A-2 sjever: Gradski derbi Međimurju, Grafičar vodeći

Susretima 11. kola završen je prvi dio A-2 lige sjever. Grafičar je vodeći nakon prvog dijela prvenstva, a odmah uz njega je i Podravac iz Virja sa istim omjerom pobjeda i poraza.

Najzanimljiviji susret 11. kola odigran je u Čakovcu gdje su u gradskom derbiju snage odmjerili Međimurje i Čakovec. Bolji su bili košarkaši Međimurja. Grafičar je uvjerljivom pobjedom u Đurđevcu protiv Mladosti potvrdio vodeću poziciju. Podravac iz Virja koji je bio uvjerljiv na gostovanju kod Rudar Cimpera potvrdio je drugu poziciju uz isti omjer kao i Grafičar. Petar Zrinski bio je očekivano bolji od Ivančice te se nalazi na trećem mjestu. Bjelovar je slavio na gostovanju u Križevcima, a Vindija je bila uvjerljiva protiv Koprivnice.

Najbolji strijelac kola je opet bio Luka Božić iz Bjelovara s 36 postignutih koševa, a Luka Prprović iz Grafičara zabio je 31.

Međimurje – Čakovec 95:79 (19:11, 51:36, 74:55)

Međimurje: Gašparić 4,Lepen 5, Novak 17, Svaty 9, Krajačić 24, Posavec, Jambrović 14, Pađan 18, Čibarić, Peti, Martinović 4.

Čakovec: Goleš 2, Pustić 14, Ranteš, Novak 3, Kranjčec S. 18, Vrus 4, Hrkač, Drk 11, Vehtersbah 1, Kranjčec M. Keresteš, Kolovrat 26.

Gradski derbi igran je samo par dana prije Božića kao i svake godine, a bolja je bila momčad Međimurja koja je na kraju slavila s 16 poena razlike.
Igrači Međimurja koji su službeno bili domaćini u ovom dvoboju bolje su krenuli pred stotinjak gledatelja. Prvu četvrtinu dobili su s osam poena razlike, najviše zahvaljujući dobroj obrani koja je Čakovcu dopustila 11 poena u tom periodu.

Drugu četvrtinu oba sastava su bila puno raspucanija u napadu, a to potvrđuje i ukupnih 57 poena koja su postignuta u tom periodu. Međimurje je opet bilo raspoloženije, postigli su čak 32 poena u tom dijelu i na poluvrijeme otišli s uvjerljivom prednošću od 15 koševa.
Čakovec se nije uspio približiti niti u trećoj četvrtini koju je Međimurje dobilo s četiri poena razlike i ukupnu prednost povisilo na nedostižnih 19 poena razlike uoči posljednjih 10 minuta utakmice.

Tek je posljednja dionica pripala Čakovcu koji je riješava u svoju korist s tri poena razlike, ali to je bilo dovoljno samo za ublažiti poraz.
Međimurje su do pobjede predvodili Danijel Krajačić s 24 poena, junior Karlo Pađan zabio je 18, a Mario Novak-Marek zaustavio se na 17 koševa. Kod Čakovca najbolji Milan Kolovrat s 26 poena, Stjepan Kranjčec zabio je 18, a Lino Pustić 14.

Mladost – Grafičar 75:114 (13:25, 34:61, 56:86)

Mladost: Lončarić, Buković 9, Lovrak 16, Beljan 23, Dautanec 11, Zadravec 9, Jančijev 5, Robotić, Balala, Markač, Capek 2.

Grafičar: Novak Mat.2, Bušić, Bačani 12, Dijanušić 9, Novak Man. Siladić 11, Poljak 12, Štefan 15, Kokolek  4, Novak Mar. 14, Slatina 4, Prprović 31.

Grafičar je autoritativno odradio neugodno gostovanje u Đurđevcu. Susret je bio riješen već do poluvremena. Gosti iz Ludbrega imali su 12 poena prednosti nakon prve četvrtine, a do odmora prednost su povećali na nedostižnih 27 poena razlike.

Mladost je najbolji otpor pružila u trećoj četvrtini koju su svejedno izgubili, ali sa samo tri poena razlike. Ludbrežani su držali tempo i u posljednjih deset minuta, a na kraju su slavili s čak 39 poena razlike za potvrdu prvog mjesta nakon prvog dijela sezone.

Kod poražene Mladosti najbolji je bio Vladimir Beljan s 23 poena, a Ivan Lovrak postigao je 16. Grafičar je do desete pobjede predvodio odlični Prprović, zabio je 31 poen dok se mu je suigrač Zlatko Štefan postigao 15 koševa.

Rudar Cimper – Podravac 49:98 (18:17, )

Rudar Cimper: Varga, Brodar 5, Sobočan L. Perčić, Antolović, Radiković 22, Bedi 8, Vinko Nivak, Dodlek 14, Levačić, Sobočan D. Bogdan.

Podravac: Molnar 14, Šiprak 7, Hrženjak 6, Halusek 15, Kenđelić 15, Šestak 16, Paligač 4, Koščić 2, Baruškin 12, Arlović 7.

Spomenimo kako je malo falilo da se ova utakmica ne igra jer je par dana prije utakmice, Rudar Cimper bio suspendiran zbog dugovanja prema savezu. Tek u petak navečer košarkašima iz Murskog Središća dopušteno je da igraju.

Rudar Cimper je u ovoj utakmici nastupio sa samo sedam igrača zbog ozljeda i bolesti. Ovaj su susret je tako propustilo pet igrača što je dodatno oslabilo ionako slabi Rudar Cimper u ovoj godini. Gostujući trener ovaj susret odigrao je bez najboljeg igrača Ilije Nikolića.

Unatoč problemima, igrači Rudar Cimpera počeli su jako dobro. Vodili su tokom cijele prve četvrtine, a na kraju je i dobili s minimalnih 18:17. Dobro su se držali i u drugoj četvrtini, točnije u prvih pet minuta, a onda je do izražaja počela dolaziti kvaliteta gostiju te šira klupa i snaga. Do poluvremena, Podravac je imao 17 poena prednosti.

Drugo poluvrijeme očekivani rasplet, fizički snažniji gosti su koristili istrošenost i sve manje snage kod igrača Rudar Cimpera pa je očekivano završilo visokim porazom, jedanaestim iz isto toliko susreta. Podravcu je to bila deseta pobjeda, a u nastavku sezone gledati ćemo jako zanimljivu borbu za naslov prvaka između njih i Grafičara.

Najbolji u redovima Rudar Cimpera bio je Tomislav Radiković s 22 poena dok je Saša Dodlek dodao 14. Kod Podravca, Tomislav Halusek i Alen Kenđelić najbolji s po 15 poena svaki.

Radnik – Bjelovar 82:91 (28:23, 57:42, 70:63)

Radnik: Pomper 5, Jukić 7, Kulko, Vragović, Tomas, Beljo 14, Prstec 2, Kirin 13, Jericha 19, Kovačević, Maksić 22

Bjelovar: Vrinjanin 14, Žugaj 14, Krpan, Bušić, Zadravec 18, Oremović, Božić 36, Krpan, Šilježar 9, Porobić.

Veliki preokret napravio je Bjelovar na gostovanju u Križevcima kod Radnika. Nakon što su gubili 15 poena razlike na poluvremenu oni su na krilima Božića drugo poluvrijeme dobili s 24 poena razlike.

Radnik je prvu četvrtinu dobio s pet poena razlike dok su u drugoj prednost povećali za još deset koševa razlike i na poluvrijeme otišli s 15 razlike uz čak 57 postignutih koševa.

Probudili su se igrači Bjelovara u drugom poluvremenu, počeli su igrati puno bolju obranu koja je za razliku od prvog poluvremena primila samo 25 poena. Treću četvrtinu dobili su gosti s osam poena razlike i ukupnu prednost smanjili na sedam poena minusa. Posljednji period raspucali su se bjelovarčani, postigli su 28 poena, primili 12 i na kraju slavili pobjedu od devet poenarazlike do koje ih je predvodio najbolji strijelac lige, Božić s 36 koševa. Zadravec je zabio 18. Kod Radnika najbolji Davor Maksić s 22 poena, a 19 je postigao Matija Jericha.

Vindija – Koprivnica 103:81 (25:15, 57:41, 81:63)

Vindija: Bartolec, Nakić 14, Šincek, Stanić 17, Pizek 5, Filipović, Šamarija K 20, Martinčević, Petrović 25, Jakšić 7, Bađun 7, Crnković 8.

Koprivnica: Horvat, Ivandić 28, Jukić 7, Bronić, Kovačić, Zlatar 15, Antolić 10, Grbeš, Franjić 10, Njemeček, Pavić 11.

Vindija je bila uvjerljiva protiv Koprivnice, a već su nakon prve četvrtine imali deset poena razlike. Prednost su do poluvremena povisili na 16 koševa razlike.

Koprivnica je puno bolji otpor pružala u trećoj četvrtini u odnosu na prvo poluvrijeme, ali prednost nisu uspjeli smanjiti. Vindija je ovaj period dobila s dva poena razlike i ukupnu prednost povećala na 18 koševa viška. Niti u posljednjoj četvrtini gosti iz grada vegete nisu uspjeli smanjiti razliku. Igrači Vindije nisu popuštali i na kraju su slavili s 22 poena razlike.

Vindiju su do pobjede predvodili Jakša Petrović s 25 poena, a Kristijan Šamarija zabio je 20. Najbolji u redovima Koprivnice bio je Leon Ivandić s 28 koševa, a Nenad Zlatar zaustavio se na 15.

Petar Zrinski – Ivančica 87:63 (23:10, 43:29, 65:45)

Petar Zrinski: Pavić, Drvenkar 5, Barukčić 17, Tomić 2, Božić D. Fašaić, Topalović 6, Krajinović 22, Božić G. Mikac 11, Ljoljić 21, Horvat 3.

Ivančica: Rajh 9, Morović 6, Bigec 11, Rožman 12, Kapustić 8, Smontara 4, Uršulin, Martinčević-Smodek, Kozina, Putarek 13.

Petar Zrinski treće mjesto na prvenstvenoj ljestvici potvrdio je uvjerljivom pobjedom protiv Ivančice. Krenuli su domaćini dobro u napadu i čvrsto u obrani. Prvi period dobili su s 13 poena razlike. Ivančica je bila ravnopravna u drugoj četvrtini, a na odmor se otišlo s 14 poena razlike za Vrbovec.

Domaćini su prednost u trećoj četvrtini povisili na okruglih 20 poena razlike, a još su je malo povećali u posljednjoj dionici pa je na kraju završilo pobjedom od 24 poena razlike.

Najbolji u pobjedničkim redovima bili su centri Dean Krajinović s 22 poena i Miroslav Ljoljić s 21. Kod Ivančice je 13 poena zabio Josip Putarek, a Filip Rožman dodao je 12.