ZDBT: Bayernu pobjeda i treće mjesto u njemačkom dvoboju

Nakon što je u prvoj utakmici za plasman na Zadar Dogus Basketball Tournamentu Khimki pobijedio Zadar i osvojio peto mjesto, na red je došla utakmica za treće mjesto u kojem su se sastali njemački klubovi Bayern i Brose Baskets, a klub iz Munchena na koncu je upisao pobjedu 71:58.

Od prvog napada i trice Nihada Đedovića, pa do posljednje sirene rezultatska prednost bila je na strani Bayerna, a ubačajem Maika Zirbesa za 21:11 na kraju prve četvrtine Bayern je prešao u dvoznamenkasto vodstvo, koje je ispustio tek jednom početkom druge četvrtine. Bila je to na koncu ozbiljna poruka Bayerna trostrukom uzastopnom bundesligaškom prvaku da ima ozbiljne namjere prekinuti njihov šampionski niz.

Do konačnih 71:58 Bavarce je sa 17 ubačaja predvodio Vladimir Lučić, a jedini dvoznamenkasti u redovima Brose Basketsa bio je Maodo Lo s 12 poena.