Žuti svladali Sunse

Bila je to još jedna “divna splitska noć”…

Split je u 10. kolu Druge ABA lige svladao Helios Suns s 90:79 (17:24, 30:18, 21:16, 22:21).

Početak je bio kao iz snova za Helios, otišli su sredinom prve četvrtine na plus 18 (24:6), a onda je u igru ušao Toni Perković. Odigrao je spektakularnu utakmicu, Gripama je kao u doba Kukoča, odzvanjalo “Toni, Toni”. Okrenuo je utakmicu na Splitov mlin, odveo momčad do značajne pobjede. Perković je za 32 minute u igri ubacio 33 poena, imao 3 skoka i 6 asistencija.

Nisu bitni moji koševi, važno je da smo pobijedili, to me čini sretnim. Sada smo se vratili prema vrhu, idemo dalje od utakmice do utakmice – rekao je Perković.

Nepravdeno bi bilo ne spomenuti sve igrače, preokret je bio senzacionalan (od 6:24 u 4. minuti do 61:44 u 25. minuti), ali valja istaknuti i Pavla Marčinkovića (23 poena, 11 asistencija, 6 skokova). Vrijedi spomenuti da se na parket, nakon 11 mjeseci pauze, vratio Maj Kovačević.

Vidjeli ste kakvo je bilo otvaranje, imam neke svoje zahtjeve i vizije, nekada ne ide, nekada ne. Kada smo se probudili u obrani i dobili samopouzdanje u napada su nekoliko lakih poena utakmica je otišla u našem smjeru. Veseli me što smo imali 29 asistencija, to je dokaz timske igre – kazao je Splitov trener Ante Grgurević.

Split: Perković 33, Kedžo 13, Gabrić 11, Cunningham, Runjić, Marčinković 23, Šarić 4, Bajo 3, Kovačević, Vrgoč 3, Morris, Rikić