A-2 sjever: Grafičaru derbi kola i vrh, Božić zabio 44 poena

Derbi kola pa i prvenstva odigran je u subotu u Ludbregu gdje je domaći Grafičar dočekao Podravac iz Virja. Obje momčadi su do tog trenutka bile bez poraza, a slavio je Grafičar i tako postao jedina momčad bez poraza u A-2 ligi sjever jer je i Međimurje poraženo na domaćem terenu od Petra Zrinskog iz Vrbovca ranije tog dana. Bjelovar je s 38 poena razlike nadigrao Čakovec, Vindija je s 45 poena razlike bila bolja od Rudar Cimpera, Mladost je dobila Radnik s 20 poena razlike, a Koprivnica je slavila protiv Ivančice.

Najbolji pojedinac kola opet je bio junior Bjelovara i Zagreba, Luka Božić koji je Čakovcu zabio 44 poena.

Grafičar – Podravac 99:89 (29:15, 51:44, 76:65)

Grafičar: Prprović 27, Bušić 19, Poljak 15, Novak Man. 11, Dijanušić 9, Novak Mar. 7, Novak Mat. 5, Bačani 3, Štefan 3, Siladić, Kokolek.

Podravac: Šiprak 28, Kenđelić 14, Hrženjak 10, Molnar 9, Nikolić 8, Halusek 8, Baruškin 8, Koščić 4, Pintar, Šestak, Paligač, Tišljar.

Čak preko 300 gledatelja došlo je na derbi prvenstva u Ludbregu između neporaženih Grafičara i Podravca iz Virja. Sigurno nisu požalili jer su mogli vidjeti kvalitetnu košarku i puno koševa.

Domaćini su, unatoč porazu protiv Podravca na pripremnom turniru u Ludbregu netom prije početka prvenstva, bili blagi favoriti, a tako su i krenuli u susret, čvrsto u obrani i raspoloženi u napadu i već su nakon prvih deset minuta imali 14 poena prednosti. Igrači Podravca nisu se predavali što im se isplatilo i do poluvremena su prednost prepolovili.

Grafičar je u trećoj četvrtini bio bolji, a u jednom trenutku otišao je i na 20 poena razlike, ali do kraja su igrači Podravca uspjeli smanjiti na 11 poena razlike. Početak posljednje četvrtine opet je bio na strani domaćina koji još jednom odlaze na 20-ak poena razlike. Do kraja susreta gosti su smanjili na 10 koševa razlike. Pobjeda je zasluženo otišla na stranu domaćeg sastava koji je tako ostao jedina neporažena momčad lige.

Luka Prprović odigrao je najbolji susret sezone baš kada je trebalo, zabio je 27 koševa. Alen Bušić dodao je 19 koševa, a Vilim Poljak zaustavio se na 15. Kod Podravca najbolji je bio iskusni Ivan Šiprak koji je pobrao titulu najboljeg strijelca utakmice, zabio je 28 koševa. Alen Kenđelić dodao je 14, a junior Marko Hrženjak 10.

Ova dva sastava opet će igrati u srijedu u sklopu finala kupa sjeverne regije “Krešimir Ćosić”, igra se opet u Ludbregu, a za razliku od ovog susreta momčadi neće morati imati juniora na terenu, a prema informacijama koje imamo, Grafičar će nastupiti bez ponajboljeg i najiskusnijeg igrača, Maria Novaka-Mede koji je u lakšoj prometnoj nezgodi natukao vrat.

Međimurje – Petar Zrinski 84:91 (14:19, 38:41, 58:65)

Međimurje: Krajačić 26, Novak 24, Jambrović 14, Megla 9, Lepen 6, Gašparić 3, Pađan 2, Svaty, Jelenić, Glumac, Martinović.

Petar Zrinski: Mikac 20, Tomić 18, Ljoljić 16, Krajinović 16, Barukčić 8, Topalović 7, Fašaić 6, Pavić, Drevenkar, Božić G. Nushi, Božić G.

Bio je ovo susret u kojem je Međimurje imalo prednost na bekovskim pozicijama i pozicijama niskog krila, dok su gosti imali veliku prednost ispod koša gdje imaju tri “tornja“.

Gosti iz Vrbovca dobili su prvu četvrtinu s pet poena prednosti. Igrači Međimurja uspjeli su dobiti drugi period s dva poena razlike pa se na poluvrijeme otišlo s plus tri za goste. Petar Zrinski povećao je prednost tokom treće četvrtine na sedam koševa razlike.

Pokušavali su igrači Međimurja sve nebi li stigli iskusne goste, ali to im nije uspjelo i na kraju su upisali prvi ligaški poraz u ovoj sezoni. Vrbovčani su bili bolji s sedam koševa viška, a baš je iskustvo i visina ispod koša presudila “konjima“ iz Čakovca.

Mladi, Vjeran Mikac najbolji u redovima pobjednika s 20 koševa dok je Filip Tomić zabio 18. Kod Međimurja najbolji Danijel Krajačić s 26 poena, a organizator igre Mario Novak-Marek zabio je 24.

Bjelovar – Čakovec 99:61 (24:21, 47:35, 77:49)

Bjelovar: Božić 44, Vrinjanin 20, Žugaj 16, Cukrov 8, Zadravec 6, Šilježar 5, Oremović, Markovinović, Geček, Ljubičić.

Čakovec: Kolovrat 26, Ranteš 15, Kranjčec 7, Drk 6, Pustić 5, Momčilović 2, Žvorc, Vrus, Hrkač, Dovečer.

Novi poraz doživio je Čakovec. Izgubili su na gostovanju u Bjelovaru. Dobro su se držali u prvoj četvrtini nakon koje su bili u zaostatku od tri poena. Drugi period Bjelovar je dobio s devet poena razlike i na poluvrijeme odlazi s 12 poena razlike.

Susret je bio riješen u trećoj četvrtini koju je Bjelovar dobio s 16 poena razlike i povisio ukupnu razliku na nedostižnih 28 poena zaostatka za Čakovec uoči posljednjih 10 minuta. Nisu domaćini usporili niti u posljednjoj četvrtini koju dobivaju s 10 poena razlike i na kraju slave s 38 koševa razlike.

Izvrsni junior, Luka Božić predvodio je Bjelovar s 44 poena, a Bruno Vrinjanin zabio je 20. Ova dva igrača zabila su više koševa od cijele momčadi Čakovca zajedno. Najbolji kod Čakovca bio je Milan Kolovrat s 26 poena dok je junior Dominik Ranteš zabio 15.

Vindija – Rudar Cimper 95:50 (20:10, 49:19, 63:33)

Vindija: Petrović 26, Crnković 22, Šamarija 15, Bađun 10, Jakšić 7, Filipović 5, Martinčević 3, Pizek 3, Bartolec 2, Nakić 2, Šincek, Stanić.

Rudar Cimper: Bedi 18, Dodlek 10, Perčić 7, Sobočan D. 6, Radiković 5, Vinko Novak 4, Varga, Brodar, Lesar, Antolović, Sobočan L.

Rudar Cimper je opet poražen s visokom razlikom, ovog puta bila je bolja Vindija u Varaždinu, a gosti iz Murskog Središća još uvijek čekaju da im zaigra ponajbolji igrač, razigravač Alen Varga koji je van stroja još od prvog kola zbog ozljede skočnog zgloba. Dobro su se igrači Rudar Cimpera držali u prvoj četvrtini i u osmoj minuti susreta imali izjednačen rezultat, ali u posljednje dvije minute tog perioda dopustili su Vindiji da napravi 10 poena razlike.

Susret je riješen u drugoj četvrtini koju Vindija dobiva s visokih 20 poena razlike. Treća četvrtina završila je nerješeno, a u posljednjoj su varaždinci opet bili puno bolji i dobili je s 15 poena razlike za ukupnih +45.

Najbolji u redovima Vindije, drugi strijelac lige, Jakša Petrović s 26 poena, dok je junior Matija Crnković zabio 22. Rudar Cimper opet je predvodio Marko Bedi s 18 ubačaja, a Saša Dodlek dodao je 10.

Mladost – Radnik 82:62 (28:18, 47:28, 70:42)

Mladost: Pušelja 24, Lovrak 16, Buković 14, Dautanec 14, Jančijev 7, Zadravec 4, Capek 3, Nikolić, Markač, Robotić.

Radnik: Jericha 14, Jukić 10, Samardžija 10, Nervo 8, Deković 5, Pomper 4, Kirin 4, Maksić 4, Tomas 3, Kulko, Prstec, Kovačević.

Mladost je očekivano dobila Radnik koji je na susret u Đurđevac došao oslabljen, bez Bojana Hrandeka. Igrači Mladosti bili su puno bolji u prve tri četvrtine. Bilježimo deset poena razlike nakon prvog perioda. Razliku su do poluvremena povećali na 19 koševa viška, a nakon treće četvrtine već je bilo plus 28. Domaći trener tako je svojem najboljem igraču, organizatoru igre Zoranu Jančijevu dao manju minutažu i nije ga previše koristio zbog velike razlike.

Križevčani su u posljednjoj četvrtini ublažili poraz. Dobili su tu dionicu s osam koševa razlike i smanjili na okruglih 20 koševa minusa na kraju susreta. Junior, Anto Pušelja predvodio je Mladost s 24 poena, Ivan Lovrak zabio je 16. Matija Jericha najbolji kod Radnika s 14 ubačaja.

Koprivnica – Ivančica 73:59 (32:19, 41:28, 57:47)

Koprivnica: Ivandić 22, Mlinarić 14, Antolić 12, Bronić 7, Pavić 6, Grbeš 4, Zlatar 3, Njemeček 3, Klačinski 2, Franjić, Horvat, Šimunović.

Ivančica: Rožman 21, Rajh 15, Morović 7, Roginić 6, Zajec 4, Kapustić 2, Sayemeldahr 2, Smontara 2, Bigec, Uršulin, Martinčević-Smodek, Zebec.

Raspoloženi su bili strijelci Koprivnice u prvoj četvrtini u kojoj su Ivančici zabili čak 32 poena, dok su se gosti iz Ivanca zaustavili na 19. Druga četvrtina potpuno suprotna i neefikasna s obje strane. U tom su periodu obje momčadi postigle po devet koševa što je značilo da su domaćini otišli s 13 koševa razlike na odmor.

Ivančica je u trećoj četvrtini uspjela malo smanjiti prednost, ali samo za tri koša, a domaći su i u posljednjih deset minuta ušli s dvocifrenom prednošću. Posljednja četvrtina pripala je opet Koprivnici koja je na kraju slavila pobjedu rezultatom 73:59. Gosti iz Ivanca nisu došli u kompletnom sastavu u Koprivnicu pa je i to dosta utjecalo na rezultat. Leon Ivandić s 22 te Ivan Mlinarić s 14 koševa najbolji kod pobjedničkog sastava, a Filip Rožman s 21 i Luka Rajh s 15 kod Ivančice.

Parovi 6. kola (16. studenog): Čakovec-radnik, Rudar Cimper-Mladost, Petar Zrinski-Vindija, Ivančica-Međimurje, Podravac-Koprivnica, Bjelovar-Grafičar.