A-2 sjever: Podravcu derbi kola na krilima sjajnog Ilije Nikolića

Sedmo kolo A-2 lige sjever nije odigrano kompletno jer je susret između Mladosti iz Đurđevca i Petra Zrinskog iz Vrbovca odgođen na 11. prosinca, stoga je u ovom kolu odigrano pet susreta, a najzanimljiviji se igrao u Čakovcu između velikih rivala, Međimurja i Podravca iz Virja.

Podravac je slavio pobjedu od sedam koševa razlike na krilima najboljeg igrača kola, Ilije Nikolića koji je zabio 40 koševa. Grafičar je očekivano bio bolji od Čakovca, Radnik je dobio Rudar Cimper, Koprivnica je ostvarila treću pobjedu, a bolji su bili od Bjelovara. Vindija je u susretu s malim brojem poena nadigrala Ivančicu.

Međimurje – Podravac 78:85 (21:18, 40:42, 54:60)

Međimurje: Novak 25, Krajačić 23, Jambrović 15, Pađan 9, Gašparić 4, Lepen 2, Podvezanec, Svaty, Posavec, Peti, Jelenić, Martinović.

Podravac: Nikolić 40, Šiprak 17, Molnar 6, Baruškin 6, Kenđelić 5, Koščić 4, Hrženjak 3, Halusek 2, Tišljar 2, Pintar, Paligač.

Međimurje je dobilo prvu četvrtinu protiv iskusnijeg i favoriziranog Podravca s tri poena razlike. Gosti iz Virja bili su bolji u drugoj četvrtini gdje su jako dobro koristili visoke igrače, iskusnog Ivana Šipraka i Iliju Nikolića i poenima ispod koša gdje je Međimurje najtanje stigli i prestigli “konje”. Na odmor se otišlo s dva poena razlike za Podravac.

Odlični Nikolić nastavio je dominirati i u nastavku susreta, te je odveo Podravac na šest poena razlike uoči posljednjih deset minuta, a zabio je ukupno čak 40 poena. Međimurje je u posljednjoj dionici u par navrata stiglo na minus četiri, ali bliže nisu mogli i pobjeda zasluženo ide u Virje.

Kod Podravca uz navedenog Nikolića, Šiprak je dodao 17 poena, a njih dvojica su bili jedini dvoznamenkasti u redovima pobjednika. Kod Međimurja, standardno dobri Mario Novak-Marek s 25 ubačaja i Danijel Krajačić s 23.

Grafičar – Čakovec 99:78 (22:21, 49:44, 76:54)

Grafičar: Novak Manuel 23, Prprović 18, Bušić 15, Siladić 14, Novak Mario 14, Štefan 5, Novak Matija 3, Dijanušić 3, Bačani 2, Kokolek 2, Poljak, Vuković.

Čakovec: Ranteš 17, Vrus 15, Pustić 14, Kranjčec 12, Kolovrat 9, Drk 5, Goleš 4, Hrkač 2, Valkaj, Dovečer, Keresteš.

Čakovec je dobro iskoristio umor igrača Grafičara koji su u deset dana odigrali čak četiri utakmice. Nakon prve četvrtine domaći je sastav imao samo poen prednosti, a Čakovec je pružao odličan otpor i u drugoj četvrtini. Grafičar je na poluvremenu imao samo pet poena razlike, ali već je u trećoj četvrtini susret bio riješen. Kao i u mnogo ovosezonskih susreta, domaćini su odlučujuću razliku napravili u trećem periodu kojeg su dobili s 17 poena razlike.

Posljednja je dionica pripala prošlogodišnjem prvaku, Čakovcu s poenom razlike što nije bilo dovoljno da se poraz ublaži.

Novak Manuel predvodio je domaći sastav s 23 poena, a Luka Prprović dodao je 18. Kod Čakovca najbolji juniori, Dominik Ranteš s 17 i Jakob Vrus s 15 poena.

Radnik – Rudar Cimper 71:53 (20:16, 36:36, 56:43)

Radnik: Nervo 25, Kirin 17, Jericha 9, Samardžija 8, Jukić 6, Maksić 3, Pomper 2, Prstec 1, Tomas, Deković, Kovačević.

Rudar Cimper: Bedi 24, Vinko-Novak 8, Dodlek 8, Varga 6, Radiković 3, Perčić 2, Sobočan D. 2, Brodar, Antolović, Lesar, Sobočan L.

Domaći je sastav nastupio bez prvog šutera, Bojana Hrandeka, dok je momčad Rudar Cimpera i dalje bez jedinog centra u momčadi, Davida Bogdana koji se još uvijek oporavlja od prošlogodišnje operacije leđa.

Radnik je dobio prvu četvrtinu s četiri poena razlike, da bi igrači Rudar Cimpera uzvratili identičnim rezultatom u drugom periodu za poravnanje rezultata na 36:36 kojim završava prvo poluvrijeme.

Treća četvrtina uvjerljivo na strani domaćeg sastava koji kao i sve druge momčadi do sada koriste nekoncentraciju gostiju iz Murskog Središća koji druga poluvremena utakmice igraju kao da se ni ne pojave na terenu. Taj je period završio s 13 poena razlike, a gosti su postigli samo sedam koševa u tom dijelu. Posljednja četvrtina opet na strani domaćeg sastava koji ju dobiva s pet koševa razlike za konačnu pobjedu od 18 poena razlike.

Nakon susreta, trener Rudar Cimpera, Branko Damjanović odstupio je s mjesta trenera, a da li je to konačna odluka znati će se u utorak nakon sastanka sa predsjednikom kluba.

Dominik Nervo predvodio je Radnik s 25 poena, a Marko Kirin dodao je 17. Kod Rudar Cimpera jedini koji je nešto odigrao bio je Marko Bedi koji je postigao 24 poena.

Vindija – Ivančica 61:55 (11:12, 29:23, 49:44)

Vindija: Petrović 23, Šamarija 9, Martinčević 8, Nakić 7, Crnković 6, Stanić 5, Bađun 3, Bartolec, Šincek, Pizek, Filipović, Jakšić.

Ivančica: Rožman 18, Rajh 8, Skupnjak 8, Roginić 7, Morović 4, Zajec 4, Kapustić 2, Sayemeldahr 2, Smontara 2, Kozina, Martinčević-Smodek, Uršulin.

Već se na početku susreta vidjelo da će ovo biti susret na mali broj poena. Gosti iz Ivanca dobili su prvi period rezultatom 11:12, a domaći je sastav bio nešto raspoloženiji u drugoj četvrtini u kojoj je postigao 18 poena dok je Ivančica zabila 11. Na “veliki odmor” otišlo se rezultatom 29:23 za Vindiju.

Treća četvrtina bila je najučinkovitija, a dobila ju je Ivančica rezultatom 20:21 pa se u posljednju dionicu ušlo s pet poena razlike za Vindiju. Posljednja četvrtina bila je preslika prve, gledatelji su gledali pravu rudarsku košarku sa malo poena i čvrstim obranama, a čak je i završila identičnim rezultatom, samo što je Vindija dobila zadnji period s poenom razlike.

Obje su momčadi imale samo po jednog dvoznamenkastog igrača, kod Vindije je to bio standardno dobar, Jakša Petrović s 23 poena, a kod Ivančice, Filip Rožman s 18 koševa.

Koprivnica – Bjelovar 77:74 (23:21, 45:37, 64:60)

Koprivnica: Ivandić 17, Bronić 15, Topić 15, Antolić 11, Njemeček 8, Zlatar 6, Grbeš 2, Pavić 2, Jembrek 1, Kovačić, Jukić, Horvat.

Bjelovar: Zadravec 23, Cukrov 19, Žugaj 17, Vrinjanin 15, Ljubičić, Vlahović, Bušić, Oremović, Šilježar, Geček.

Koprivnica je iskoristila činjenicu što u sastavu Bjelovara nije bilo Luke Božića, najboljeg strijelca lige koji u prosjeku postiže 34,3 poena po susretu, a upravo je protiv Koprivnice prošle godine postavio rekord lige ubacivši im nestvarnih 70 koševa.

Prve dvije četvrtine pripale su Koprivnici, prva s dva poena razlike, druga sa šest. Glavni problem Bjelovara je što nema dovoljno široku klupu pa su se samo četiri igrača upisala u listu strijelaca. Gosti su uspjeli u trećoj četvrtini prepoloviti razliku s poluvremena, dobili su i posljednju dionicu, ali samo s poenom razlike, a to nije bilo dovoljno za potpuni preokret pa je pobjeda ostala u Koprivnici.

Domaći sastav predvodio je Leon Ivandić s 17 poena, zadranin Ante Bronić postigao je 15, a isti broj koševa postigao je i Topić. Kod Bjelovara, Zadravec najučinkovitiji s 23 poena, a Ivan Cukrov zabio je 19.

Parovi 8. kola (30. studenog): Rudar Cimper-Čakovec, Petar Zrinski-Radnik, Ivančica-Mladost, Podravac-Vindija, Bjelovar-Međimurje, Grafičar-Koprivnica.