A-2 sjever: Luka Božić nastavlja dominirati

Junior Bjelovara, Luka Božić nastavlja dominirati u ovogodišnjem izdanju A-2 lige sjever. Uvjerljivo je prvi strijelac lige, a novu briljantnu partiju odigrao je protiv Mladosti iz Đurđevca kojoj je zabio 44 poena.

Deseto kolo nije donijelo nekih većih iznenađenja, rezultati su bili prema očekivanjima, jedino je Bjelovar neočekivano lako došao do pobjede protiv Mladosti iz Đurđevca. Grafičar je slavio u derbiju kola protiv Vindije iz Varaždina, Petar Zrinski bio je uvjerljivo bolji od Čakovca na gostovanju, a Međimurje je pregazilo Koprivnicu u Koprivnici. Podravac je očekivano došao do pobjede nad Radnikom, a Ivančica je bila bolja od Rudar Cimpera.

Najbolji pojedinci u ovom kolu bili su ranije spomenuti Božić s 44 poena, zatim još jedan junior, Patrik Jambrović iz Međimurja s 32 poena, a 30 koševa je postigao Filip Rožman iz Ivančice.

Što se liste strijelaca tiče, dogodila se jedna promjena među najboljih 12. Bruno Vrinjanin iz Bjelovara na 12. mjestu zamjenio je Matiju Jerichu iz Križevaca.

Sljedeće 11. kolo posljednje je u prvom dijelu prvenstva nakon čega slijedi pauza do 11. siječnja 2014. godine kada je na rasporedu 12. kolo.

Bjelovar – Mladost 116:84 (31:16, 55:33, 82:60)

Bjelovar: Božić 44, Vrinjanin 25, Žugaj 25, Zadravec 11, Šilježar 6, Geček 3, Cukrov 2, Oremović, Ljubičić, Marković, Bušić.

Mladost: Beljan 26, Lovrak 20, Jančijev 18, Buković 8, Zadravec 5, Lončarić 2, Baković 2, Pušelja 2, Robotić 1, Dautanec, Markač, Capek.

Izuzetno napadački bio je raspoložen Bjelovar u susretu protiv Mladosti. Prvo poluvrijeme zabili su čak 55 koševa, a u drugom još i više, 61. Od ukupnih 116 poena Bjelovara, trojica igrača zabila su 94 poena.

Bjelovar je već nakon prve četvrtine imao 15 poena razlike. Domaćini su bili bolji i u drugoj četvrtini koju dobivaju s sedam poena razlike za plus 22 na poluvremenu.

Treću četvrtinu zabivali su i jedni i drugi, a taj je period završio rezultatom 27:27. Bjelovar je u posljednjoj dionici postigao još 34 poena i na kraju slavio s 32 poena razlike, a do pobjede su ga predvodili Božić s 44, te Luka Žugaj i Bruno Vrinjanin s po 25 koševa. Dodajmo da su Božić i Žugaj juniori. Kod Mladosti su najbolji bili Vladimir Beljan s 26 poena i Ivan Lovrak s 20.

Grafičar – Vindija 86:63 (20:12, 42:28, 63:54)

Grafičar: Poljak 22, Bušić 14, Prprović 14, Novak Mat. 9, Novak Mar. 9, Štefan 8, Bačani 4, Dijanušić 4, Siladić 2, Novak Man. Kokolek, Slatina.

Vindija: Petrović 22, Šamarija 12, Pizek 10, Bađun 9, Stanić 5, Jakšić 3, Martinčević 2, Bartolec, Nakić, Šincek, Filipović, Crnković.

Grafičar se nakon dva uzastopna poraza (kup i prvenstvo) vratio na pobjedničke staze i to u derbiju kola protiv Vindije iz Varaždina. Iako još uvijek bez svojeg ponajboljeg igrača i strijelca Manuela Novaka (16 poena u prosjeku) koji se vraća tek u drugom dijelu prvenstva, Grafičar je krenuo dobro u obrani, primivši samo 12 poena u prvoj dionici. Nju su riješili u svoju korist s osam koševa razlike. Prednost su do poluvremena  povisili na 14 poena razlike.

Vindija je zaprijetila u trećoj četvrtini koju dobiva s pet poena razlike i spušta prednost Grafičara na devet poena razlike. Glavni favorit prvenstva u posljednjoj četvrtini nije dopustio da Vindija još više zaprijeti. Bili su i više nego uvjerljivi dobivši taj period s 14 poena razlike za uvjerljivu pobjedu od 23 poena razlike.

Vilim Poljak s 22 poena te Andrej Bušić i Luka Prprović s po 14 najbolji u redovima vodećeg Grafičara. Jakša Petrović s 22 i Kristijan Šamarija s 12 vodeći u redovima poražene Vindije.

Čakovec – Petar Zrinski 58:96 (16:37, 20:57, 39:84)

Čakovec: Pustić 22, Vehtersbah-Stojan 10, Kranjčec 9, Drk 9, Vrus 4, Keresteš 2, Kolovrat 2, Novak, Hrkač, Ranteš.

Petar Zrinski: Tomić 26, Krajinović 22, Ljoljić 21, Mikac 11, Fašaić 6, Topalović 6, Pavić 2, Drvenkar 2, Horvat, Božić.

Čakovec je odigrao izuzetno loše prvo poluvrijeme protiv snažnog Petra Zrinskog koji ima najjaču i najvišu centarsku liniju u ligi. Gosti iz Vrbovca već su u prvoj četvrtini imali 21 poen prednosti, a postigli su Čakovcu čak 37 poena u tom periodu.

Drugu četvrtinu igrači Čakovca postigli su samo četiri poena, primili 20 što je značilo da je susret bio riješen već do poluvremena. Vrbovčani su na odmor otišli s 37 poena prednosti.

Niti u trećoj četvrtini gosti se nisu opuštali, dobili su taj period s osam poena razlike za ukupnih plus 45 nakon 30 minuta igre. Posljednji period Čakovec je dobio sa sedam koševa razlike i malo ublažio poraz. Najbolji u redovima Čakovca bio je Lino Pustić s 22 postignuta koša dok je Petar Vehtersbah-Stojan zabio 10. Zakazao je najbolji strijelac Čakovca, centar Milan Kolovrat kojega su gostujući centri zaustavili na samo dva postignuta koša. Kod Petra Zrinskog nezaustavljiva je bila centarska linija, Filip Tomić zabio je najviše, 26, Dean Krajinović zaustavio se na 22 poena, a Miroslav Ljoljić postigao je 21.

Koprivnica – Međimurje 63:104 (11:21, 27:48, 45:80)

Koprivnica: Bronić 20, Antolić 19, Mlinarić 9, Njemeček 7, Topić 4, Jukić 2, Kozulić 2, Hraščanec, Šimunović, Zlatar, Kovačić, Pavić.

Međimurje: Jambrović 32, Krajačić 18, Pađan 17, Novak 13, Martinović 10, Gašparić 8, Lepen 2, Guld 2, Vojković 2, Jelenić.

Odličnu utakmicu odigralo je Međimurje na gostovanju u Koprivnici gdje su slavili s 41 razlike. Već nakon prvih 10 minuta susreta bilo je deset poena razlike, a do poluvremena je razlika porasla na plus 21 i već je tu pitanje pobjednika bilo riješeno. Na ruku je igračima Međimurja išla i činjenica da u domaćem sastavu nije bilo najboljeg igrača i strijelca momčadi, Leona Ivandića.

Drugo poluvrijeme igrači Međimurja zabili su čak 56 poena i na kraju slavili s uvjerljivih plus 41. Međimurje je imalo čak pet dvoznamenkastih strijelaca, a najbolji je bio junior Jambrović koji je zabio 32 poena. Danijel Krajačić dodao je 18, a treba spomenuti i drugog juniora, Karla Pađana, koji je zabio 17 koševa. Kod Koprivnice najbolji Ante Bronić s 20 koševa, a Goran Antolić postigao je 19.

Podravac – Radnik 91:62 (15:16, 41:30, 70:44)

Podravac: Molnar 24, Šestak 15, Kenđelić 13, Šiprak 10, Baruškin 9, Halusek 8, Hrženjak 5, Arlović 4, Koščić 3, Nikolić, Paligač.

Radnik: Jukić 16, Jericha 11, Nervo 9, Kirin 8, Prstec 6, Deković 5, Tomas 4, Pomper 3, Kovačević, Vragović.

Očekivana pobjeda Podravca nad Radnikom iz Križevaca. Sastav iz Virja samo je u prvoj četvrtini imao problema sa gostima koji su taj period dobili s poenom razlike. Već je u drugoj četvrtini Podravac zaigrao puno bolje i do poluvremena otišao na 11 poena razlike.

Susret je bio riješen u trećoj četvrtini koju domaći sastav dobiva s 15 poena razlike za plus 26. Posljednja četvrtina bila je dosta izjednačena, ali opet malo bolji Podravac koji je dobiva s tri poena razlike. Radniku ostaje za utjehu da su pružali dobar otpor u prvoj i zadnjoj četvrtini.

Junior, Karlo Molnar najbolji kod pobjednika s 24 postignuta poena. Nikola Šestak dodao je 15. Kod Radnika također najbolji junior, Marko Jukić s 16 koševa dok je Matija Jericha zabio 11.

Ivančica – Rudar Cimper 84:65 (17:17, 43:33, 60:48)

Ivančica: Rožman 30, Rajh 11, Roginić 11, Sayemeldahr 10, Morović 7, Smontara 6, Kapustić 4, Zajec 3, Kozina 2, Bigec, Šoštarić, Uršulin.

Rudar Cimper: Bedi 17, Dodlek 13, Perčić 9, Varga 8, Radiković 8, Vinko-Novak 7, Sobočan 3, Lesar, Brodar, Sobočan L.

Novi poraz Rudar Cimpera, ovaj puta na gostovanju u Ivancu. Prva četvrtina bila je izjednačena, momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, a završilo je s nerješenih 17:17. Domaćini su podignuli agresivnost u drugoj četvrtini i dobili je s deset poena razlike. Tada je uslijedila rak rana Rudar Cimpera u ovoj sezoni, treća četvrtina u kojoj su redovito padali, ali ovog puta nije bilo tako.  Držali su se sve do posljednje dionice, a onda se opet ozljedio prvi razigravač, Alen Varga. Opet je kao i u prvom kolu, nakon šuta na koš, doskočio na nogu protivničkom igraču i izvrnuo zglob te ga opet čeka pauza od dva do tri tjedna.

Domaći sastav znao je iskoristiti “kratku klupu” gostiju iz Murskog Središća, a na kraju je slavio s 19 poena razlike. Marko Bedi najbolji u redovima Rudar Cimpera sa 17 koševa dok je 13 dodao Saša Dodlek. Kod pobjednika najbolji, odlični Rožman s 30 koševa dok su Luka Rajh i Tomislav Roginić postigli po 11.

Zaostali susret 7. kola:

Mladost – Petar Zrinski 75:93 (10:27, 24:52, 39:81)

Mladost: Baković 17, Beljan 14, Buković 11, Jančijev 10, Pušelja 8, Zadravec 6, Dautanec 5, Capek 4, Lončarić, Lovrak, Robotić.

Petar Zrinski:  Krajinović 26, Ljoljić 23, Tomić 14, Mikac 10, Barukčić 8, Fašaić 6, Pavić 4, Topalović 2, Drvenkar, Horvat, Božić.

Prošle srijede Mladost i Petar Zrinski odigrali su zaosatli susret 7. kola, a uvjerljivo je slavio Petar Zrinski. Već nakon prvih deset minuta gosti iz Vrbovca imali su 17 poena prednosti, a do kraja prvog poluvremena susret je bio riješen jer je Petar Zrinski imao 28 poena prednosti.

Nakon treće četvrtine prednost je narasla na visokia 42 poena razlike, a Mladost je u posljednjoj četvrtini znatno ublažila poraz dobivši taj period s 23 poena razlike.

Ivan Baković s 17 koševa i Vladimir Beljan s 14 najbolji u redovima poraženog domaćina, a Dean Krajinović s 26 i Miroslav Ljoljić s 23 kod Petra Zrinskog.

Parovi 11. kola: Međimurje-Čakovec, Vindija-Koprivnica, Mladost-Grafičar, Radnik-Bjelovar, Rudar Cimper-Podravac, Petar Zrinski-Ivančica.