Zubac ponovno dobar, Babo šuterski raspoložen

Današnji NBA pregled započinjemo duelom između LA Lakersa i Atlanta Hawksa. Susret dvije ekipe od kojih je jedna zadnja ekipa istoka, a druga još uvijek u teoriskoj, ali samo teoriskoj utrci za doigravanje, zasluženo je otišao na stranu gostiju iz LA-a 104:123. Igrači Atlante šutirali su samo 38% iz igre, plus su ih Lakersi nadskakali 41-59 što je bilo dovoljno za mirnu završnicu utakmice. Ivica Zubac ponovno je bio u rotaciji Lakersa, ovaj put odigravši 17 minuta. Uspio je zabiti 10 poena (4/6 šut) uz 1 skok i 3 izgubljene lopte. Možda najveći problem njegovoj ograničenoj minutaži predstavljaju osobne pogreške, a ovu utakmicu ih je imao čak 5.

Nakon Atlante selimo u Louisianu u New Orlenas na dvoboj Pelicansa i Phoenix Sunsa. Očekivano, slavili su Pelicansi, ponajviše zbog dominantne partije Anthonyja Davisa. Mladi krilni centar New Orleansa igra nenormalno u zadnje vrijeme, predvodeći svoju ekipu do pobjeda a uz to često zna zabiti ogroman broj koševa. Tako je bilo i sinoć gdje je jadnoj obrani Sunsa utrpao 53 poena uz 18 skokova i 5 blokada. Sunsima nije pomogla niti još jedna utakmica Bookera sa 40 poena. Naš krilni centar Dragan Bender odlično je otvorio utakmicu povezavši 3 trice. Međutim šut ga je tu napustio i utakmicu je završio s 9 poena ali i lijepim brojkama od 6 skokova i čak 7 asista. Kao i Zubac, Bender je isto muku mučio s osobnim greškama, te ih je skupio čak 6. Skupio je 25 minuta na terenu, a ovo mu je bio već 17 start ove sezone.

Nakon New Orelansa odlazimo malo zapadnije u Oklahomu gdje su domaći Thunderi dočekali Orlando Magic našeg Marija Hezonje. OKC prati dosta loša forma pogotovo njenih prvih zvijezda Paula Georgea Russella Westbrooka. Dolazak Carmela Anthonyja zasad možda i nije bio najpametniji (on i Russell zajedno su ovu utakmicu šutirali 7/27), no sve će biti jasno kada počne playoff. Domaćini su ipak uspjeli izvući pobjedu 112:105, relativno mirno bez drame u 4. četvrtini. Najbolji u domaćim redovima bio je upravo Paul George s 26 poena. Kod Orlanda najbolji je bio Francuz Evan Fournier s 19 poena kao i Jonathon Simmons. Nakon perioda u kojem je pokazao dosta dobre igre, Hezonja je sinoć odigrao slabiju utakmicu s 4 poena (2/9 šut), 3 skoka i 2 ukradene lopte za 15 minuta na parketu. Slijedeću utakmicu Orlando ima težak posao budući da dočekuju 1. momčad istoka Toronto Raptorse, dok će Oklahoma put Dallasa na sraz s Mavericksima.

Bojan Bogdanović bio je najbolji od svih naših igrača. Babo je ubacio 19 poena i uhvatio osam skokova u porazu Pacersa od Dallasa 103:109. Hrvatski reprezentativac je šutirao 8/16 iz igre za 36 minuta na parketu.