Žalgiris šokirao Barcu, Printezis “riješio” Maccabi (Video)

Zanimljiva je bila sinoćnja večer u Euroligi. Uz već spomenutu utakmicu karijere Luke Dončića napetosti nije nedostajalo i na drugim parketima. Žalgiris je ostvario veliku gostujuću pobjedu u Barceloni protiv istoimenog domaćina, a Olympiakos nošen “clutch” Printezisom također je odnio bodove s vrućeg gostovanja u Tel Avivu.

Euroliga treće kolo, 24. listopad:

Barcelona Lassa – Žalgiris Kaunas 75:81 (21:24, 18:21, 15:17, 21:19)

(Kompletna statistika)

(Hanga 19p, A.Tomić 3p ; Micić 20p)

Gosti iz Kaunasa bili su bolji tijekom cijelog susreta i na kraju su zasluženo slavili. Obrana litavske momčadi bila je na vrlo visokom nivou i to se na kraju pokazalo ključnim. U drugom poluvremenu izabranici Šarunasa Jasikevičiusa, koji je dobio ovacije publike u Barceloni, su se odvojili najviše do plus deset. Većinu drugog dijela su održavali vodstvo, a na kraju su uspjeli odoljeti prijetnjama Barce u zadnjim minutama te na kraju slaviti s konačnih 75:81

Odličan je bio Vasilije Micić s 20 poena i čak osam asistencija dok je Hanga s 19 poena i deset skokova se istaknuo kod poražene momčadi. Ante Tomić upisao je skromna tri poena i tri kvalitetne asistencije

Maccabi Tel Aviv – Olympiakos Piraeus 68:69 (18:18, 15:17, 12:16, 23:18)

(Cole 22p ; Printezis 21p)

Sjajni Giorgos Printezis doveo je grčkog velikana do novih bodova. Olympiakos je preživio teško gostovanje u Tel Avivu. Momčad Nevena Spahije nije imala rješenja protiv iskusnog Grka koji se zabijao kada je to bilo najpotrebnije. Gosti su većinu susreta imali blagu inicijativu, a ključnom se pokazala mini serija koju je “režirao” upravo Printezis tri minute prije kraja. Iskusni Grk se na kraju zaustavio na 21 poenu.

Maccabiju nije uspio pomoći ni sjajni Norris Cole koji je održao izraelski sastav “na životu”. Imao je čak Cole šut za pobjedu, no nije uspio pogoditi teški “floater” u punom trku. Spahija je većinu susreta igrao s niskom petorkom, odnosno dinamičnim bekovskim tandemom Cole-Jackson koji su bili ujedno i najistaknutiji kod domaće momčadi. Cole je postigao 22 poena, a bivši “Vitamin” Jackson 14.