Zubac srušio Oklahomu

Pobjeda LA Lakersa (25-21) nad Oklahoma City Thunderima (26-18) 128:138 nakon produžetaka, pomalo je neočekivana s obzirom na to da su gosti igrali bez svog najboljeg igrača, ali opet s druge strane i ne čudi toliko što je Oklahomina forma u zadnje vrijeme silazne putanje. Čak niti njihova obrana, koja im je trebala biti jača strana ove sezone, ne funkcionira dobro u zadnje vrijeme. U zadnjih 6 utakmica ostvarili su samo jednu pobjedu i u svakoj su primili preko 110 poena (Spursi im ubacili 154, Atlanta 142, i sad LA 138). Lakersi su uhvatili čak 63 skoka (44 OKC) i podijelili 37 asistencija (31 OKC) te su se cijelu utakmicu rezultatski dobro držali da bi u produžetku ostvarili 16:6 i potpuno nadigrali domaćine. Za samo 28 minuta s klupe, Ivica Zubac ubacio je 26 poena u odličan šut iz igre 12/14 (2/3 slobodna) i uhvatio 12 skokova uz 1 dodavanje i 4 izgubljene lopte. Donijevši energiju s klupe, Zubac je odigrao ključne minute na kraju utakmice i u produžetku te se u svojoj ulozi odlično snašao zabijajući zicere oko obruča nakon pick-a ili napadačkog skoka dok se u obrani bez problema nosio s domaćim centrima. Za razliku od ostala dva centra u Lakersima, Zubac je pružao prijetnju pod košem što je otvaralo dosta prostora drugim igračima, naročito Kyleu Kuzmi koji je ponovno bio najbolji igrač Lakersa s 32 poena, 8 skokova i 4 asistencije. Bio je ovo vrlo vrijedan trijumf za LA koje sad čekaju tri teže utakmice prvo u gostima kod Hardena i Rocketsa, a potom igraju doma s Golden State Warriorsima i Minnesota Timberwolvesima koji se također bore za osmo mjesto. Kod Oklahome, Russell Westbrook zamalo je ostvario još jedan triple-double učinak (26 poena, 9 skokova, 13 asista), ali uz loš šut 7/30, dok je Paul George ubacio 26 uz 7 skokova i 8 dodavanja. I oni će na gostovanje iduću utakmicu, ali put istočne obale na okršaj sa 76ersima.

U ostalim utakmicama, NY Knicksi (10-34) poraženi su od strane Washinghton Wizardsa (19-26) 101:100 u tijesnoj utakmici igranoj u Londonu. Centar Wizardsa Thomas Bryant uputio je šut prema košu u zadnjoj sekundi prije kraja, loptu je na putu prema košu blokirao igrač Knicksa Alonzo Trier, no suci su svirali silaznu putanju i priznali koš koji im je donio pobjedu. Mario Hezonja nije odigrao u skladu s očekivanjima te se nije upisao u strijelce (0/4 iz igre) uz 6 defanzivnih skokova i po jednu asistenciju i izgubljenu loptu za 20 minuta s klupe. Vrlo zanimljivo bilo je u Indianapolisu u playoff srazu između domaćih Pacersa (29-15) i 76ersa (30-16) koje su vrlo izjednačene momčadi što govore i omjeri, a i stanje na tablici. Međutim, 76ersi nisu dozvolili da utakmica prođe u neizvjesnosti te su odlično odigranom utakmicom riješili pitanje pobjednika u samo 3 četvrtine, a rezultat je na kraju glasio 96:120. Gosti su šutirali 53% iz igre i isto toliko za tricu što je bilo teško za obraniti uz veliki broj asistencija (38). Trio ButlerEmbiid Redick ubacili su skupa 69 poena što je više od cijele petorke domaćih (65 poena), kod kojih je jedino Thaddeus Young odigrao dobro (ubacio 27 poena uz 6 skokova). Uz njega startao je i naše krilo Bojan Bogdanović, međutim za 35 minuta ubacio je samo 9 poena (šut 3/11, 2/2, slobodna, 1/7 za tri) uz po jedan skok, dodavanje i izgubljenu loptu. Obje ekipe nastavljaju čekati doigravanje te će 76ersi iduću utakmicu dočekati OKC i pokušati produžiti niz od 3 pobjede dok će Indiana također igrati doma s Dallasom.

Denver Nuggetsi upisai su rutinsku pobjedu nad Bullsima 135:105 predvođeni Jamalom Murryjem (25 poena, 5 dodavanja), a isto to uz malo više drame izveli su i Toronto Raptorsi u svojoj dvorani protiv Phoenix Sunsa 111:109, iako su igrali bez Kawhi LeonardaDragan Bender nije ulazio u igru. Hornetsi su upisali vrijednu pobjedu na gostovanju u Sacramentu kod Kingsa rezultatom 95:114, a najbolji u njihovim redovima bio je Kemba Walker s 23 poena. Kod Kingsa, Hield je ubacio 24 poena.