A1 kvalifikacije: Škrljevo na Filipovićev pogon prošlo Ludbreg

Odličnom drugom četvrtinom (31:15) Škrljevčani su došli do najavljivane pobjede u Ludbregu i tako su ostali u utrci za A1 ligu. Fantastičan posao napravio je Franko Filipović koji je na poluvremenu imao 19 poena i 8 skokova.

[rezultat id=731]

I nakon velikog zaostatka od 19 poena domaćin se nije predavao, uporno je smanjivao prednost i u posljednju minutu su ušli sa samo četiri koša minusa. No bolje od toga nije išlo.

Prva četvrtina je bila izjednačena s čestim promjenama vodstva. Grafičar, nošen svojim navijačima, imao je veći dio tog dijela prednost, a  teku posljednjim minutama gosti prelaze u vodstvo. U drugom dijelu totalni pad momčadi Dražena Cesara, dok na drugoj strani raspoloženo Škrljevo gradi svoju igru i na veliki odmor odlazi s 18 koševa viška. Spomenuti Filipović je već u prvih dvadeset minuta nadmašio svoj odličan učinak iz Kaštel Sućurca.

Filipović na početku nastavka podiže na najveću prednost (61:41) koja se u tom trenutku činila nedostižnom. Grafičar predvođen  Prprovićem i Poljakom igra sve bolje i osam minuta prije kraja smanjuju na obećavajućih sedam razlike. Probudiula se i publika, priključak je visio u zraku, ali zaostatak iz prvog dijela je bio previsok.

U pobjedničkoj ekipi na kraju je Nikica Šljuka bio najučinkovitiji s 28 poena (20val), no igrač utakmice je Filipović, postigao je 25 poena, 9 puta skočio (33val). Dobru partiju su pružili i Rudolf Jugo te Marko Milekić ubacivši po 13 koševa. Škrljevo je imalo više raspoloženih igrača, pola poena (50) su postigli “rezervisti” nasuprot 27 kod Ludbrežana.

Grafičar - Škrljevo

Vilim Poljak je za poražene upisao double double učinak, 18 poena i 11 asistencija, Luka Prprović je dodao  22, a novopridošli Marko Proleta i Mario Novak po 15.

Grafičar u subotu gostuje, u 17 sati igra protiv Ribola Kaštela dok Škrljevo dva sata kasnije je domaćin Borovu koje sutra igra utakmicu s Goricom. Live Stats pratite na našem portalu.