A-2 sjever: Dva produžetka u Čakovcu

16. kolo A-2 lige sjever bilo je posebno  zanimljivo. Podravac i Grafičar odlučivali su o prvaku, a u Čakovcu su istoimeni domaćin i Bjelovar odigrali čak dva produžetka. Jedan susret nije odigran zbog suspenzije, a Ivančica je postigla čak 120 poena u 40 minuta, no krenimo redom.

Grafičar je pobjedom u Virju protiv Podravca u ljepotici prvenstva osigurao prvo mjesto i naslov prvaka pred prepunom dvoranom jednih i drugih navijača. Čakovec je na domaćem terenu u dramatičnom susretu gdje su koševi padali sa zvukom sirene poražen od Bjelovara u čak dva produžetka. Susret u Murskom Središću između domaćeg Rudar Cimpera i Vindije nije odigran. Povjerenik natjecanja suspendirao je Rudar Cimper zbog dugovanja prema savezu. Mali derbi igrao se u Vrbovcu gdje je Međimurje doživjelo uvjerljiv poraz od Petra Zrinskog, a te dvije momčadi se uz Vindiju i Bjelovar bore za treće mjesto. Ivančica je razbila Koprivnicu s čak 41 poen razlike, a postigli su čak 120 poena iako su više poznati po obrani nego efikasnom napadu. Radnik je došao do pete pobjede, a bolji su bili na domaćem terenu od Mladosti iz Đurđevca.

Najbolji strijelci u ovom kolu bili su Luka Božić iz Bjelovara koji je postigao 46 poena i Milan Kolovrat iz Čakovca s 36 koševa.

Podravac – Grafičar 70:73 (22:25, 42:36, 57:62)

Podravac: Nikolić 22, Šiprak 14, Koščić 11, Šestak 7, Baruškin 6, Tišljar 5, Kenđelić 4, Molnar 1, Pintar, Hrženjak, Halusek, Paligač.

Grafičar: Prprović 19, Bušić 17, Poljak 13, Novak Mat. 11, Novak Mar. 7, Dijanušić 6, Bačani, Siladić, Štefan, Kokolek, Mihalić, Novak Man.

O ovom susretu detaljno smo pisali u članku “Grafičaru derbi prvenstva i prvo mjesto” a objavili smo i foto galeriju s tog susreta koju možete vidjeti ovdje.

Donosimo vam i 20 minutni video uradak Davora Krleže iz Ludbrega u kojem možete vidjeti detalje s utakmice, atmosferu, emocije:

Čakovec – Bjelovar 116:122 (22:27, 53:51, 69:71, 95:95, 111:111)

Čakovec: Kolovrat 36, Kranjčec S. 20, Vrus 18, Drk 16, Pustić 11, Goleš 9, Keresteš 3, Novak 3, Varga, Kranjčec M.

Bjelovar: Božić 46, Vrinjanin 28, Cukrov 18, Žugaj 16, Šilježar 9, Vlahović 4. Zadravec 1, Porobić, Krpan, Marković.

Susret između Čakovca i Bjelovara imao je čak dva produžetka, a gledatelji su mogli vidjeti puno koševa i pravu ludu završnicu nakon regularnog dijela i u prvom produžetku.

Susret je bio veoma izjednačen i neizvjestan od prve do posljednje minute. Pred sam kraj posljednje četvrtine, gosti su vodili s 95:92, a četiri sekunde do kraja, junior Čakovca, Jakob Vrus postigao je tricu za izjednačenje. Preostale četiri sekunde Čakovec je obranio napad Bjelovara i susret je otišao u prvi produžetak.

Gosti iz Bjelovara u drugom su produžetku otišli na šest koševa razlike, ali igrači Čakovca se ne predaju i stižu prednost. Četiri sekunde do kraja, lopta je bila u rukama igrača Čakovca, a Bjelovar je imao vodstvo 111:108. Lopta je došla u ruke “čovjeka sa maskom“ Igora Drka koji zbog slomljenog nosa mora nositi zaštitnu masku. Šutnuo je tricu i na radost svih u dvorani pogodio sa zvukom sirene za drugi produžetak.

Drugi produžetak otišao je na stranu Bjelovara koji je imao više mirnoće i koncentracije u tim trenucima susreta te je nakon 50 teških minuta slavio pobjedu od šest poena razlike.

Čakovec je imao čak petoricu dvoznamenkastih strijelaca, a najviše su zabili Kolovrat koji se zaustavio na 36 poena, Stjepan Kranjčec dodao je 20, a Vrus 18 koševa. Kod Bjelovara najbolji Božić s čak 46 koševa, Bruno Vrinjanin dodao je 28, a Ivan Cukrov 18 koševa.

Petar Zrinski – Međimurje 97:71 (25:11, 54:31, 73:46)

Petar Zrinski: Tomić 26, Krajinović 26, Fašaić 14, Topalović 10, Mikac 8, Ljoljić 7, Drvenkar 6, Pavić, Božić G. Božić D.

Međimurje: Lepen 15, Novak 13, Krajačić 13, Jambrović 13, Svaty 11, Peti 3, Martinović 2, Pađan 1, Gašparić, Čibarić, Guld.

Uvjerljiv poraz doživjelo je Međimurje na gostovanju kod najviše momčadi lige, Petra Zrinskog iz Vrbovca. Poznato je da je momčad Međimurja najtanja baš na centarskim pozicijama gdje imaju samo Danka Martinovića, dok gosti imaju tri izuzetno visoka igrača, Deana Krajinovića, Filipa Tomića i Miroslava Ljoljića. Upravo su ovog potonjeg uspjeli zaustaviti na samo sedam postignutih poena, ali prva dva su zabila svoju kvotu i zaustavila se na 26 koševa.

Susret je bio lišen neizvjesnosti već nakon prve četvrtine koju su domaćini dobili s 14 poena razlike. Pitanje pobjednika riješili su već do poluvremena kada su prednost povisili na nedostižna 23 poena razlike. Drugo poluvrijeme bilo je puno izjednačenije, a dobili su ga domaćini s tri poena razlike za konačnu pobjedu od 26 poena razlike.

Ovim porazom, Međimurje je s treće palo na petu poziciju, a ukoliko na kraju sezone budu imali isti omjer, Petar Zrinski je u boljoj poziciji jer su dobili oba međusobna susreta.

Petar Zrinski do nove pobjede predvodili su gore spomenuti Tomić i Krajinović s po 26 ubačaja, a spomenimo i Damira Fašaića koji se zaustavio na 14 pogodaka. Međimurje je imalo pet dvoznamenkastih igrača, najviše je zabio Nino Lepen koji se zaustavio na 15 postignutih poena, a Mario Novak, Danijel Krajačić i Patrik Jambrović zabili su po 13 koševa.

Radnik – Mladost 72:64 (17:12, 36:27, 55:38)

Radnik: Hrandek 22, Jukić 16, Jericha 14, Beljo 7, Kirin 4, Maksić 4, Nervo 3, Prstec 2, Pomper, Deković, Tomas, Kovačević.

Mladost: Buković 24, Zadravec 14, Pušelja 13, Jančijev 4, Beljan 3, Baković 3, Dautanec 2, Robotić 1, Nikolić, Lončar, Capek.

Mladost je na gostovanje u Križevce stigla bez svojeg ponajboljeg igrača Ivana Lovraka zbog bolesti dok je domaći sastav bio jači za Bojana Hrandeka kojeg nije bilo na terenu jedno duže vrijeme.

Trener Radnika, Ante Tomas igrao je zonsku obranu tokom cijelog susreta što je dobro funkcioniralo jer su igrači Mladosti imali loš postotak šuta, a centar Matija Jericha zatvorio je reket i uspio zaustaviti gostujuće centre, posebno se to vidi na broju koševa ponajboljeg gostujućeg igrača, centra Vladimira Beljana koji je zabio samo tri poena tokom cijelog susreta. Kada tu još dodamo lošu šutersku večer prvog organizatora igre, Zorana Jančijeva koji je postigao četiri poena jasno je zašto je Radnik došao do pobjede.

Domaći je sastav imao vodstvo tokom cijelog susreta, do kraja treće četvrtine skupili su nedostižnih 17 koševa prednosti, a u posljednjoj je dionici Mladost uspjela ublažiti poraz na prihvatljivih osam koševa razlike.

Radnik je do pobjede predvodio povratnik Hrandek s 22 postignuta koša, a junior Marko Jukić dodao je 16 poena. Kod Mladosti najbolji Krunoslav Buković s 24 poena, a ujedno je bio i najbolji strijelac susreta, ali slaba utjeha je to pošto su izgubili susret. Iskusni Dubravko Zadravec zabio je 14.

Ivančica – Koprivnica 120:79 (31:24, 57:40, 81:59)

Ivančica: Hatlak 26, Rajh 16, Rožman 16, Bigec 13, Kapustić 12, Smontara 11, Roginić 8, Morović 7, Sayemeldahr 6, Kozina 2, Putarek 2, Uršulin 1.

Koprivnica: Ivandić 24, Zlatar 24, Antolić 15, Horvat 6, Grbeš 5, Bajušić 3, Franjić 2, Šimunović, Kovačić, Mihoković.

Susjedi na ljestvici, Ivančica i Koprivnica odigrali su jednosmjernu utakmicu. Gosti iz Koprivnice na susret su došli sa samo tri seniora i bez prvog centra Topića, te zadarskog beka Ante Bronića. Fizički snažniji domaći sastav znao je to iskoristiti, posebno rupu u reketu gdje je najviše do izražaja dolazio robusni Tomislav Hatlak koji je bio prvi strijelac susreta.

Nakon prve četvrtine ništa nije naslučivalo da će Koprivnica doživjeti težak poraz jer je Ivančica taj period dobila s dostižnih sedam poena razlike, a onda je od druge četvrtine pa na dalje krenulo bombardiranje koprivničkog koša. Posebno je posljednja četvrtina bila efikasna za domaći sastav u kojoj su postigli čak 39 koševa.

Na kraju je završilo s uvjerljivih plus 41 za Ivančicu koja je sada pobjegla na dvije pobjede razlike od Koprivnice i Čakovca. Hatlak je bio prvo ime susreta s 26 poena, dok su Luka Rajh i Filip Rožman postigli po 16 koševa. Kod Koprivnice najbolji Leon Ivandić i Nenad Zlatar s po 24 poena.

Rudar Cimper – Vindija 0:20

Predsjedniku Rudar Cimpera, Ivanu Božiću stigao je mail dan uoči susreta sa Vindijom od povjerenika natjecanja, Zorana Košćaka iz Varaždina u kojem piše sljedeće:

Radi neplaćanja preuzetih financijskih obaveza prije početka sezone prema Hrvatskom košarkaškom Savezu i košarkaškom Savezu varaždinske županije, a koja su dospjela na naplatu, nastupila je suspenzija prema KK “Rudar Cimper“ iz Murskog Središća. Odlukom Povjerenika natjecanja, utakmica Rudar Cimper-Vindija se neće odigrati i biti će registrirana u korist KK “Vindija“ s 20:0. Ekipi KK “Rudar Cimper“ prema Propozicijama natjecanja ne pripada bod za navedenu utakmicu. Povjerenik natjecanja, Zoran Košćak v.r.

Susret se tako nije odigrao, a hoće li Rudar Cimper igrati u narednom kolu na gostovanju u Đurđevcu protiv Mladosti, ovisi o tome hoće li podmiriti barem dio dugovanja prema savezima.

Parovi 17. kola (15. veljače): Radnik-Čakovec, Mladost-Rudar Cimper, Vindija-Petar Zrinski, Međimurje-Ivančica, Koprivnica-Podravac, Grafičar-Bjelovar.