 91:83 (22:26, 25:18, 19:17, 25:22)

Ulanovas 22, Jankunas 17 – Dunston 17, Adams 15, Simon 12, 3sk, 5as

Utakmica je bila poprilično izjednačena sve do posljednje četvrtine kada se domaćini prvi put značajnije odvajaju. Ipak, turska momčad se vraća na minus tri samo dvije minute do kraja susreta. Tada Litavci zabijaju ključne poene, a tricom Pangosa 47 sekundi prije kraja priči je bio kraj.

Standardno dobru utakmicu odigrao je naš Kruno Simon koji će se naknadno priključiti reprezentaciji te biti na raspolaganju za susret s Italijom u nedljelju.

Sljedećeg tjedna Efes dočekuje Milano dok će Žalgiris na noge Maccabiju u Tel Aviv.

Brose Bamberg-Valencia  83:82  (20:23, 21:24, 11:19,31:16)

Hickman 26, Radošević 2, 2sk – Green 17, Rudež 3, 2sk, 1as

Luda utakmica u Bambergu! Imala je Valencia sve u svojim rukama te se činilo to kao mirna pobjeda španjolskog prvaka. Prednost je bila dvoznamenkasta sve do sredine posljednje četvrtine kada Njemci rade ludu seriju 14-1 i dolaze do pete pobjede u sezoni. Valenciji je potpuno stala igra dok su Njemci fanatično bodreni s tribina odigrali u šprintu posljednjih pet minuta i došli do velikog preokreta.

San Emeterio pogađa samo jedno slobodno bacanje te Bamberg ima napad za pobjedu, a veliku glupost radi centar Valencije Tibor Pleiss koji radi prekršaj na Hickmanu i to na trici. Ledeno mirni Hickman ubacuje sva tri bacanja, San Emeterio promašuje sa zvukom sirene i veliko slavlje je moglo početi. Valencia još dugo neće moći vjerovati što je propustila, a ovim porazom su se udaljili od doigravanja pošto im je ovo šesti poraz u sezoni.

Izrazito lošu večer imali su hrvatski košarkaši. Radošević je imao manju minutažu nego uobičajeno zbog očajnog početka utakmice (šut 1/5) dok je Rudež napokon dobio malo prostora odigravši 17 minuta, no ubacio je samo jednu tricu iz isto toliko pokušaja provevši većinu vremena u kutu.