Zdovc: “U playoffu će nam trebati svi”

Košarkaši Cedevite na kvalitetan način su zaključili regularni dio domaćom pobjedom nad Partizanom. Zdovc i Ukić zadovoljni su drugim poluvremenom Vitamina.

Jure Zdovc, trener Cedevite: “Bila je to dobra utakmica. Partizan je uvijek dobar, iako su došli bez dvojice glavnih igrača Williams-Gossa i Veličkovića. Oni su bez Williams-Gossa kod kuće razbili Budućnost. Dobro smo počeli, ali nam je ritam s izmjenama pao. Morali smo defanzivno odgovoriti na njihovu ekipu. Tu nismo dobro reagirali, tako da smo pali.

Moglo smo to drugačije napraviti, no igrači zaslužuju da se vrate u ritam jer će nam u playoffu trebati svi. Uspjeli smo se vratiti, no šteta što smo dobili tricu na kraju prvog poluvremena jer nikad nije dobro kad suprotna ekipa uđe u svlačionicu s tricom. U drugom poluvremenu smo dobro nastavili, našli smo osam raspoloženih igrača, skratili smo rotaciju i na kraju zasluženo pobijedili.”

Roko Ukić, kapetan Cedevite: “Osim onog blackouta kad smo iz vodstva 17:10 došli u zaostatak 20:31 i možda ulaza u drugo poluvrijeme, mislim da je to otprilike bilo ono kako želimo igrati. Partizan je u dobrom ritmu i stvarno su respektabilna ekipa, no igrali su bez dvojice igrača i bilo nam je sigurno lakše igrati. Morali smo se dobro potruditi da dobijemo i na kraju smo to napravili. Ovo je u svakom slučaju dobra pobjeda.”

Nenad Čanak, trener Partizana: “Čestitke Cedeviti na zasluženoj pobjedi. Došli smo s ambicijom da pokušamo iznenaditi Cedevitu. Imali smo u prvom poluvremenu dobru situaciju, no onda smo napravili nekoliko gluposti i promašili zicere, a Cedevita je prekvalitetna da to ne bi kaznila. U drugom poluvremenu bila je loša selekcija faulova, dozvolili smo mnogo lakih prodora i izlaznih dodavanja. Igrači Cedevite Nichols, Markota i Krušlin su dobri spot-up šuteri, a Ukić je prekvalitetan igrač da to ne bi prepoznao i da nas ne bi kažnjavao. U napadu smo imali dosta izgubljenih lopti. No, sve u svemu bila je to zaslužena pobjeda Cedevite, a mi se okrećemo domaćem prvenstvu.”

Marko Pecarski, igrač Partizana: “Mislim da smo prvi dio utakmice odigrali dobro i držali smo se. Poslije smo u drugom poluvremenu dopustili da nas pretrče, a nije nam valjala ni igra u napadu. Ova pobjeda bi nam dosta značila za samopouzdanje, no sada se okrećemo treningu i pripremi za domaću ligu.”