“Žuti” rutinski nadigrali “Mrave”

Ove nedjelje matineja u trnskom ponudila nam je susret Zagreba i Splita. Garma nije mogao sa svojim momcima napraviti veće iznenađenje protiv oslabljenog Splita tako da je momčad Ivice Skelina upisala pobjedu za izlazak iz negativnog ritma. Četiri kola prije kraja Zagreb je na pobjedu od “mjesta spasa”, odnosno desetog mjesta koje osigurava ostanak dok su Splićani u velikoj borbi sa Škrljevom za petu poziciju.

HT Premijer liga, 22. Kolo, 8. Travnja

Zagreb-Split 82:103 (11:32, 20:28, 19:21, 32:22)

Proleta 18, Macner 16, Tomas 15, Krapić 14 ; Katura 27, Filipović 17, Kalajžić 15, Širko 14, Scott 8 (11as)

“Žuti” u velikoj brzini ulaze u utakmicu te dvije minute prije kraja prve dionice već imaju 17 poena prednosti (8:25). Do kraja četvrtine Filipović ubacuje sedam poena u nizu te već nakon prvih deset minuta prednost gostiju ide preko 20 razlike. U drugoj dionici Splićani još malo podižu tempo, a ponajviše je zaslužan za raznovrsnost igre sjajni Mike Scott koji je razigravao, skakao i zabijao. Domaćini slobodnim bacanjima mladog Luke Tomasa smanjuju ispod 30 razlike taman pred poluvrijeme te je utakmica bila potpuno rješena.

Drugo je poluvrijeme bilo čisto rutinski u kojem su “Mravi” bili ravnopravna, a u posljednjih deset minuta i bolja momčad na terenu. Skelin je na samom kraju pružio nekoliko minuta juniorima, a sjajno je drugo poluvrijeme odigrao Luka Katura koji je bio izrazito šuterski raspoložen. Zagrebu preostaju tri utakmice u kojima će tražiti spas premijerligaškog života.