A2 žene: Jabuci prva pobjeda, Folka nastavlja s pobjedama

Odigrano je i peto kolo druge ženske lige. Donosimo vam rezultate i strijelce s odigranih susreta.

“JUGOZAPAD“

FOLKA BOROVJE-SALONA 81:74 (24:13, 42:35, 67:53)
FOLKA BOROVJE:Nimac 13, Beštak 16, Grudić, Gudelj, Kalebić 6, A.Lešnjak 16, Mihaljević 11, Milošević 2, I.Lešnjak, Vujić 8, Šarić 5, Mlinar 4
SALONA:Rade, Šako Jelavić 5, Ž.Fredotović 37, Čoko, Radošević 10, Brdar 8, Baturina 5, Katić, Gašparov 9, D.Fredotović

Početak utakmice pripada gošćama koje nemilosrdno kažnjavaju svaku pogrešku domaćih igračica. Rezultat od 0:7 je bio dovoljan da trenerica domaćih pozove time out, “probudi iz letargije” svoje igračice, i okrene rezultat u svoju korist. U tom periodu je Nimac pokazala zašto je zovu jednom od najperspektivnijih kadetkinja u zemlji s šutem pet od pet.

Folka je trebala riješiti utakmicu u drugoj četvrtini. Ali Folka ne bi bila Folka da si ne zakomplicira. Malo opuštanja u obrani i evo gošće su počele “puhati za vratom”. Izvrsna Damira Fredotović vratila je svoju ekipu na prihvatljiv zaostatak. Treći dio utakmice Folka drži pod kontrolom te se čini da je pobjednik odlučen. Bilo je i dvadesetak razlike.

Zadnji dio igre su domaće igračice odrađivale i proslavljale pobjedu a gošće smanjivale razliku na konačan rezultat. Najbolja igračica utakmice je Fredotović a kod pobjednica su se istakle Beštak i A.Lešnjak.

CROATIA 2006-AGRAM-ZG 61:54 (15:3, 34:19, 45:33)
CROATIA 2006: Dumbović 12, Badalić 8, Mežnarić 7, Mikulčić, Giljanović 14, Matijević 2, Divčić 2, A.M.Perić, Chaibov 16, Fumić, Frajtić
AGRAM-ZG:Erjavec 9, Bilić 4, Gnjidić, Štirjan 10, Stilinović, Mlinarić 13, Lelas 5, Kotur 13

Croatiu je do još jedne pobjede predvodila odlična Antonia Chiabov koja pokazuje svoju kvalitetu dostojnu bilo kojeg prvoligaškog kluba. U prvoj četvrtini su domaće igračice ostavile dvoznamenkastu prednost i ostavile gošće na samo tri zabijena poena te su tu prednost uz manje poteškoće sačuvale do kraja

RADOST-JABUKA 50:58 (15:10, 22:21, 33:37)
RADOST: Tkalec 13, Hlebec, Balog 8, Jelenić, Bašek 7, Taradi 4, Levačić 9, Đokić 2, Živković 7, Halić
JABUKA: Galušić 8, Vuković 2, Čukac, Alapić 21, Tomić 5, Capan, Zadro 7, Štampar, Dobrić 8, Kamber 5, Kovač 2, Žabčić

Nakon početne izjednačene igre i 8:8, Radost do kraja četvrtine vodi sa 15:10. Jako loše su obje ekipe odigrale nastavak pa se u drugo poluvrijeme ušlo sa plus jedan za domaće.

Početkom treće četvrtine odvojile su se domaće na 32:25 i činilo se da polako stvari dolaze na svoje mjesto.

Međutim tada stvar u svoje ruke preuzima još jednom izvrsna Ivana Alapić koja malo po malo sa svojim all around učinkom dovlači svoju ekipu najprije u egal a zatim i u vodstvo 36:35. Nastavila je Alapić i u posljednjoj četvrtini podizati prednost svojoj ekipi s koševima i asistima te je prije svog izlaska iz igre osigurala prvu pobjedu Zaprešićankama nakon dugo vremena.

OTOČAC-DUBRAVA 40:58 (15:11, 19:27, 23:40)
OTOČAC: Hume 2, Bižanović, Delač Paripović, Cindrić, Borić, Burušić, Kostelac, V.Stilinović 26, Ladišić 3, Garić 9
DUBRAVA: Lucić 2, Šuster 6, Karaga 9, Mitić 24, Džafić 2, Lovrić 2, Brkljačić 4, Boban 9, Krpan, Jakopić

Nakon prve četvrtine u kojoj su se bolje snašle domaće igračice, gošće su se polagano počele buditi i okretati prednost na svoju stranu. Već do poluvremena su u tome i uspjele a u trećoj četvrtini su prelomile susret i osigurale pobjedu.

“SJEVEROISTOK“

POŽEGA-MURSA 89:49 (27:10, 48:26, 62:32)
POŽEGA: M.Lovrić 8, P.Lovrić 8, Šegota 2, Vojtulek 2, Tadić, Soldo 33, Lea Hrmić 12, Horvat 12, Lana Hrmić 2, Šišak Abramović 8, Mihelić.
MURSA: Šimunić 26, Tomić 2, Obradović 4, Vilušić, Mihić 2, Šarlija 9, Tutavac, Pfeifer 2, Matijević 4, Sorić, Tabaković.

Požega je još jednom pokazala svoju superiornost nad ostalim ekipama sjeveroistoka te su se vrlo lagano obračunale s Mursom. Kristina Soldo je zabila 33 poena i predvodila svoju ekipu do pobjede od 40 razlike.

VINDI-BROD 52:57 (17:19, 25:29, 34:46)
VINDI: Kudelnjak 9, Šnidarić 8, Golubić 6, Petreković 6, Novak, Đurasek 5, Papec 7, Lesar 4, Brezovec 3, Danilović, Horvat 4, Petreković, Dvoršak
BROD: Jerković 5, Zečević 4, Majstorić 8, A.Rakitić, Brekalo 13, G.Rakitić, L.Tunjić, K.Tunjić, Pehar 27, Petrović.

U jednoj vrlo zanimljivoj utakmici koja je odigrana u Varaždinu gostujuća ekipa iz Slavonskog broda je uspjela na krilima Kristine Pehar odnijeti dva boda svojoj kući. Kroz cijeli susret prednost je bila na strani gošći te su usprkos stalnim pokušajima Vindija da preokrene susret uspjele izdržati.

PODRAVAC-BROD NA SAVI 75:37 (23:6, 39:21, 60:30)
PODRAVAC: V.Šimunić 5, Nikšić 13, Farkaš, Molnar 14, Križić 2, Vinković 2, Baruškin 4, E.Šimunić 15, Brezak, Bukovčan 7, Hrastić 2, Drljanovčan 11
BROD NA SAVI: Božić 6, Kolar, Švajcer 1, Lazić 10, D.Drmić 6, Pandža Brnić, Krajinović 5, Lutz 2, M.Drmić 4, Kolesarić 3, Šarić

Crveno-bijele su od prve minute zaigrale agresivno i ostvarile vodstvo od 8:0, a rezultat na kraju prve četvrtine bio je 23:6. Rezultat na poluvremenu glasio je 39:21. Nakon odmora domaće košarkašice stvaraju još veću razliku te je rezultat na kraju bio 75:37.

UTAKMICA IZ 4. KOLA

VINDI-BROD NA SAVI 57:64 (11:18, 22:30, 32:42)
VINDI:Kudelnjak 5, Šnidarić 14, Golubić, Petreković 2, Novak, Đurasek, Papec 14, Lesar 8, Brezovec, Danilović, Horvat, Karabegović 14
BROD NA SAVI:Božić 11, Kolar 4, Lazić 11, D.Drmić 13, Pandža, Banić, Švajcer, Lutz, M.Drmić 6, Šarić, Krajinović 8, Kolesarić 11.

U zaostalom susretu četvrtog kola Vindi je na svom terenu izgubio i od druge Brodske ekipe. Četiri igračice s dvoznamenkastim brojem koševa su bile prevelika prepreka za domaću ekipu.

UTAKMICA IZ 6. KOLA

PODRAVAC-BROD 82:50 (18:15, 41:22, 59:30)
PODRAVAC: V.Šimunić 14, Nikšić, Farkaš 1, Molnar 8, Križić 5, Vinković 10, E.Šimunić 25, Brezak, Da.Bukovčan 9, Di.Bukovčan 4, Hrastić, Drljanovčan 6
BROD: Jerković, Zečević 4, Majstorić 2, A.Rakitić, Brekalo 14, G.Rakitić, L.Tunjić, K.Tunjić, Pehar 28

Gošće su povele sa 7:2 da bi domaće preokrenule rezultat na 8:7. Potom se vodstvo stalno izmjenjuje. Prva četvrtina završava 18:15. Već u drugoj četvrtini cure iz Podravca pokazuju svoju kvalitetu i moć na terenu i na odmor odlaze sa zadovoljavajućim rezultatom 41:22. Dominacija “cura sa sela” se nastavlja do kraja susreta, a rezultat to i dokazuje.