Zvezda novom pobjedom na korak do naslova

U drugoj utakmici finalne serije doigravanja ABA lige Cedevita je u gostima kod Crvene zvezde poražena 69:65 i iz Beograda se vraća s velikim zaostatkom 0-2.

Zagrepčani su ponovno slabije otvorili utakmicu. No, daleko od toga da nisu bili ni blizu pobjede. U zadnju su četvrtinu ušli sa zaostatkom 58:48, a kad su Luka Babić, Stanko Barać i Tomislav Zubčić napravili seriju 6:0, na 4:20 min. do kraja gosti su došli na samo -2 (61:59).

Međutim, prvaci Hrvatske nakon toga više od tri i pol minute nisu zabili iz igre. Zvezda je ponovo povećala prednost preko Marcusa Williamsa i Bobana Marjanovića, a nadu da se još nešto može napraviti košem s pet metara na 41.3 sekunde do kraja za -3 Cedevite (65:62) svojoj momčadi donio je Babić.

Trener domaćina Dejan Radonjić pozvao je pritom timeout, nakon kojeg je Luka Mitrović zabio poslije skoka u napadu (promašena trica Kalinića). Babić je na dvije sekunde pogodio tricu za 67:65, no Charles Jenkins na 1.4 sekunde realizirao je oba slobodna bacanja pa je bilo jasno da gosti u preostalom vremenu više ništa ne mogu napraviti.

Čestitao bih Zvezdi na pobjedi. Sigurno da je 2-0 jedna velika prednost, no mi nismo tako davno bili u sličnoj situaciji. Istina da je Zvezda sigurno jedan jači protivnik nego što je bila Budućnost i da će eventualni povratak, odnosno okretanje serije, biti jako teško. Međutim, dok se igra nadamo se da to možemo napraviti. Mislim da imamo mentalno jaku ekipu da možemo takve stvari raditi, ali sve ćemo vidjeti već u prvoj sljedećoj utakmici, koja se igra u srijedu u Zagrebu“, izjavio je trener Cedevite Jasmin Repeša nakon poraza i dodao: “Bila je ovo otprilike slična utakmica kao i jučer, u kojoj smo dozvolili u prvoj četvrtini veliku prednost Zvezdi. Kad se takva prednost dozvoli protivniku koji ima kvalitetu i igra na svom terenu, jako je teško utakmicu kompletno okrenuti. Mi smo uspjeli vratiti se u drugoj četvrtini, no ponovno smo istu grešku napravili u trećoj četvrtini, da bi utakmicu doveli u egal-završnicu, u kojoj smo kroz dva nezagrađivanja i nekvalitetno odrađene obrane dopustili Zvezdi da zasluženo dobije.

Cedevitu je večeras puno koštao slab skok. Zvezda je, naime, upisala 28 skokova u obrani i 13 u napadu, a Cedevita 17 u obrani i 10 u napadu.

Jedini dvocifreni kod Zagrepčana bili su Babić s 14 poena (šut za tricu 2/3) i Roko Ukić s 10 poena, 10 asistencija i četiri skoka, a Beograđane su predvodili Mitrović s 19 poena i 10 skokova te Marjanović s 20 poena, 14 skokova i pet asistencija.

Neću reći da je bila slična utakmica kao prva. Mislim da smo danas bili bolji. Ostali smo ponovno jedan mali korak kratki, ali to u playoffu ne znači ništa. 2-0 je za njih i to je velika prednost, no mislim da serija nije gotova i imamo svoje šanse“, rekao je playmaker Cedevite Roko Ukić. “Ako produžimo periode dobre igre i skratimo crne rupe koje su nam se opet dogodile, mislim da će u Zagrebu biti drugačija priča. Vjerujemo da možemo ponovno ući u seriju na pozitivan način i učinit ćemo sve da to bude tako u sljedećoj utakmici.

Što se tiče početka utakmice, poslije ubačaja Babića sredinom prve četvrtine Cedevita je bila na zaostatku 9:6. Međutim, prvu su četvrtinu domaćini naposljetku završili s vodstvom 22:8, a u tih 10 minuta gosti su za dva šutirali 4/13 za dva i 0/9 za tri.

U drugoj su se četvrtini Repešini igrači ipak probudili. Do poluvremena su zaostatak smanjili na 40:32, a ta se razlika kasnije većinom kretala oko desetak razlike do trenutka kad je Cedevita došla na već ranije spomenutih -2.