A2 Istok: Rich sa zvukom sirene donio Požegi bodove u Oriovcu

Još jedno zanimljivo kolo na istoku. Dok Borovo sigurno kroči prema A1 kvalifikacijama, za drugo mjesto su još u konkurenciji Vukovar, Belišće, Požega i Osječki sokol, a Rekord Tim je porazom od Požege vjerojatno ispao iz utrke.

Za poraz Oriovčana kriv je Dario Rich koji je postigao tricu u posljednjoj sekundi i s njom Požežani ostaju u konkurenciji sam vrh za što se dodatno pobrinula uprava kluba koja je umjesto Ivana Platenika, uoči važne utakmice s Belišćem, dovela dugogodišnjeg A1 igrača Domagoja Norca.

Protivnici Vukovara, Osječkog sokola i Belišća pružili su dobar otpor veliki dio utakmice no favoriti su ipak upisali sigurne pobjede.

Rekord Tim – Požega 84:87 (16:24, 41:37, 60:64)

Rekord Tim: Šmital 7, Kovačević 19, Miljak, Brezić, P. Matuško 8, Čelebija 30, Jozić, Jošić 12, A. Matuško 4, Kolovrat 4
Požega: Musil-Todorović, Pejnović 9, Hofman, Rich 22, Soldo 20, Štivičić 11, Raguž, Benić, Milevoj 13, Abramović 10, Bilandžija.

Do samog kraja neizvjesnu utakmicu su odigrali pred punim tribinama u Oriovcu Rekord i Požega. Dario Rich je odigrao svoju najbolju utakmicu u posljednjim sezonama i bio je igrač odluke.

Sa čak šest trica bio je najzaslužniji što je njegova momčad bila u rezultatskom egalu, a onu najvažniju je postigao sa zvukom sirene postavivši konačni rezultat od 87:84. Pored Richa odlične brojke je imao Slaven Soldo, 20 koševa i 11 skokova. Kod Oriovčana standardno najbolji je  bio prvi strijelac lige Bruno Čelebija (30).

Ovom pobjednom ekipa Vladimira Englmana ostaje u utrci za drugo mjesto, sljedeće kolo s Norcem u sastavu dočekuje Belišće koji ima pobjedu više.

Županja – Vukovar 69:85 (23:16, 38:32, 59:62)

Županja: Bilić 14, Mitrović 7, Farkaš 8, I. Kopić, Labrtić, Bušić, Stjepanović 18, Mihaljević 2, Marković, Oršolić 14, Smajić 2, D.Kopić 4.
Vukovar: Kordić 15, Ragač 2, Madžar 7, Mandić 3, Kovačević 14, Duspara, Bjelanović 3, Dugandžić 26, Pejaković 15, Kapović, Pravdić.

Kao i protiv Borova, loš period igre na kraju utakmice koštalo je Županju boljeg rezultata.

Domaćin je imao rezultatsku prednost više od 20 minuta, ali nakon toga Vukovarci predvođeni Borisom Dugandžićem (15) preuzimaju inicijativu i u posljednjoj četvrtini uspijevaju napraviti razliku za mirnu završnicu. Pored Dugandžića u pobjedničkoj ekipi dvoznamenkasti su bili Filip Kordić (15), Aleksandar Pejaković (15) i Borislav Kovačević (14), a kod domaćina su to bili Ivan Stjepanović (17), Filip Oršolić (14) i Bruno Bilić (14).

Belišće – Đakovo 90:69 (23:23, 43:42, 69:57)

Belišće: Gradinjanin 4, Lipovac 2, M. Soldo 5, Ikić 3, Vidaković 12, Blažević 6, Markota 8, Mikulić 25, Preglej 12, Vezmarović, Dogan 4, A. Soldo 9.
Đakovo: Budimir 10, Šušak, Divić 2, Petrović 2, Čurić 8, Herceg 14, Kruljac 14, Erslan 2, Omazić 15, Peran, Grgić 2, Šutalo.

Belišćani su svaku utakmicu sve bolji i očekivala se njihova visoka pobjeda protiv Đakova. Na kraju su to ostvarili, ali uz dosta muke u prvom poluvremenu čemu je možda razlog igranje bez prvog razigravača Hrvoja Čamagajevca koji je zaradio ozljedu u Vukovaru prošlo kolo.

U pobjedničkom sastavu su se svi igrači upisali u strijelce, a najviše poena postigao je Marko Mikulić i to 25, dok su Kristijan Preglej i Goran Vidaković postigli po 12 poena. Kod gostiju Zvonimir Omazić je postigao 15, a Krešimir Kruljac i Herceg po 14 poena.

Belišću sada slijedi vrlo važna utakmica u Požegu, a s pobjedom bi bili veliki kandidat za drugu poziciju pošto im raspored utakmica do kraja prvenstva ide na ruku.

Virovitica – Borovo 81:106 (19:27, 40:48, 57:81)

Virovitica: Golub 16, Pavlović 17, Petrović 17, Ferenčević 10, Bajan, Šutalo, Šalgaj 1, Pocrnić, D. Vuković 14, H. Vuković 6.
Borovo: Đerić 15, Bekić, Stojšić, Bekavac 21, Knežević 3, Stanković, Hummel, Pušić 27, Škrlec 17, Katavić 23.

Lider lige nije imao problema kod trenutno posljednjeplasirane momčadi. Petorka Pušić, Katavić, Bekavac, Škrlec i Đerić su postigli 103 poena Virovitičanima. Borovo je sada korak bliže naslovu, a ekipa Roberta Fritza u sljedećem kolu gostuje kod Olimpa gdje će tražiti pobjedu s kojom bi pobjegli s začelja. Trenutno su na jednoj pobjedi kao i Vinkovci, ali uz lošiji međusobni skor.

Osječki sokol – Olimp Inspekt ING  95:76 (21:20, 44:47, 63:67)

Osječki sokol: Škrinjarić 26, Radojčić, Ostojić 3, Katavić 4, Uljarević 19, Fančović 4, Trogrlić, Šarić 20, Tomas, Bašić, Raić 17, Kovač 2.
Olimp: Andrić, R. Lončar, A. Lončar, I. Novaković 13, Buljubašić 20, Petković, Lukenda 20, Čosić 11, Trogrlić, L. Novaković.

Olimp je nakon prvih deset minuta imao minus jedan, a poslije poluvremena i na ulazu u posljednjih deset minuta je ima prednost. No, tada su stvari došle na svoje i s +23 u zadnjoj četvrtini puno mlađa ekipa Davora Dogana je upisala očekivanu pobjedu.

Kako je bilo u subotu u Virovitici pogledajte kroz foto galeriju Matije R.

[nggallery id=77 template=carousel images=9]

Vrijednosnice Osijek – Vinkovci 20:0

Iako su Vinkovčani tražili odgodu zbog stanja na cestama, suci iz njihove bliže okoline su došli u Osijek i rezultat je registriran 20:0. Zanimljivo, prema službenoj stranici lige Vinkovci za ovu utakmicu, koja se igra van konkurencije i ne boduje se, ne dobiva bod.

Sljedeće, 16. kolo, najzanimljivije bi trebalo biti na utakmicama  utakmice Požege i Belišća te Vukovara i Osječkog sokola. Borovo igra Vrijednosnicama, Đakovo dočekuje Županju, Vinkovci Rekord, a Olimp Viroviticu.

Svi igrači lige na ovom linku.
**Kriterij za strijelce koji mora biti ispunjen je odigranih 50% utakmica. * Vrijednosnice igraju van konkurencije