Zrinjski na korak do doigravanja

Košarkaši mostarskog Zrinjskog izborili su u dvorani na Bijelom Brijegu vrlo važnu pobjedu u sklopu 18. kola Druge ABA lige. Plemići su svladali izravnog konkurenta u borbi za doigravanje, košarkaše Vršca. Mostarci u trećoj četvrtini stvorili 14 poena razlike i to se na kraju pokazalo ključnim. Gosti su se pokušali vratiti u egal, no nisu uspjeli u svome naumu. Važnom pobjedom se momčad Hrvoje Vlašića ozbiljno približila četvrtom mjestu, posljednjem koje vodi u doigravanje.

ABA 2 liga, 1. ožujka

Zrinjski – Vršac 88:73 (18:23, 25:23, 28:14, 17:13)

(Sokolović 20, Ramljak 18, Demić 11, Princ 9, Smajlagić 8 – Pašajlić 18)

Početni grč domaćih iskoristila je srpska momčad pa je imala blagu inicijativu tijekom prvih deset minuta. Gostima Simeunović realiziranim faul-košem donosi plus pet na kraju prve dionice. Imali su gosti dobru šutersku dionicu sredino druge četvrtine pa odlaze na devet poena prednosti (30:39). Nakon minute odmora Hrvoje Vlašića bude se Mostarci pa do poluvremena smanjuju na 43:46.

Odlično Plemići ulaze u nastavku. Velikom serijom 16:3 preokreću rezultat (59:53) pa gosti uzvraćaju s novom minutom odmora. No, Sokolović i Smajlagić dovode Zrinjski na plus 11 pred zadnjih deset minuta. Pašajlić vraća goste na minus šest na početku četvrte četvrtine, ali to je bilo sve od gostujuće momčadi večeras. Šamadan pogađa svoju jedinu tricu u vrlo važnom trenutku, a na njega se veže i Ramljak pa domaćini ponovno imaju dvoznamenkastu prednost na svome “računu”. Demić slobodnim bacanjima postavlja konačnih 88:73.

Ramljak je odigrao vrhunsku utakmicu te je na kraju završio susret na 18 poena, četiri skoka i dvije vrlo važne ukradene lopte. Sokolović je bio najefikasniji igrač s 20 ubačenih koševa. Demić je ubacio 11, veteran Princ je sudjelovao s devet ubačaja, a Sven Smajlagić je ubacio osam poena, a uz to je pridodao i četiri skoka.

Pašajlić je kod poražen bio jedini raspoložen te je ostao na 18 poena.