Završena španjolska avantura za U-16 reprezentaciju

Španjolska avantura U16 reprezentacije Hrvatske je došla k svome kraju te je naša reprezentacija nakon pobjede nad Nizozemskom i U17 španjolskom reprezentacijom, ipak izgubila utakmicu od U16 Španjolske.

Kvaliteta naših kadeta se može iščitati i iz činjenice da su među najboljih pet igrača turnira Roko Prkačin i Boris Tišma te tri igrača španjolskih reprezentacija, a MVP turnira je Roko Prkačin.

Španjolska U16 – Hrvatska  69:61 (22-16, 21-16, 14-12, 12-17)

Iako je Španjolska na poluvremenu vodila s 11 poena razlike, U16 reprezentacija Hrvatske ne odustaje i tijekom utakmice pojačava obranu pa španjolski reprezentativci svaku četvrtinu ubacuju sve manje poena. U posljednjoj četvrtini Hrvatska uspijeva najveće vodstvo Španjolske od 60:46 svesti i na 64:59, odnosno samo 5 razlike, no na semaforu ponestaje minuta igre i utakmica završava sa 69:61 za Španjolsku.

Najbolji igrač naše reprezentacije, a ujedno i MVP turnira bio je Roko Prkačin koji je ovaj put zaradio 17 poena, 7 skokova i 3 asistencije. Ivan Perasović je ubacio 13 poena uz 4 skoka, a Matej Bošnjak je imao 11 poena, 4 skoka i 2 osvojene lopte.

Kod Španjolaca je 15 poena ubacio Hector Aderete, no najkorisniji je bio Usman Garuba s 11 poena, 12 skokova, 3 asistencije i 2 bloka.

Kompletna statistika OVDJE.

Bile su to posljednje pripremne utakmice naše reprezentacije prije Europskog prvenstva koje će se održati u Novom Sadu. Slijede završne pripreme u Velikoj, a Europsko prvenstvo počinje 10. kolovoza.