A-2 sjever: Grafičar i Podravac nezaustavljivi

Grafičar i Podravac ne posustaju niti nakon 15. kola, a prema svemu sudeći prvak će biti odlučen u sljedećem kolu u kojem igraju međusobno u Virju.

Grafičar je bio uvjerljiv protiv Ivančice na domaćem terenu u Ludbregu, a drugoplasirani Podravac je u derbiju kola bio uvjerljiv protiv trećeplasiranog Bjelovara na svom terenu u Virju. Grafičar, kao i Podravac su na istom omjeru od 14 pobjeda i jednog poraza. Podravac je poražen u prvom dijelu sezone baš od Grafičara u Ludbregu sa 10 poena razlike, dok su ludbrežani doživjeli poraz u Čakovcu kod Međimurja. Tko u sljedećem kolu ostvari pobjedu u Virju vrlo vjerojatno osvaja naslov. Ima tu više kombinacija, ali o njima ćemo nakon sljedećeg kola.

Vindija je bila uvjerljiva protiv Radnika u Varaždinu, a Petar Zrinski slavio je na gostovanju u Koprivnici. Za kraj smo ostavili dva susreta u kojima su dvije momčadi utakmicu odigrale s po pet igrača. Čakovec je na gostovanje u Đurđevac kod Mladosti stigao sa petoricom jer je jedan auto u kojemu je bio ostatak momčadi izletio sa skliske ceste u Koprivnici. Rudar Cimper je zbog gripe koja je poharala sastav gostovao u Čakovcu kod Međimurja također s pet igrača. Iako je predsjednik Rudar Cimpera, Ivan Božić zatražio odgodu utakmice, predsjednica Međimurja, Sandra Žbulj odbila je molbu iako je trener Stjepan Novak bio za odgodu. Nesportski potez predsjednice Međimurja u svakom slučaju.

Najbolji strijelac kola bio je, a tko drugi nego Luka Božić iz Bjelovara koji je Podravcu postigao čak 45 poena. Dean Krajinović iz Petra Zrinskog zabio je 30 protiv Koprivnice. Treće i četvrto mjesto u ovom kolu zauzeli su juniori. Patrik Jambrović iz redova Međimurja postigao je Rudar Cimperu 27 poena, a Jakob Vrus iz redova Čakovca zaustavio se na brojci od 26 poena protiv Mladosti iz Đurđevca. Vrijedi spomenuti da su čak četvorica igrača Podravca postigla više od 20 poena u susretu protiv Bjelovara.

Grafičar – Ivančica 96:58 (27:15, 43:25, 63:42)

Grafičar: Novak Mat. 17, Poljak17, Bušić 16, Siladić 15, Prprović 15, Dijanušić 11, Bačani 5, Mihalić, Štefan, Kokolek, Novak Man.

Ivančica: Bigec 15, Roginić 10, Sayemeldahr 10, Hatlak 8, Rajh 5, Kapustić 4, Morović 2, Smontara 2, Kozina 2, Uršulin, Zebec.

Oba sastava ušla su oslabljena u ovaj susret. Kod domaćina nije bilo najiskusnijeg, Maria Novaka-Mede i Manuela Novaka, a kod Ivančice je izostao njihov najbolji strijelac te 11. strijelac lige, Filip Rožman.

Neizvjesnosti u ovom susretu nije bilo, a Grafičar je nakon prvih 10 minuta imao 12 poena razlike. Prednost su do poluvremena povisili na 18 koševa razlike. Treća četvrtina bila je najizjednačenija, a dobiva ju domaći sastav s tri poena razlike. U posljednji se period ušlo s 21 poenom razlike, a njega je Grafičar dobio najuvjerljivije, s 17 koševa viška za ukupnu pobjedu od 38 poena razlike.

Matija Novak i Vilim Poljak bili su najbolji u redovima Grafičara s po 17 koševa. Kod Ivančice, Jurica Bigec postigao je 15 poena, a Tomislav Roginić i Filip Sayemeldahr zabili su po 10 koševa.

Podravac – Bjelovar 113:93 (39:28, 61:45, 83:66)

Podravac: Šiprak 24, Šestak 24, Baruškin 24, Nikolić 22, Tišljar 7, Molnar 5, Halusek 5, Koščić 2, Hrženjak, Kenđelić, Paligač, Pintar.

Bjelovar: Božić 45, Vrinjanin 24, Šilježar 8, Cukrov 8, Zadravec Mi. 4, Zadravec Ma. 4, Geček, Vlahović, Krpan, Ljubičić.

Derbi kola igran je u Virju gdje je domaći Podravac bio uvjerljiv protiv Bjelovara. Susret je pred dobro popunjenom dvoranom bio atraktivan za gledatelje. Bilo je tu zakucavanja, lijepih asistencija i akcija, ali i tehničkih pogrešaka i isključenja. Bjelovar je i ovaj susret odigrao bez drugog strijelca momčadi, Luke Žugaja.

Podravac je već nakon prve četvrtine ostvario 11 poena prednosti, a gledatelji u dvorani mogli su vidjeti čak 67 poena u tom periodu. Prednost su do poluvremena povisili na 16 koševa razlike, a jedini problem momčadi Podravca bio je najbolji strijelac lige, Luka Božić na kojem je domaći trener izmjenio par čuvara, ali bezuspješno.

Stečenu prednost iz prvog poluvremena, Podravac je uspješno održavao u drugom poluvremenu kojega je dobio s četiri poena razlike i na kraju slavio s uvjerljivih 20 poena razlike u susretu u kojem je postignuto čak 206 poena. Čak četiri igrača Podravca postigla su preko 20 poena. Ivan Šiprak, Nikola Šestak i Marko Baruškin postigli su svaki po 24 poena, a Ilija Nikolić dodao je 22. Kod Bjelovara uz Božića koji je zabio 45 poena, dobar je bio i Bruno Vrinjanin s 24 koša.

Vindija – Radnik 85:58 (22:21, 48:31, 69:45)

Vindija: Šamarija 19, Stanić 14, Zajec 13, Bađun 9, Crnković 9, Petrović 8,  Filipović 5, Skupnjak 4, Nakić 2, Jakšić 2, Martinčević, Pizek.

Radnik: Jericha 18, Kirin 14, Nervo 11, Maksić 6, Jukić 5, pomper 2, Deković 2, Vragović, Prstec, Kovačević.

Susret između Vindije i Radnika bio je neizvjestan samo u prvoj četvrtini koju varaždinci dobivaju s minimalnim poenom razlike. Drugu četvrtinu domaćini su odigrali puno čvršću obranu pa na poluvrijeme odlaze s uvjerljivih 17 poena prednosti.

Prednost su domaćini povisili u trećem periodu na plus 24, a posljednja četvrtina bila je samo formalnost za Vindiju koja i taj period dobiva, ovog puta s tri poena razlike za konačnih plus 27. Kristijan Šamarija s 14 poena bio je najbolji kod pobjednika, a Alen Stanić zaustavio se na 14. Matija Jericha predvodio je križevčane s 18 koševa, a Marko Kirin postigao je 14 poena.

Koprivnica – Petar Zrinski 77:99 (29:26, 38:60, 61:78)

Koprivnica: Ivandić 24, Njemeček 14, Antolić 11, Topić 11, Zlatar 10, Horvat 3, Kovačić 2, Grbeš 2, Šimunović, Franjić, Kozulić, Jukić.

Petar Zrinski: Krajinović 30, Tomić 24, Topalović 14, Ljoljić 14, Fašaić 6, Mikac Vj. 6, Drvenkar 5, Pavić, Božić G. Božić D. Mikac Ve.

Koprivnica je dobro otvorila susret i pomalo iznenađujuće dobila prvi period s tri poena razlike. Gosti iz Vrbovca stisnuli su na gas u drugoj četvrtini koju dobivaju rezultatom 9:34 te do poluvremena odlaze na nedostižna 22 poena razlike, a u prvih 20 minuta zabili su čak 60 poena.

Koprivnica je dobila treći period i smanjila razliku na 17 koševa minusa, ali Petar Zrinski u posljednjem periodu nije dopustio domaćem sastavu da se dodatno približi. Dobili su zadnju dionicu s pet poena razlike za konačnu pobjedu od 22 poena razlike.

Dean Krajinović predvodio je Petar Zrinski s 30 poena, a Filip Tomić zabio je 24 za prekid negativnog niza od tri uzastopna poraza u drugom dijelu sezone. Kod Koprivnice, Leon Ivandić opet najbolji s 24 poena, a 14 je dodao Filip Njemeček.

Mladost – Čakovec 84:75 (23:16, 40:32, 61:51 )

Mladost: Lovrak 23, Zadravec 15, Jančijev 15, Beljan 12, Pušelja 6, Buković 5, Capek 3, Dautanec 3, Robotić 2, Lončarić, Markač, Baković.

Čakovec: Vrus 26, Kranjčec S. 23, Kolovrat 13, Novak 8, Kranjčec M. 5, Pustić, Ranteš, Drk, Vehtersbah-Stojan, Keresteš.

Čakovec je na gostovanje kod Mladosti u Đurđevac doputovao s pet igrača jer je jedan auto s igračima izletio s ceste te nisu stigli na utakmicu. Bez obzira na to, pružali su odličan otpor domaćem sastavu.

Nakon prve četvrtine Mladost je imala sedam poena prednosti, a do poluvremena je prednost porasla na osam koševa razlike. Izjednačena je bila i treća četvrtina, a završila je identičnim razlikom kao i druga što znači da su domaćini u odlučujućih deset minuta ušli s deset koševa razlike.

Posljednji period pripao je s minimalnom razlikom Čakovcu, a na kraju su izgubili s devet koševa razlike što je obzirom na okolnosti i više nego dobar rezultat. Kod Mladosti najbolji je bio Ivan Lovrak s 23 poena, a po 15 su dodali Dubravko Zadravec i Zoran Jančijev. Junior, Jakob Vrus bio je najbolji strijelac Čakovca s 26 koševa, a Stjepan Kranjčec zaustavio se na 23.

Međimurje – Rudar Cimper 99:41 (27:12, 49:22, 71:31)

Međimurje: Jambrović 27, Krajačić 12, Gašparić 12, Lepen 10, Svaty 10, Pađan 6, Čibarić 6, Martinović 6, Momčilović 3, Novak 3, Guld 2, Peti 2.

Rudar Cimper: Dodlek 17, Vinko-Novak 11, Brodar 10, Sobočan D.3, Sobočan L.

Sastav iz Murskog Središća nastupio je u ovom susretu sa samo pet igrača (3 seniora, jedan junior i jedan kadet) zbog gripe koja je pokosila više od pola sastava, a i od ovih pet koliko je nastupilo, samo su dva bila potpuno zdrava. Iako je predsjednik Rudar Cimpera, Ivan Božić tražio odgodu, predsjednica Međimurja, Gospođa Sandra Žbulj odbila je tu mogućnost iako je trener Stjepan Novak bio za odgodu susreta.

Igrači Međimurja dobili su uvjerljivo sve četiri četvrtine, a razlika se na kraju zaustavila na plus 58. Moglo je biti i puno više, ali domaći trener nije ganjao rekordnu pobjedu već je priliku dao svim igračima, posebno onima koji manje igraju.

Najbolji u redovima Međimurja bio je junior Patrik Jambrović s 27 postignutih poena, a po 12 su dodali Danijel Krajačić i junior Dario Gašparić. Kod Rudar Cimpera, Saša Dodlek najbolji s 19, a ujedno je bio i jedini gostujući igrač iz početne petorke koji je igrao ovaj susret dok je junior Arijan Vinko-Novak postigao je 11 poena.

Parovi 16. kola (08. veljače): Čakovec-Bjelovar, Podravac-Grafičar, Ivančica-Koprivnica, Petar Zrinski-Međimurje, Rudar Cimper-Vindija, Radnik-Mladost.