Euroliga: Slavili CSKA, Fener i Panathinaikos

Sinoć su odigrane tri utakmice 9. kola Eurolige, u kojima nisu nastupali naši košarkaši, a pobjede su u njima upisali favoriti.

Euroliga, 9. kolo, 24. studenog 2017.

Fenerbahce – Khimki 71:67 (24:15; 14:11; 20:22; 13:19)

Nunnally 20, Wanamaker 16, 6 as – Shved 21, 5 as

Fenerbahce je u svojoj dvorani sa 71:67 savladao ruski Khimki. Nakon što su odlično odigrali prvo poluvrijeme (38:26), te drugi dio otvorili serijom 7:0, kod domaćih je košarkaša došlo do laganog opuštanja u nastavku susreta, pa tricom Stefana Markovića nešto manje od tri minute prije kraja susreta gosti smanjuju zaostatak na pola koša (66:65), a istim se razmakom, samo sa po dva poena više na svakoj strani, ušlo u posljednju minutu. U posljednjem napadu domaćina Brad Wanamaker je na 16 sekundi izborio faul na trici, pogodio sva tri slobodna bacanja i priči je bio kraj.

Za pobjednike je 20 poena ubacio James Nunnally, dok je poen više za Khimki ubacio Alexey Shved.

Panathinaikos – Real Madrid 82:80 (23:28; 17:26; 24:15; 18:11)

Rivers 20, Gist 15, 7 sk – Dončić 19, 6 sk, 8 il

Panathinaikos je preokretom nakon neizvjesne završnice stigao do pobjede nad Realom. Kraljevi su fantastičnom napadačkom izvedbom prvo poluvrijeme zaključili s vodstvom 54:40, a kroz treću im se četvrtinu domaćin uspio potpuno približiti. Do prvog vodstva (75:73) Panathinaikos stiže tricom K.C. Riversa četiri i pol minute prije kraja, a istom mjerom uzvraća Trey Thompkins minutu prije posljednje sirene za 77:78. Nakon prokockanih napada sa svake strane, tricu ubacuje i Nikos Pappas 22 sekunde prije kraja, a sedam sekundi kasnije James Gist iz slobodnih bacanja postavlja konačnih 82:80.

Do kraja susreta Real je imao priliku za eventualni produžetak ili pobjedu, odlučili su se za ovo drugo, ali Thompkins promašuje tricu i slavlje je u OAKA Areni moglo početi.

Rivers je za pobjednike ubacio 20 poena, dok je poen manje kod Reala, ali uz čak osam izgubljenih lopti, upisao Luka Dončić.

Unicaja Malaga – CSKA Moskva 80:88 (16:27; 23:19; 26:17; 15:26)

Augustine 18, 9 sk, Waczynski 15 – Rodriguez 21

Momčad CSKA je u Malagi odigrala varljivu utakmicu, ali kad je bilo najpotrebnije su bili najbolji, pa su tako posljednju dionicu, u koju su ušli sa zaostatkom 65:63, odigrali sjajno i na koncu upisali pobjedu protiv Unicaje 80:88.

Sergio Rodriguez odigrao je odličan susret ubacivši 21 poen, a 18 poena uz devet skokova je za domaćine upisao James Augustine.