Zvezda slavila u najneefikasnijoj utakmici sezone

Crvena zvezda slavila je u susretu 22. kola na gostovanju u Novom Mestu kod Krke. Domaćim igračima nije bilo dovoljno ni vodstvo od 15 poena razlike tijekom prvog poluvremena.

Domaćini su otvorili utakmicu 5:0, u prve tri minute, vidjeli smo čak 5 izgubljenih lopti. Tricom, te košem Raška Katića, Zvezda dolazi na 5-5, no ne uspijeva preokrenuti. Kroz cijelu četvrtinu, gostima iz Beograda ne polazi za rukom stvoriti kvalitetan vanjski šut, a ni pogoditi ga, ovise o koševima, odnosno realizaciji svojih krila i centara te Igoru Rakočeviću. Katić je imao par sjajno leđima odigranih 1 na 1 situacija i iz njih poentirao. Kasnije je ušao i Predrag Samardžiski, brzo je promašio dva zicera.

Erjon Kastrati je sa sirenom pogodio tricu za 19:14 i tako zaključio prvih 10 minuta.

Ušlo se u drugu dionicu, a momčad Vlade Vukoičića je nastavila sa slabom igrom. Razlika je rasla, Krka je imala gotovo dvoznamenkastu prednost unatoč 9 izgubljenih lopti. Gosti te lopte nisu uspjeli pretvoriti u lake poene, zbog brze tranzicije iz napada u organiziranu obranu.

Sredinom druge četvrtine, momčadi su izgubile već 17 lopti, a Krka je imala vodstvo 27:17 košem Matjaža Smodiša. Frustracije nastale vjerojatno igrom svoje momčadi iskazao je Samardžiski, psovkama upućenim sucu koji nije reagirao.

Poslije nesportskog čina, promašio je oba slobodna bacanja koja je zaradio pretrpljenim prekršajem od Smiljana Pavića. Jaka Klobučar reagira tricom na drugoj strani igrališta za 30:17, Zvezda, najefikasnija momčad ABA lige nakon 7 minuta igre je i dalje na 3 koša. Trica im je 1/9, slobodna bacanja 2/7, a šut za dva koša ispod pedeset posto. Klobučar uskoro siječe dodavanje prema Rakočeviću, zabija oba slobodna nakon prekršaja Vuka Radivojevića za 32:17.

Unatoč katastrofalnom prvom poluvremenu Zvezde, Krka ih nije uspjela potpuno slomiti, dijelom su tome kumovale i njihove izgubljene lopte. U prvih 20 minuta, vidjeli smo i neuobičajenih 5 airballova. Rezultat na poluvremenu je 32:21.

Zvezda je slično kao i protiv Partizana u nedavnom derbiju, u drugo poluvrijeme krenula revitalizirana, digli su razinu obrane, prisilili su domaćine na preko 5 minuta bez koša tijekom kojih crveno-beli rade seriju 16:0 i po drugi put preuzimaju vodstvo.

Jaka Vladovič konačno zabija s poludistance prve koševe svoje momčadi. Potom je Zvezda 3 i pol minute bez koša, no domaćini nisu uspjeli izjednačiti. Pavić je promašio oba slobodna bacanja, još uvijek je bez poena, ali s 3 izgubljene lopte. Još jedna košarkaški slaba četvrtina, završila je rezultatom 38:40.

U posljednjoj četvrtini, Zvezda brzo izlazi iz bonusa. Krka igra slabo u napadu, ali ni gosti nisu puno bolji. Igrači obje momčadi promašuju slobodna bacanja, a domaćinima je nekoliko puta isteklo vrijeme za napad. U izjednačenu završnicu, ulazi se s malom prednošću Zvezde, domaćini idu na brze prekršaje, Domen Lorbek zabija tricu za 52:55, no to nije dovoljno. Konačan rezultat je 52:57. Bila je ovo jedna od najlošijih utakmica ove sezone u ABA ligi.

Spomenimo i to da je vodeća Igokea u petak došla do pobjede kod MZT-a u Skopju te i dalje ima pobjedu prednosti nad Crvenom zvezdom.