A2 Sjever: Podravac se nada čudu u zadnjem kolu

Iako smo prošli tjedan napisali da je Čakovec osigurao naslov i teoretski, tomu ipak nije tako. Do naslova prvaka još može i Podravac iz Virja.

Svi smo već Čakovcu upisali bodove protiv predposljednje Ivančice, momčadi koju su u prvom dijelu sezone na domaćem terenu svladali s čak 58 koševa razlike. To se nije dogodilo. Ivančica je iznenadila vodeći sastav lige i dobila utakmicu s uvjerljivih 14 poena razlike.

Čakovcu je ovo četvrti poraz dok po pet poraza imaju Grafičar, Podravac i Mladost, a u posljednjem kolu moglo bi se desiti, ukoliko Čakovec opet izgubi od gradskog rivala, Međimurja, da sva četiri sastava imaju isti omjer od 17 pobjeda i pet poraza, ali tu bi svejedno Čakovec bio prvak.

Situacija u kojoj bi Čakovec izgubio naslov je sljedeća: Međimurje pobjedi Čakovec, Bjelovar slavi na gostovanju kod Grafičara u Ludbregu, Rudar Cimper dobije na domaćem terenu Mladost, a Podravac ostvari očekivanu pobjedu protiv Petra Zrinskog. Jedino bi u toj varijanti Podravac mogao do naslova jer ima bolji međusobni omjer protiv Čakovca. Teško ostvarivo, ali ne i nemoguće.

Vratimo se 21. kolu, Međimurje je uzvratilo Vindiji za poraz iz prvog dijela sezone u Varaždinu. Na svom su terenu riješili utakmicu u posljednjoj četvrtini i na kraju slavili s 11 poena razlike.

Podravac se dugo mučio na gostovanju u Murskom Središću kod Rudar Cimpera, a utakmicu su prelomili u posljednjih pet minuta susreta.

Koprivnica je doživjela još jedan poraz, na gostovanju u Vrbovcu kod Petra Zrinskog, a zadnja šansa da ostvare pobjedu biti će im u posljednjem kolu na domaćem terenu protiv Ivančice.

Bjelovar je na domaćem terenu poražen od Mladosti, a Grafičar je bio uvjerljiv na gostovanju kod Radnika u Križevcima.

Raspoloženi su bili strijelci u ovom kolu. Najviše je zabio Rožman iz Ivančice koji je vodećem Čakovcu ukrcao 34. Bruno Dijanušić zabio je 33 za Grafičar u pobjedi protiv Radnika, a isto toliko postigao je i Štefan iz Vindije na gostovanju kod Međimurja.

Ivančica-Čakovec 76:62 (17:17, 36:32, 56:50)

Čakovec: Prprović 24, Kranjčec 8, Biševac 8, Novak M. 6, Momčilović 6, Terek 4, Drk 3, Glumac 2, Ostoja 1, Pustić, Juras, Novak N.
Ivančica: Rožman 34, Sayemeldahr 19, Rajh 9, Kapustić 4, Morović 4, Kišiček 3, Putarek J. 2, Mikac 1, Hojsak, Bigec, Smontara, Putarek Lj.

Utakmica tvrdih obrana otišla je na stranu domaćina koji je nakon izjednačene prve četvrtine, dobio drugu s četiri poena prednosti s koliko se odlazi i na poluvrijeme.

Treću četvrtinu Ivančica je povisila prednost za još dva koša razlike pa je Čakovec u posljednjih 10 minuta morao ganjati šest koševa minusa.
Očekivao se preokret Čakovca, ali to se nije desilo. Domaći je sastav dominirao u posljednjih 10 minuta kojih su dobili rezultatom 20:12 za konačnu pobjedu 76:62.

Čakovec je u svojim redovima imao samo jednog raspoloženog igrača, Luku Prprovića s 24 poena, nitko drugi više od 8 koševa. S druge strane igrači Čakovca nisu imali riješenja za domaćeg igrača Rožmana koji im je utrpao 34 koša, dok je Filip Sayemeldahr postigao 19.

Međimurje-Vindija 90:79 (16:22, 27:27, 21:14, 26:16)

Međimurje: Krajačić 29, Jambrović 20, Novak 19, Miko 11, Lončarić 4, Gašparić 3, Ranteš 2, Martinović 2, Vrus, Svaty, Jelenić.

Vindija: Štefan 33, Šamarija 17, Nakić 6, Novak 6, Jakšić 6, Bađun 4, Stanić 3, Pizek 2, Mihalj 2, Skupnjak, Filipović, Crnković.

Gosti iz Varaždina bolje su otvorili susret i na krilima raspoloženog Štefana dobivaju prvu dionicu utakmice s 6 poena razlike.
Druga četvrtina bila je prepuna koševa, palo ih je ukupno 54, po 27 sa svake strane, a to je značilo da se na poluvrijeme otišlo s identičnom razlikom koja je bila i nakon prvih 10 minuta.

Međimurje je rezultat preokrenulo u trećoj četvrtini koju su dobili s sedam koševa razlike i u posljednjih su 10 minuta ušli s +1, a to je dodatno diglo samopouzdanje kod domaćih košarkaša koji su posljednjih 10 minuta odigrali još bolje.

Dobili su domaći igrači posljednji period s 10 pogodaka viška i na kraju slavili s 11 koševa prednosti. Ključ pobjede bilo je zaustavljanje ponajboljeg strijelca lige, Željka Novaka koji je zabio za njega skromnih 6 poena.

Danijel Krajačić predvodio je svoje suigrače do nove pobjede s 29 postignutih koševa, junior Patrik Jambrović zabio je 20. Kod gostiju Štefan najbolji s 33 pogotka.

Rudar Cimper-Podravac 68:80 (20:18, 11:18, 21:21, 16:23)

Rudar Cimper: Varga 20, Radiković 16, Hrkač 16, Srnec 8, Dodlek 7, Perčić 1, Cilar, Brodar, Vinko Novak, Korbelj, Tkalec.

Podravac: Kenđelić 22, Halusek 20, Tišljar 10, Šestak 10, Koščić 9, Baruškin 9, Molnar, Drljanovčan, Arlović, Hrženjak.

Rudar Cimper pružio je odličan otpor drugoplasiranom Podravcu iako se na utakmici nije pojavio kapetan momčadi Mladen Tkalec. Nisu ni gosti došli kompletni, falili su Šiprak i Nikolić.

Domaći košarkaši dobili su prvu četvrtinu rezultatom 20:18, a u drugoj su gosti serijom 12:0 poveli s 10 poena razlike, bilo je 20:30 nakon čega domaći košarkaši opet počinju igrati bolje i smanjuju prednost gostiju iz Virja na 5 koševa razlike do poluvremena.

Rudar Cimper igra dobro u trećoj četvrtini, a ukradenom loptom i atraktivnim zakucavanjem Nikole Hrkača u kontri dolazi do prvog vodstva nakon prve četvrtine od jednog poena razlike. Jako su nezadovoljni bili u tom periodu utakmice domaći navijači i igrači suđenjem prvog suca Milkovića koji domaćim košarkašima Srnecu i Cilaru zbog protesta na neke odluke dosuđuje tehničke pogreške. Gosti iz Virja to koriste i mnoštvom pogođenih slobodnih bacanja prvo stižu prednost od 6 poena zaostatka, a onda i prestižu te i nakon treće četvrtine imaju +5.

Posljednju četvrtinu držali su se domaći košarkaši do 5 minuta do kraja utakmice kada iz igre izlazi jedini centar Srnec zbog 5 osobnih pogrešaka. Iskusni gosti na krilima raspoloženih Kenđelića i Haluseka mirno privode utakmicu kraju i slave zasluženo s 12 poena prednosti.

Alen Varga s 20 te Tomislav Radiković i Nikola Hrkač s 16 pogodaka najbolji u redovima domaće momčadi. Kod Podravca odlično je šuterski bio raspoložen alen Kenđelić koji je zabio 22, a Halusek ga je pratio s 20 koševa.

Sljedeće, posljednje kolo, Rudar Cimper igra opet na domaćem terenu, protiv Mladosti iz Đurđevca. Na toj će se utakmici od aktivnog igranja oprostiti dugogodišnji igrači sastava iz Murskog Središća, a sva tri su nosila kapetansku vrpcu ove sezone, Mladen Tkalec, Saša Srnec i Teo Cilar.

Petar Zrinski-Koprivnica 83:57 (20:5, 41:21, 66:34)

Petar Zrinski: Tomić F. 17, Ljoljić 17, Hrandek 15, Mikac 12, Tomić M. 7, Rogović 5, Pavić 4, Popović 4, Čulo, Topalović.

Koprivnica: Zlatar 24, Klačinski 11, Špiranec 10, Antolić 6, Sabol 4, Šimunović 2, Ivandić, Horvat, Hrašćanec,  Kozulić.

Sva neizvjesnost susreta riješena je već u prvih 10 minuta koje domaćin dobiva rezultatom 20:5. Do poluvremena prednost je narasla na okruglih +20.

Igrači Petra Zrinskog zaustavili su Leona Ivandića koji je ostao bez poena i Antolića na samo 6 koševa pa tako Koprivnica ni nije mogla bolje zaprijetiti.

Nakon treće četvrtine bilo je +32 u korist Petra Zrinskog, a tek u posljednjoj četvrtini igrači Koprivnice došli su do malo daha i dobili taj period s šest poena razlike za konačnih 83:57.

Tomić i Ljoljić najbolji u domaćim redovima s po 17 koševa, a kod Koprivnice, Zlatar 24, Klačinski 11.

Bjelovar-Mladost 87-96 (21:24, 43:46, 59:71)

Bjelovar: Božić 27, Vrinjanin 20, Cukrov 20, Zadravec J. 15, Pavičić 3, Zadravec M. 2, Budimir, Geček, Vlahović, Krpan.

Mladost: Beljan 24, Jančijev 20, Krajinović 16, Zadravec 9, Capek 9, Buković 8, Cenkovčan 8, Lovrak 2, Međimorec, Dautanec, Pušelja, Baković.

Znalo se od početka da će ovo biti utakmica na velik broj poena jer oba sastava imaju puno kvalitetnih igrača koji mogu zabiti. Bjelovar jedino u trećoj četvrtini nije zabio više od 20 koševa, dok su igrači Mladosti baš u svakoj išli preko 20.

Bjelovaru se u sastav nakon dvije utakmice neigranja zbog bolesti vratio Luka Božić, najbolji strijelac lige, ali nije pomoglo. Mladost je bila prejaka.

Prvo poluvrijeme bilo je izjednačeno. Mladost je dobila prvu četvrtinu s tri poena razlike dok je druga završila nerješeno.

Utakmicu su gosti riješili u trećoj četvrtini gdje su limitirali Bjelovar na 16 postignutih poena dok su oni zabili 25 pa se u posljednju četvrtinu ušlo s +12 za Mlaost. Iskusni satav Mladosti nije dopustio da Bjelovar stigne stečenu prednost iz prvih 30 minuta utakmice, domaćini su samo malo smanjili prednost.

Vlado Beljan s 24 i Zoran Jančijev s 20 koševa predvodili su Mladost do nove pobjede, a Božić s 27 i Bruno Vrinjanin s 24 najbolji kod Bjelovara.

Radnik-Grafičar 59:92 (10:28, 30:43, 50:63)

Radnik: Jericha 14, Jukić 13, Samardžija 8, Maksić 8, Nervo 5, Glamuzina 4, Kirin 3, Tomas 2, Serdarušić 2, Pomper.

Grafičar: Dijanušić 33, Poljak 18, Siladić 13, Novak Man. 12, Novak Mar. 10, Kokolek 4, Vuković 2, Bušić, Mihalić, Slatina.

Grafičar je ozbiljo ušao u utakmicu i već je u prvoj četvrtini napravio razliku koja mu je garantirala miran nastavak utakmice. Nakon uvodnih 10 minuta bilo je +18.

Radnik je uspio smanjiti do poluvremena na zaostatak od 13 koševa, a istu prednost Grafičar je imao i nakon treće četvrtine. Posljednjih 10 minuta stisnuli su gostujući igrači i dobili taj dio s visokih 9:29 za uvjerljivu pobjedu.

Najbolji kod Grafičara, mladi Bruno Dijanušić s čak 33 postignuta koša, dok je Vilim Poljak zabio 18. Kod Radnika Matija Jericha 14, a Jukć 13 koševa.