ZDBT: CSKA premoćan za Zadar

Za zaključak drugog dana jakog turnira u Zadru sastali su se moskovski CSKA i domaćini. Zadrani su pružili svoj maksimum, ali protiv jedne od najjačih europskih ekipa nisu imali nimalo izgleda.

Zadar – CSKA 68:97 ( 18:18, 13:20, 11:36, 26:23 )

ZADAR: Bašić 6, Ivanov 2, Kraljević 6, Vuković 9, Brzoja 4, Jelenković 11, Krajina 6,  Prsa 1, Božić 17, Špralja 6, Tomas

CSKA: Westerman 6, Clyburn 8, Higgins 13, Hunter 9, Khryapa 6, De Colo 21, Kastivelis 12, Astapkovich 5, Korbkov 4, Kulagin 2, Hines 7, Makiev 4

Zadrani su otvorili jako dobro i odigrali sjajnih 15 minuta utakmice. Prednost je iznosila pet razlike, a na rezultatu 25:22 za domaćine gosti rade 10:0 seriju te od tog trenutka pokazuju kolika je zapravo razlika ovih ekipa. U trećoj četvrtini prvaci Europe iz 2016. pokazuju veliku energiju u oba pravca te Zadrani nikako nisu mogli postaviti složen napad. Posljednju dionicu su Moskovljani spustili nogu s gasa i momci iz grada košarke čak pobjeđuju u posljednjih deset minuta igre.

Zauzevši treće mjesto u svojoj grupi, Zadar će igrati s trećeplasiranim iz druge grupe u borbi za peto mjesto.

Kao veliko pojačanje za momčad Aramisa Naglića pokazao se Luka Božić koji je danas bio najbolji pojedinac sa 17 poena. Kod euroligaša standardno najbolji bio je Nando De Colo koji je zabio 21 koš.