Krka u završnici slomila Široki

U derbiju začelja ABA lige između Širokog i Krke odigranog na Pecari bolji su bili gosti. Nakon vrlo izjednačenog susreta gosti su na tek u završnici prelomili pitanje pobjednika i zasluženo slavili rezultatom 63:68.

Većinu prve dionice se igralo koš za košem, bez nekih većih rezultatskih razlika, sve do devete minute kada se gosti, na krilima Chrisa Bookera, uspijevaju odvojiti na plus sedam (9:16). Na prvi dvominutni odmor se i otišlo s plusom od sedam poena na kontu gostujućeg sastava (15:22).

Široki Primorka – Krka 63:68 (15:22; 34:28; 46:45)

Široki: Katić 4, Mikulić, Ćorić, Petrović 5, Bilinovac 2, Kaštropil 4, Coles 7, Bošnjak 2, Jones 12, Barać, Buva 19, Rikić 8.
Krka: Lapornik 10, Kastrati 4, Rojc 9, Buljan 3, Pavić 6, Booker 16, Pajić 5, Zatezić, Bolčina 4, Klobučar 11.

Nakon slabijeg ulaska u susret razbudio se domaćin, nošen navijanjem 3000 ljudi na Pecari, pred kraj poluvremena (18. minuta), ne samo da se vraća u egal, nego i serijom 12:0 odlaze na odmor s 34:28. Taj rezultat mogli su prvenstveno zahvaliti Robertu Rikiću (6 poena) i Johnathonu Jonesu (8 poena).

Booker odmah na početku drugog dijela veže pet poena i vraća goste nazad u susret (34:33). Za očekivati je od ovako mlade momčadi poput Širokog oscilacije tijekom susreta. Uspjeli su zatim domaćini doći i na plus šest, ali Slovenci su preko Jake Klobučara uzvratili (46:45).

U posljednjoj dionici se igralo koš za košem većinu vremena tako da se ušlo izjednačeno u završnicu (57:59). Išlo se zatim na prekršaje, no iskusni gosti su bili precizni s linije slobodnih bacanja, a i Jones je propustio tricom izjednačiti tako da su gosti na kraju upisali četvrtu pobjedu

Najbolji u redovima Krke bili su Booker sa 16 i Klobučar s 11 koševa, dok su se kod Širokog istaknuli Ivan Buva s 19 poena i sedam skokova te Jones s 12 ubačaja.