A-2 žene: Favoriti došli do pobjeda

Odigrano je i četvrto kolo druge ženske lige. U skupini jugozapad po dvije pobjede su odnijeli domaćini i gosti dok su se na sjeveroistoku s obije pobjede osladile gošće.

Jugozapad

SALONA-OTOČAC 76:44 (13:11, 34:27, 53:39)
SALONA: Rade, Batinić, Jelavić-Šako 10, Fredotović 19, Ćoko, Radošević 19, Brdar 12, Baturina 8, Katić, Gašparov 8, Ćurak
OTOČAC: Bižanović, Delač-Arapović, Jakšetić 3, K.Borić 5, Burušić, M.Borić, Kostelac, Stilinović 21, Ladišić 10, Gavrić 5

Salona je uspjela biti bolja u svim četvrtinama nad ekipom Otočca te na kraju zasluženo slaviti s velikom razlikom. Damira Fredotović je uz pomoć Radošević povela svoju ekipu prema pobjedi.

DUBRAVA-RADOST 58:43 (15:12, 23:28, 38:36)
DUBRAVA: Dožai, Šuster 2, Karaga 14, Perić, Mihić 13, Džafić 4, Lovrić 12, Rešetar 13, Boban, Vekić
RADOST: Đokić, Hlebec, Balog 18, Taradi, Bašek 9, Jelenić, Levačić 8, Živković 2, Tkalec 4, Halić

Izvrsnim drugim poluvremenom a posebno posljednjom četvrtinom Dubravašice su na svom parketu uspjele savladati Radost. Karaga je još jednom bila najefikasnija u svojoj ekipi, a dvoznamenkaste su još bile i Mihić, Rešetar i Lovrić.

JABUKA-CROATIA 2006 45:69 (13:17, 25:38, 37:51)
JABUKA: Galušić 18, Vuković 3, Čukac, Alapić 7, Tomić 1, Capan, Zadro 2, Štampar, Dobrić 2, Kamber 4, Kovač 8, Žapčić
CROATIA 2006: Mežnarić 7, Mikulčić, Vuković 8, Giljanović 7, Matijević 6, Divčić 14, Frajtić 3, Fumić 7, Chiabov 11, Perić, Dumbović 6

U Zaprešiću nakon velikog poraza od Folke igračice su skupile glave i pružile bolji otpor favoriziranoj ekipi Croatie. Prva i treća četvrtina su bile skoro u egalu no kvaliteta više Croatije je došla do izražaja u parnim četvrtinama. Helena Divčić i Antonija Chiabov su predvodile pobjedničku ekipu.

AGRAM-ZG-FOLKA BOROVJE 52:54 (15:10, 34:23,43:35)
AGRAM-ZG: Erjavec 2, Hrestak 6, Bilić 5, Smiljanić 1, Gljidić 5, Štirjan 7, Stilinović, Mlinarić 13, Lelas 4, Vreš, Kotur 9
FOLKA BOROVJE: Nimac 2, Beštak 11, Gudelj, Grudić, Kalebić 17, Lešnjak 4, Mihaljević 4, Milošević 4, Vujić, Šarić 2, Mlinar 10

U pravoj prvenstvenoj utakmici, pred pedesetak bučnih gledatelja, Folka Borovje je odnijela bodove i pokidala živce svojim vjernim navijačima. Od samog početka pa do zadnjih pet minuta utakmice igračice Folke promašile su sijaset zicera i dovele u pitanje svoj image sigurnih igračica i sigurnih igara. Tek u zadnjim trenucima utakmice Folka je došla u vodstvo. Najbolja igračica kod gošći je bila Marina Lidija Kalebić. Uz nju istakla se i Beštak. Ona je svojim ulazima unijela nemir u obrambene redove domaćih igračica. Kod poraženih su se izdvojile Kotur, Mlinarić i Erjavec.

Sjeveroistok

MURSA-PODRAVAC 57:65 (8:14, 30:31, 39:50)
MURSA: Šimunić 4, Tomić 9, Obradović 8, Vilušić, Mihić 6, Šarlija 17, Trnokop, Tutavac, Pfeifer 2, Matijević 11, Sorić, Tabaković
PODRAVAC: V.Šimunić 7, Nikšić, Molnar 19, Križić, Hastić, Baruškin 4, E.Šimunić 14, Brezak, Bukovčan 10, Drljanovčan 11

Utakmica je počela vodstvom domaćina 2:0 i to je bilo jedino vodstvo domaćina na utakmici. Gostujuće košarkašice imale su imale stalno vodstvo i držale utakmicu pod kontrolom. Lorena Molnar je bila najefikasnija.

BROD-POŽEGA 38:96 (5:21, 13:45, 23:63)
BROD: L.Tunjić, Zečević 6, Majstorić, Bašić 4, Brekalo 13, Lipovac, Katavić, Ahmetbašić, K.Tunjić, Pračuk 15, Đaković, Teskera
POŽEGA: M.Lovrić 11, P.Lovrić 32, Tadić 4, Vojtulek, Stazić, Soldo 13, Le.Hrmić 13, Horvat 11, La.Hrmić, Šišak-Abramović 6, Mihelić 6

Požeške igračice su još jednom dokazale svoju nadmoć i predvođene izvrsnom Petrom Lovrić i više nego uvjerljivo slavile na gostovanju u Brodu.