Zvezda osvojila ABA ligu nakon pobjede u majstorici

Peta utakmica finala ABA lige donijela je i odluku o prvaku za sezonu 2020./21., a to je postala Crvena Zvezda, koja je kao domaćin u Beogradu svladala Budućnost Voli rezultatom 67:60 te tako s ukupnih 3:2 postala prvak.

Bolja epidemiološka situacija je donijela i 4000 gledatelja na tribinama, što je zasigurno pomoglo crveno-bijelima. Osim u prvoj dionici, momčad Dejana Radonjića kontrolirala je rezultat i većinu vremena provela u vodstvu. Posebno raspoložen bio je Nnoko, a ubačajem Loyda na odmor se otišlo s 33:28 za Zvezdu.

Preko Della Vallea Podgoričani su krajem treće četvrtine došli na 47:45, međutim, tada Loyd i Walden odgovaraju poenima. Posljednjih deset minuta donijelo je pregršt pogrešaka s obje strane, a zadnji ozbiljniji priključak Budućnost je imala na 61:56 poenima Mitrovića. Problem je bio izlazak centara gostiju zbog osobnih pogrešaka pa je Zvezda sve spuštala na Nnoka, a Dejan Milojević nije ga mogao braniti s nižim i lakšim igračima. Krajnji rezultat bio je 67:60 za pobjedu i naslov Zvezde.

Nnoko je upisao double double od 17 poena i 12 skokova, Loyd je dodao 15 poena, ali uz čak 15 upućenih šuteva iz igre. U redovima Budućnosti najistaknutiji je bio Cobbs s 21 poenom.

Cijelu statistiku možete pogledati ovdje.