A-2 sjever: Podravac bolji od Vindije u derbiju kola

Derbi osmog kola A-2 lige sjever igran je u Virju gdje je drugoplasirani Podravac bez većih problema slavio protiv trećeplasirane Vindije iz Varaždina s uvjerljivih 16 poena razlike.

Vodeći Grafičar bez problema je slavio protiv Koprivnice, Petar Zrinski bio je uvjerljiv protiv Radnika, a Čakovec protiv Rudar Cimpera. Mladost je slavila na gostovanju u Ivancu, a Bjelovar je na krilima sjajnog Luke Božića dobio Međimurje na domaćem terenu.

Najraspoloženiji igrači kola bili su Božić koji je Međimurju postigao 40 poena i Zoran Jančijev koji je na gostovanju u Ivancu postigao 34 poena.

Podravac – Vindija 75:59 (21:13, 43:31, 65:42)

Podravac: Nikolić 17, Šiprak 17, Kenđelić 12, Tišljar 8, Baruškin 8, Šestak 6, Pintar 3, Halusek 2, Arlović 2, Molnar, Hrženjak, Paligač.

Vindija: Šamarija 11, Petrović 11, Nakić 10, Jakšić 10, Pizek 7, Martinčević 4, Stanić 3, Filipović 2, Crnković 1, Bartolec, Šincek, Bađun.

Iako se očekivao puno neizvjesniji susret između druge i treće momčadi lige koje su u susret ušle sa identičnim omjerom pobjeda i poraza, Podravac nije dopustio gostima iz Varaždina da ozbiljnije zaprijete.

Čvrstom obranom, Podravac je dopustio Vindiji 13 postignutih koševa u prvih 10 minuta susreta nakon kojih su imali osam koševa prednosti. Gosti iz Varaždina pružali su bolji otpor u drugoj četvrtini, ali to ipak nije dovoljno da smanje prednost. Podravac je tako dobio i drugi period, ovaj puta s četiri poena razlike. Na poluvrijeme se otišlo s 12 poena razlike za domaći sastav.

Susret je bio riješen u trećoj četvrtini kada Podravac na krilima Ilije Nikolića i Ivana Šipraka odlazi na nedostižna 23 poena razlike, a treba dodati kako je obrana domaćih limitirala drugog strijelca lige, Jakšu Petrovića na samo 11 koševa, što je i više nego duplo manje koliko postiže u prosjeku.

Igrači Vindije smanjili su visoku prednost Podravca u posljednjoj četvrtini koju su dobili s sedam koševa razlike. Na kraju je završilo s plus 16 za Podravac kojeg u sljedećem kolu očekuje novi, lokalni derbi protiv Mladosti u Đurđevcu u kojem nas sigurno očekuje jako dobra košarka.

Nikolić i Šiprak predvodili su pobjednike s 17 koševa, dok su kod Vindije, Kristijan Šamarija i Petrović zabili po 11 koševa.

Grafičar – Koprivnica 99:70 (23:11, 47:20, 78:41)

Grafičar: Bušić 18, Štefan 16, Novak Mat. 14, Novak Mar. 14, Kokolek 14, Prprović 10, Siladić 7, Dijanušić 4, Bačani 2, Poljak, Slatina, Novak Man.

Koprivnica: Ivandić 25, Antolić 14, Njemeček 9, Zlatar 5, Mlinarić 4, Kozulić 4, Franjić 3, Horvat 2, Jukić 2, Pavić 2, Bronić, Kovačić.

Grafičar je susret protiv Koprivnice odigrao bez ozljeđenih Manuela Novaka i Vilima Poljaka koje će pokušati osposobiti za današnji kup ogled protiv Gorice.

Sastav iz Ludbrega je i bez njih bio uvjerljiv, a susret je riješen već sredinom druge četvrtine. Nakon prvih deset minuta bilo je 12 poena razlike, a do poluvremena je to poraslo na visokih plus 27. Nakon 30 odigranih minuta, Grafičar je prednost povisio na 37 poena razlike, a tek je u posljednjoj četvrtini Koprivnica smanjila prednost. Taj su period dobili rezultatom 19:11 i razliku na kraju spustili na 29 koševa razlike.

Andrej Bušić zabio je 18 poena, dok se Zlatko Štefan zaustavio na 16 kod pobjedničkog sastava. Leon Ivandić bio je najbolji strijelac Koprivnice i susreta s 25 postignutih koševa, a Goran Antolić zabio je 14.

Petar Zrinski – Radnik 98:59 (27:17, 56:30, 82:41, 98:59)

Petar Zrinski: Ljoljić 20, Topalović 16, Mikac Vj. 14, Krajinović 13, Barukčić 10, Drvenkar 9, Tomić 6, Fašaić 5, Horvat 3, Mikac Ve. 2, Pavić, Božić.

Radnik: Kirin 14, Jukić 12, Tomas 11, Maksić 11, Prstec 9, Pomper 2, Glamuzina, Deković, Kulko, Kovačević.

Petar Zrinski nije imao nikakvih problema protiv oslabljenog Radnika koji je na susret došao bez prvog strijelca i centra momčadi, Matije Jeriche, a nije bilo niti prvog šutera Bojana Hrandeka koji prema informacijama koje imamo neće ni igrati dalje za Radnik zbog neslaganja sa trenerom Ante Tomasom.

Sastav iz Vrbovca je iz četvrtine u četvrtinu samo povećavao razliku. Nakon prvih deset minuta bilo je deset poena razlike, na poluvremenu je razlika porasla na nedostižnih 26 koševa razlike. Nakon treće četvrtine prednost je porasla na čak 41 poen razlike.

Igrači Radnika došli su do daha u posljednjoj četvrtini koju su uspjeli dobiti s dva poena razlike, a susret je završio pobjedom Petra Zrinskog od 39 poena viška, što je ujedno i najuvjerljivija pobjeda u ovom kolu.

Miroslav Ljoljić predvodio je sastav iz Vrbovca s 20 koševa dok su juniori Nikola Topalović i Vjeran Mikac zabili 16, odnosno 14 koševa. Kod radnika najbolji Marko Kirin s 14 koševa, junior Marko Jukić zabio je 12, a treba spomenuti i 11 koševa, četrnaestogodišnjeg Luke Tomasa, brata poznatijih Ivana i Marka.

Rudar Cimper – Čakovec 61:90 (12:20, 34:46, 46:70)

Rudar Cimper: Bedi 19, Varga 16, Dodlek 11, Radiković 6, Sobočan 4, Perčić 3, Vinko-Novak 2, Brodar, Antolović, Lesar.

Čakovec: Hrkač 18, Ranteš 14, Kolovrat 14, Pustić 11, Ranteš 11, Kranjčec 7, Prošev 7, Drk 5, Goleš 3, Valkaj, Keresteš.

Pred lijepo popunjenim tribinama školske sportske dvorane u Murskom Središću, Čakovec je bolje krenuo u susret i dobio prvi period s osam poena razlike. Drugu četvrtinu igrači Rudar Cimpera igraju bolje, drže se na zaostatku između četiri i šest poena razlike, a Čakovec do kraja prvog poluvremena odlazi na 12 poena razlike. Priliku da budu puno bliže Čakovcu, propustili su domaćini s pet promašenih slobodnih bacanja i jednim polaganjem.

U trećoj četvrtini, visoki centar gostiju, Milan Kolovrat zatvorio je sve prilaze košu i zaljepio četiri ili pet blokada, šut izvana je igračima Rudar Cimpera stao, skoka nije bilo i taj period je Čakovec dobio s 12 poena razlike i riješio utakmicu. Dodajmo tu još petu osobnu Tomislava Radikovića koji nije imao svoj dan teško da se moglo ozbiljnije zaprijetiti raspoloženim igračima Čakovca koji ima puno veću rotaciju od sastava iz Murskog Središća.Posljednji period bio je u znaku davanja prilike svim igračima iz oba sastava, a opet su ga dobili prošlogodišnji prvaci lige. Na kraju zaslužena pobjeda Čakovca od 29 poena razlike.

Kod Rudar Cimpera najbolji Marko Bedi s 19 poena, Alen Varga zabio je 16, a Saša Dodlek 11. Kod gostiju je najbolju utakmicu u sezoni odigrao Nikola Hrkač, igrač koji je prošle i predprošle sezone branio boje Rudar Cimpera, zabio je 18 koševa dok su se Kolovrat i junior Dominik Ranteš zaustavili na 14.

Nakon susreta košarkaški klub Rudar Cimper održao je košarkašku noć povodom 40-og rođendana kluba gdje su podijeljene zahvalnice za izniman doprinos u radu kluba, a dobili su ih: Mirko Grča, Josip Cilar, Milan Đurić, Željko Levačić, Saša Repalust, Branko Damjanović, Nenad Horvat i Mladen Tkalec.

Dodajmo kako prava fešta u klubu povodom 40 godina tek slijedi, a to bi trebala biti prijateljska utakmica između Rudar Cimpera i ABA ligaša Zadra, 23. prosinca.

U video prilogu možete vidjeti kratki govor jednog od osnivača kluba i dugogodišnjeg trenera, Mirka Grče:

Ivančica – Mladost 69:83 (16:20, 35:38, 53:63)

Ivančica: Roginić 15, Rožman 15, Hatlak 11, Smontara 10, Rajh 7, Bigec 7, Skupnjak 2, Morović 2, Martinčević-Smodek, Kapustić, Kozina, Šoštarić.

Mladost: Jančijev 34, Zadravec 14, Buković 9, Lovrak 9, Beljan 9, Dautanec 7, Pušelja 1, Baković, Balala, Capek, Markač.

Mladost je susret protiv Ivančice odigrala jača za centra Vladimira Beljana koji je propustio dosadašnji dio sezone zbog slomljenih rebara u prijateljskom susretu protiv Radnika. Veliko je ovo pojačanje, a već je u prvom susretu nakon pauze postigao devet poena.

Prvo poluvrijeme gledali smo neizvjesnu utakmicu. Mladost je dobila prvu četvrtinu s četiri poena razlike, domaćini su uzvratili u drugoj koju su dobili s poenom razlike pa se na odmor otišlo vodstvom đurđevačkog sastava od tri poena.

“Picoki” su bili bolji u trećoj četvrtini koju dobivaju s sedam koševa razlike pa su tako ukupnu prednost uoči posljednje dionice povećali na okruglih deset poena razlike. Mladost je odigrala koncentrirano i posljednju četvrtinu, znajući koliko je domaći sastav opasan ukoliko se samo malo opustiš protiv njih. Dobili su taj period s četiri poena razlike za na kraju sigurnu pobjedu od 14 poena razlike.

Goste je do pobjede predvodio odlični razigravač, Jančijev s čak 34 poena dok se Dubravko Zadravec zaustavio na 14 koševa. Kod Ivančice, Tomislav Roginić i Filip Rožman oba po 15 koševa.

Bjelovar – Međimurje 102:89 (18:25, 47:46, 78:57)

Bjelovar: Božić 40, Žugaj 22, Vrinjanin 20,  Cukrov 18, Šilježar 2, Markovinović, Vlahović, Marković, Geček, Ljubičić.

Međimurje: Novak 30, Krajačić 23, Jambrović 19, Gašparić 8, Pađan 5, Lepen 4, Vojković, Čibarić, Rusak, Martinović.

Košarkaši Međimurja bolje su otvorili susret i dobili prvi period s sedam poena razlike. Bjelovarčani su uzvratili u drugoj četvrtini koju su dobili s osam koševa viška i na poluvrijeme se otišlo rezultatom 47:46 u korist domaćina.

Očekivalo se neizvjesno drugo poluvrijeme, ali igrači Međimurja odigrali su izuzetno loših deset napadačkih minuta u kojima su zabili samo 11 poena, dok je Bjelovar zabio čak 31 i otišao na nedostižnih + 21. “Četverac” Božić, Luka Žugaj, Bruno Vrinjanin, Ivan Cukrov bio je nezaustavljiv u tom periodu.

Posljednju dionicu igrači Međimurja zabili su čak i poen više nego Bjelovar u trećoj četvrtini, ali domaći sastav zabio je 24 poena, što je značilo da su na kraju slavili s 13 poena razlike.

Međimurje je susret izgubili zbog jako loše treće četvrtine i iako su imali jako raspoloženog Maria Novaka-Mareka koji je zabio 30 poena, Bjelovar je imao jednog koji je zabo još više, a to je junior Luka Božić koji se zaustavio na 40 koševa, drugi junior, Žugaj, zabio je 22, a Vrinjanin 20 koševa. Kod Međimurja dobri kao i uvijek bili su još Danijel Krajačić s 23 poena i junior Patrik Jambrović s 19.