Cedevita na krilima sjajnog Ćorića pobijedila Vrijednosnice

Košarķaši Cedevite pobjedom su na domaćem parketu otvorili natjecanje u HT Premijer ligi slavljem protiv Vrijednosnica Osijek.

HT Premijer liga, 1. kolo, 7. listopada

Cedevita – Vrijednosnice Osijek 82:59 (21:22, 22:12, 22:10, 17:15)

Osječani su se u prvoj četvrtini pokazali kao vrlo dostojan protivnik, a na ulazu u drugu četvrtinu su čak vodili jednim poenom razlike. No, potom je uslijedila druga priča. Vitamini se bude, agresivnom i brzom igrom dolaze do devet poena razlike na poluvremenu.

U nastavku potpuno jednosmjerna utakmica. Treća dionica se pokazala ključnom gdje su izabranici Slavena Rimca stvorili 12 poena viška.  Zagrepčani ostvarili veliku pobjedu rezultatom 82:59. Time su pokazali da će i s ovom “drugom” momčadi biti jedan od glavnih favorita prvenstva.

Predvodio je ih je odlični Andrija Ćorić, koji je zabio 22 poena uz sedam skokova te tri asistencije. Kod Slavonaca je najbolji bio Abu-Abdul Malik, koji je također zabio 22 poena uz osam skokova.