Dijaspora (Ž): Nova dobra partija Ana – Marije Begić, Podrug bolja od Džankić

U vikendu za nama brojne naše košarkašice upisale su nastupe za svoje klubove diljem Europe. Posebno je zanimljivo bilo u Češkoj i Švedskoj gdje se igrala završnica kupova tih zemalja. Na žalost ni jedna naša košarkašica na koncu se nije uspjela okititi naslovom pobjednice natjecanja.
Sokol Hradec Kralove i Josipa Bura poraženi su u finalu kupa Češke od Žabiny Brna nakon dva produžetka, dok je Jelena Ivezić sa A3 Basket Umeom osvojila treće mjesto u kupu Švedske.
Također vrijedi istaknuti i zapažene uloge Andrijane Cvitković i Tine Tanasilović u pobjedama njihovih klubova, kao i novu vrlo dobru partiju Ana – Marije Begić u porazu Virtus Bologne.

Prve lige

BOSNA I HERCEGOVINA (14. kolo)
ŽKK Rudar Sport –   ŽKK Konjic 57:49
  • Tina Tanasilović (Rudar Sport)- 40:00 min. (8 sk, 5 as, 5 uk, 4 il, val.15)- 17 koševa (2P 3-11, 3P 1-5, SB 8-12)
RUMUNJSKA (Grupa B, 3. kolo)
BC Sirius Targu Mures-Phoenix Stiinta Constanta 56:54
  • Katarina Matijević (Phoenix Stiinta Constanta)- 12:59 min. (3 sk, 2 ul. 2 il, 1 blk, val. 7)- 4 koša (2P 2-3)
MAĐARSKA (17 kolo)
KSC Szekszard – Sopron Basket 59:65
  • Ivana Dojkić (KSC Szekszard)- 25:43 min. (4 sk, 4 as, 1 ol, 1 il, val.15)- 10 koševa (2P 2-6, 3P 1-2, SB 3-6)
POLJSKA (15. kolo)
Wisla Krakow – Energa Torun 74:52
  • Nina Dedić (Energa Torun)- 21:52 min. (6 sk, 2 as, 1 il, val.8)- 4 koša (2P 2-5)
Enea AZS Poznan – Widzew Lodz 69:78
  • Monika Bosilj (Enea AZS Poznan)- 04:31 min. (1 sk, val.4)- 3 koša (3P 1-1)
  • Lea Miletić (Enea AZS Poznan)- 17:50 min. (7 sk,3 as, 6 il, val.6)- 4 koša (2P 1-3, SB 2-2)
ŠPANJOLSKA (18. kolo)
PDM Bembibre – Al Qazeres 72:42
  • Inja Butina (PDM Bembibre)- 15:27 min. (2 sk, 2 as, val.6)- 6 koševa (2P 0-1, 3P 2-5)
Quesos El Pastor Zamarat  – Campus Promete 67:64
  • Iva Brkić (Zamarat)-
FRANCUSKA (13. kolo)
Saint Amand Hainaut  Basket – Charnay Basket 65:91
  • Tea Milardović (Charnay Basket) –
SLOVAĆKA (15. kolo)
MBK Ružomberok – Piestanske Cajky 57:56
  • Matea Tadić (Piestanske Cajky)- 32:42 min. (5 sk, 4 as, 4 ul, 2 il, val. 18)- 12 koševa (2P 2-5, 3P 2-4, SB 2-2) 
BELGIJA (17. kolo)
Namur Basket – Castors Braine 59:74
  • Klaudia Periša (Namur Basket)- 26:35 min. (4 sk, 4 as, 2 ul, 1 il, val.6)- 8 koševa (2P 2-9, 3P 0-3, SB 4-5)

ŠVEDSKA – (Kup)

Polufinale
A3 Basket Umea – Hogsbo Basket 85:86
  • Jelena Ivezić (A3 Basket Umea)- 18:50 min, (6 sk, 3 as, 3 il, val.13)- 9 koševa (2P 3-5, 3P 1-1)
Utakmica za 3. mjesto 
Lulea Basket – A3 Basket Umea 64:65
  • Jelena Ivezić (A3 Basket Umea)- 16:07 min. (4 sk, 2 as. 1 il, val.7)- 9 koševa (2P 3-10, 3P 1-1) 
ĆEŠKA (Kup), polufinale 
BLK Slavia Praha – Sokol Hradec Kralove 64:95
  • Josipa Bura (Sokol Hradec Kralove)– 13:33 min. (3 sk, 1 as, 2 ul, val.7)-  7 koševa (2P 3-6, 3P 0-1, SB 1-3)
Finale 
Žabiny Brno – Sokol Hradec Kralove 93:90
  • Josipa Bura (Sokol Hradec Kralove)-  13:07 min. (1 sk, 1 as, val.4)- 4 koša ( 2P 2-3)
NJEMAČKA (15. kolo)
USC Heidelberg – Rutronik Stars Keltern 88:92
  • Andrijana Cvitković (Rutronik Stars Keltern)-17:49 min. (6 sk, 1 blk, 3 il, val.18)- 20 koševa (2P 7-11, 3P 1-2, SB 3-4)
Inexio Royals Saarlouis – Flippo Baskets BG 74 95:68
  • Ivana Blažević (Flippo Baskets BG 74)-19:59 min. (11 sk, 2 ul, 1 il, val.11)- 10 koševa ( 2P 4-10, 3P 0-1, SB 2-6)
AUSTRIJA (10. kolo)
UBI Graz – DBB Linz 71:31
  • Emily Lončarek (UBI Graz)- 23:45 min. (3 sk, 1 as, 3 ul, val.2)- 7 koševa (2P 2-5, 3P 1-10)
ITALIJA (16. kolo)
Broni – Battipaglia 74:47
  • Ivana Tikvić (Broni)- 23:02 min. (5 sk, 1 as, 1 blk, 1 ul, 2 il, val.12)- 7 koševa (2P 1-2, SB 5-6)
  • Nina Premasunac (Broni) –
Pall Vigarano – Virtus Bologna 88:76
  • Ana -Marija Begić (Virtus Bologna)- 37:52 min. (7 sk, 1 as, 4 il, val.12)- 17 koševa (2P 7-11, 3P 0-2, SB 3-5)
ŠVICARSKA (15. kolo)
BC Winterthur – Helios VS Basket 82:61
  • Iva Bošnjak (BC Winterthur) 21 min. (4 sk, 2 as, 1 ul, 2 il, val.-2)- 8 koševa (2P 1-4, 3P 2-9)
TURSKA (16 kolo)
Bešiktaš – Bellona Kayseri Basketbol 84:62
  • Luca Ivanković (Bellona Kayseri Basketbol)- 25:21 min. (8 sk, 2 as, 2 il, val.17)- 11 koševa (2P 4-5, SB 3-4)
Utakmica između Elaziga Ive Slonjšak i Cankaye odgođena je zbog potresa u Turskoj.
Na drugoligaškim parketima vikend je obilježio dvoboj Castelnuovo Scrivie i Ponzano Basketa u Talijanskoj seriji A2 u kojem su se na suprotnim stranama našle Emilija Podrug i Ružica Džankić, te Katarina Trehub koja je odigrala odličnu utakmicu u pobjedi njezinog Bolzana nad Basket Margherom.

Druge lige

FRANCUSKA (12. kolo)
Chartres Basket – SIG Strasbourg 62:64

  • Matea Vrdoljak (SIG Strasbourg)- 18:54 min. (3 sk, 1 as, 1 il, val.4)- 2 koša (2P 1-1, 3P 0-1)
ŠPANJOLSKA (15. kolo)
Lima – Horta Barcelona – CB Almeria 56:49
  • Jovana Mandić (CB Almeria)- 10:33 min. (4 sk,1 ul, 2 il, val. -1)- 6 koševa (2P 2-8, SB 2-4)
ITALIJA (18. kolo), GIRONE SUD
E- Work Faenza – La Molisana Campobasso 57:56
  • Mia Mašić (La Molisana Campobasso)- 29:39 min. (6 sk, 1 as, 1 ul, 1 il, val.10)- 8 koševa (2P 2-5, 3P 1-4, SB 1-1) 
San Giovanni Valdarno – La Spezia 57:62
  • Lana Pačkovski (La Spezia)- 34:45 min. (4 sk, 1 as, 4 il, val.6)- 7 koševa (2P 0-2, 3P 1-4, SB  4-4)
GIRONE NORD
Pallacanestro Sanga Milano – Basket Sarcedo 54:43
  • Karmen Čičić (Pallacanestro Sanga Milano)- 05:45 min. (1 sk, val.-2)- 0 koševa (2P 0-2)
BCB Bolzano – Basket Marghera 68:53
  • Katarina Trehub (BCB Bolzano)- 20:54 min. (9 sk, 1 as, 2 blk,1 il, val.22)- 17 koševa (2P 7-11, SB 3-4)
BC Castelnuovo Scrivia – Ponzano Basket 57:56
  • Emilija Podrug (BC Castelnuovo Scrivia) – 24:33 min. (7 sk, 3 as, 6 il, val.15)- 11 koševa (2P 3-5, SB 5-6)
  • Ružica Džankić (Ponzano Basket)- 26:21 min. (1 sk, 1 as, 3 ul, 2 il , val.2)- 9 koševa (2P 3-12, 3P 0-1, SB 3-3)
Velcofin Vicenza – Ecodent Point Alpo 33:55
  • Tea Perić (Velcofin Vicenza)-26:51 min. (11 sk, 2 as, 2 ul, 2 il, val.10 )- 7 koševa (2P 3-9, 3P 0-1, SB 1-2)

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com