ZDBT: Zadar poražen u utakmici za peto mjesto

Košarkaši Zadra s tri su poraza zaključili svoj nastup na ovogodišnjem Zadar Dogus Basketball Tournamentu. U utakmici za peto mjesto poraženi su od Khimkija sa 58:72.

Jedino u prvih deset minuta Zadrani su izgledali kao da bi mogli odigrati dobru utakmicu, ali već u drugoj dionici ruska je momčad pokazala tko je gazda na terenu, pa se na poluvrijeme odlazi s rezultatom 26:35. U prvih šest i pol minuta drugog poluvremena Zadrani ne uspijevaju ubaciti loptu kroz obruč, što Rusi, koji ni sami nisu izgledali pretjerano dobro, svojom kvalitetom koriste i odlaze na velikih 26:42. Mislav Brzoja košem nakon lijepog dodavanja Lovre Bašića prekida ružan niz Zadra, ali prednost Khimkija i dalje raste, pa u 33. minuti rezultat glasi 37:60. Mirisalo je na katastrofu Zadra, ali opuštanje ruske momčadi Zadrani koriste na smanjenje zaostatka i konačnih 58:72.

Sa 16 poena i šest skokova najbolji kod pobjednika bio James Anderson, dok je za Zadar 17 koševa ubacio Luka Božić.