A2 Istok: Atanackovića trica za pobjedu Borova u Vukovaru

Vukovarci su “prosuli” već dobivenu utakmicu i nakon osam odigranih kola Borovo je i dalje jedina neporažena ekipa, Vukovar ima dva poraza, a Osječki sokol je preko neugodnog Rekord Tima došao na drugo mjesto.

Očekivane domaće pobjede Belišća i Požege u srazu sa Županjom i Viroviticom, Meteor se dobro namučio protiv Vrijednosnica, a Olimp je upisao prvu službenu pobjedu u ligi na gostovanju u Vinkovcima.

Vukovar – Borovo 75:77 (15:14, 43:40, 57:53)

Vukovar: Kordić 15, Kapović, Mađar 11, Mandić 4, Kovačević 1, Duspara, Peraica 23, Tadić 2, Dugandžić 13, Pejaković 5, Tustonić, Pravdić.
Borovo: Đerić, Bekić, Gošak 5, Mitić, Pejić, Bekavac 26, Rajšić, Stanković 6, Hummel, Atanacković 18, Pušić 6, Škrlec 16.

Odličan i zanimljiv gradski derbi pred dobro popunjenim tribinama odigrali su u subotu domaći Vukovar i Borovo. Vukovarci su imali prednost cijelu utakmicu, ali u posljednjoj minuti je Aleksandar Atanacković tricom doveo Borovo u vodstvo od 76:75. Domaćin do kraja nije uspio posložiti akciju koja bi im dala izglede za pobjedu i jednim iskorištenim bacanjem u finišu susreta ekipa Damira Volodera došla je do velikog slavlja koje se činilo jako daleko na početku drugog poluvremena.

Naime, nakon ravnopravnog poluvremena (43:40) u kojemu su svoje ekipe predvodili šuterski raspoloženi Vinkovčanin Dino Peraica i bivši igrač Vukovara Mihael Bekavac, Borovo je u drugo poluvrijeme ušlo nervozno reagirajući na, po njima, pogrešne odluke sudaca. Prednjačio je centar gostiju Dario Pušić, vrlo brzo napravivši petu osobnu grešku.

U tom trenutku, kod vodstva 50:40 za momčad Sanjina Kalaice, njihovi navijači i igrači su već slavili pobjedu. Međutim, loše reagiraju na zonu i dopuštaju Borovčanima da im se malo po malo sasvim približe. Pored Bekavca odlično su odigrali Igor Škrlec te Atanacković koji je napravio veliki posao u obrani, ali i ubacio tri trice kada se lomio rezultat.

Na kraju je kod Borova Bekavac upisao 26, Atanacković 18, a Škrlec 16 poena. Za Vukovar Peraica je ubacio 23 koša od koji većinu drugoj četvrtini, Filip Kordić je dodao 15, Boris Dugandžić 13, a mladi Madžar 11.

Borovo je sada u odličnoj poziciji, na vrhu je bez poraza i bježi dvije pobjede Vukovaru, a i drugoplasiranom Osječkom sokolu su nanijeli jedini poraz i to u gostima. Do kraja ovog dijela imaju neugodno gostovanje u Požegi, a u nastavak sezone će ući igrački jači, pogotovo na poziciji zaštićenog igrača gdje su najtanji.

Rekord Tim – Osječki sokol 80:87 (19:24, 35:35, 60:60)

Rekord: Šikić, Bradić, Kovačević 13, Miljak, Brezić 3, P.Matuško 11, Teskera 16, Čelebija 27, Jozić, A.Matuško 2, Bešter, Šmital 8.
Osječki sokol: Škrinjarić 7, Radojčić, Ostojić, Katavić 4, Uljarević 20, Fančović, Grgić 15, Šarić 20, Vuković, Tomas, Raič 20, Kovač 1.

Osječki sokol je neokrznut prošao i “negostoljubivu ekipu Rekord Tima i sada su čvrsto zauzeli drugu poziciju s jednim porazom. Mladi Osječani su najugodnije iznenađenje prvenstva, a prema izvješćima s utakmica i igraju dobru, agresivnu košarku s puno tempa i postignutih koševa.

U Oriovcu je presudila mladost i nakon izjednačenih 30 minuta posljednju četvrtinu su Sokolovi dobili s 27:19. Trojac Karlo Uljarević, Luka Šarić i Mario Raić su u pobjedničkoj ekipi postigli po 20 poena, a kod Rekorda Bruno Ćelebija s 27 je još jednom bio najbolji.

Požega – Virovitica 100:68 (29:27, 58:414, 76:58)

Požega: Musil Todorović 2, Štivičić 2, Hofman 2, Rich 8, Leko 6, Ćališ 12, Raguž, Platenik 29, Benić 26, Milevoj, Abramović 13, Bilandžija.
Virovitica: Golub 16, Pavlović 12, Petrović, Ferenčević 18, Vajagić 17, Šutalo, Šalgaj, Pocrnić 5, Bajan, Vuković.

Požežani su pred svojim navijačima upisali i četvrtu pobjedu i ako se ostvare nepotvrđene najave o dolasku Slavena Solde iz Slavonskog Broda mogli bi se lako uključiti u borbu za vrh.

Virovitičani su u prvoj četvrtini pokušavali s presingom što im nije uspijevalo jer su primili 29 poena u 10 minuta. Nisu ni Požežani uspjeli zaustaviti goste i četvrtina je završila s čak 56 koša (29:27). U nastavku domaćin ponovno igra odlično u napadu i ponavlja broj ubačaja iz prvog dijela i rade dovoljnu razliku za mirno drugo poluvrijeme. Na kraju su se zaustavili na okrugloj brojci 100 kojoj su najviše doprinijeli Ivan Platenik (29) i Goran Benić (26).

Belišće – Županja 81:66 (23:17, 45:31, 63:48)

Belišće: T. Gradinjan 4, Lipovac, Soldo 2, Čamagajevac 1, Vidaković 10, Blažević 5, Markota 6, Mikulić 19, Preglej 19, Vezmarović 1, Dogan 14, Soldo.
Županja: Bilić, Mitrović 19, Kopić, M.Oršolić 2, Labrtić 7, Jurilj 8, Stjepanović 18, Mihaljević 3, F.Oršolić 9, Smajić

Iako se vraćaju iz Belišća sa -15, Županjci su na kraju utakmice bili zadovoljni s prikazanim i otporu sve boljem aktualnom prvaku lige.

Domaćin je u drugoj četvrtini uspio napraviti osjetnu prednost koju je do kraja zadržao. Presudila je ipak kvaliteta momčadi trenera Antuna Katalenića koji ima puno više opcija u igri i na klupi. Marko Mikulić i Kristijan Preglej su upisali po 19 koševa, Dino Dogan je dodao 14, a Goran Vidaković 10. Dvojac Josip Mitrović (19) i Ivan Stjepanović (18) su predvodili goste.

Vinkovci – Olimp Inspekt ING 64:71 (13:19, 28:34, 51:53)

Vinkovci: Ćorić 9, Širić 4, Pezer 10, Papac 2, Vuić 6, Matak, Tikvić, Tropšek 3, T. Kentržinski 18, Škof 9, M. Kentržinski 3.
Olimp: Rakitić 11, Stojanović 6, Andrić, R. Lončar, A. Lončar 4, Buljubašić 14, A. Lukenda 2, Čosić 12, Trogrlić 2, L. Novaković 20.

U ne baš kvalitetnoj utakmici derbija začelja, Olimp Inspekt je vodio cijelu utakmicu i na krilima Luke Novakovića upisao drugu pobjedu u prvenstvu. Vinkovčani su nakon katastrofalnog prvog dijela, u drugom bili u par navrata blizu preokreta. Međutim, domaćin jednostavno od početka prvenstva ne može odigrati u kontinuitetu više od 3-4 minute ozbiljniju obranu, a u  napadu ne realiziraju lagane situacije.

Novaković (20), Buljubašić (14), Ćosić (12) i Rakitić (11) su bili dvoznamenkasti kod pobjednika, a u sastavu domaćina im je ozbiljniju prijetnju predstavljao samo Tomislav Kentržinski (18).

Đakovo – Vrijednosnice Osijek 83:78 (19:23, 36:44, 63:59)

Đakovo: Budimir 7, Šušak 1, Peran, Petrović, Ćurić 13, Herceg 9, Dumančić 2, Grgić 8, Omazić 29, Divić, Mikulić 14, Glavaš.
Vrijednosnice: Kujundžić 4, Došen 20, Blažević 2, Boras 9, Jakić 10, Jovanović 11, Turalija 12, Barišić 10, Žulj, Radetić.

Đakovčani su teško došli do pobjede protiv mladih Brokera. S obzirom na raspored lige i roster ekipe koji je oslabljen ozljedama, Đakovčani će vjerojatno revidirati ciljeve od prije početka sezone i prihvatili realnost borbe za sredinu tablice. Vrijednosnice su do poluvremena imali inicijativu i taj dio su završili s osam poena prednosti. Ipak, iskusniji domaćin je uspio napraviti preokret i upisati još jednu pobjedu koja im se neće računati u ukupnom poretku.

Zvonimir Omazić (29) je bio najzaslužniji što je Đakovo dobilo ovu utakmicu, a Arijan Došen (20) je predvodio goste iz Baranje.

Utakmice 9. kola: Županja – Vinkovci, Osječki sokol – Belišće, Virovitica – Rekord Tim, Vrijednosnice – Požega, Borovo – Đakovo, Olimp – Vukovar.

Svi igrači lige na ovom linku.
**Kriterij za strijelce koji mora biti ispunjen je odigranih 50% utakmica. * Vrijednosnice igraju van konkurencije