​Porazi Splita i Darde na turniru u Sarajevu

U finalu 8. međunarodnog memorijalnog turnira Mirza Delibašić sutra će igrati domaćin Bosna i makedonski prvak MZT iz Skopja.

U prvoj utakmici dana Splićani su poraženi od Makedonaca 85:78, a nakon te utakmice i Darda je izgubila od domaćina Bosne 92:86.

Split – MZT Skopje Aerodrom 78:85 (16:24, 30:42, 54:59)

Split: Subotić, Reinholt 2, Marinelli 6, Vujčić 14, Krušlin 2, Dijan 10, Sobin 10, Mimica 13, Vukušić 21, Vuković.
MZT: O.Stojanovski 2, Mijajlović 16, D.Stojanovski 22, Čekovski 9, Nikolić 20, Markovski 3, Davis 2, Dahlman 11.

Igrači Mladena Erjavca loše su  ušli u utakmicu i na poluvremenu su imali 12 poena zaostatka. U drugom dijelu utakmice Splićani igraju puno bolje, i u napadu i obrani, rade pozitivan niz od 22:9 i tricom Toni Dijana prelaze u vodstvo (52:51). Nakon toga MZT ponovno kontrolira igru i početkom posljednje četvrtine odlazi na plus 11. Žuti još jednom prijete i vode (72:71), ali Mijajlovićevom tricom i polaganjem Makedonci osiguravaju pobjedu.

Vedran Vukušić s 21, Nikola Vujčić s 14 i Ivan Mimica s 13 poena bili su najbolji kod Splita, a kod MZT-a to su bili Damijan Stojanovski s 22 i Uroš Nikolić s 20.

Bosna – Vrijednosnice OS Darda 92:86

Bosna: Lerić 12, Vuleta 5, Hodžić 13, Alispahić 6, Buza 10, Vuković 2, Hot, Damjanović 3, Demić A, Demić S 11, Rizvić 21, Avdibegović 9.
VROS Darda: Kujundžić, Meznarić 17, Tešija 15, Šarić 5, Salamun, Perajica 18, Mandić, Hrkač, Hrnčić 10, Turalija, Pandurić 21.

Bosanski košarkaši su mnogo teže nego što su očekivali osigurali svoje mjesto u finalu turnira. Utakmicu su obilježile česte mini serije i promjene vodstva.

Darda je dobro otvorila utakmicu i bila je češće u vodstvu prvih petnaestak minuta. Ipak, košarkaši Bosne boljom igrom u završnici odlaze na odmor s 54:46.  U drugom poluvremenu ponovo slijedi bolja igra Baranjaca koji u zadnji period igre ulaze s prednošću od dva koša prednosti (67:65).

Igrači Senada Muminovića i dvije minute prije kraja imaju prednosti od 84:82, ali Sarajlije rade mini seriju te privode utakmicu kraju.

Kod Bosne najbolji su bili Ramo Rizvić s 21 i Dino Hodžić s 13, a u sastavu Darde Luka Pandurić s 21 i Mato Perajica s 18 koševa.

Sutra u 18 sati Split i Vrijednosnice OS Darda igraju utakmicu za treće mjesto.