A1 žene: Odigrana tri susreta petog kola

Započelo je i peto kolo prve ženske lige. U ovom kolu slobodan je Medveščak a mi vam donosimo rezultate prva tri odigrana susreta.

Studenac Omiš – PGM Ragusa 83:75 (22:15, 40:35, 52:52, 66:66)

Studenac Omiš: Pezo, Vrvilo 4 , Kalajžić 19, Šerić 21, Jerčić 13, Dinčić 9, Podrug 17 , Vlahov , Baučić Dilber, Pejković
PGM Ragusa: Pocrnjić , Babun 9, Zarač K., Zarač M. Matić I. 15, Petrović 5, Lovrić 0, Tomičić 5, Zovko 20, Miloglav 7, Matić A. 14

U Omišu vrlo uzbudljiva utakmica koja je otišla u produžetke.

Gostujuće igračice mogu žaliti za propuštenom prilikom za pobjedu jer su kroz cijelu posljednju četvrtinu bile u laganom vodstvu da bi koševima Karle Kalajžić i Ivane Šerić manje od minute do kraja prednost ponovno vratila na domaću stranu. Ana Tomičić zabija za dva poena i odvodi susret u produžetak.

Tamo su se puno bolje snašle domaće igračice predvođene Ivanom Podrug koja je u produžetku zabila osam od svojih 17 poena i odvela svoju ekipu do pobjede.

Pleter – Trešnjevka 2009 59:65 (20:13, 31:27, 43:49)

Pleter: Blažević, Marošević, Božić 19, Prgomet 2, Mršić 4, Kovačević 22, Hajdin, Miličević, Toone 3, Tomić 5, Milković 4, Marošević
Trešnjevka: Butina 4, Plavljanin 12, Slonjšak 15, Kelava 10, Salopek 16, Belošević, Škara, Mamić , Rački, Bura 8

Riječanke nastavljaju po svom ovogodišnjem ritmu. Vani pobjeđuju a na svojoj Kozali gube. Iznimka nije bio ni susret s Trešnjevkom.

Iako su domaće igračice puno bolje otvorile susret i imale vodstvo nakon 20 minuta njihova igra se raspala u trećoj četvrtini što su gošće znale iskoristiti i preokrenuti susret na svoju stranu.

Do kraja susreta su Pleterice prijetile i disale za vratom protivnicama ali nisu uspjele izboriti ništa više od časnog poraza.

Split – Šibenik 59:70 (17:19, 25:38, 43:58)

Split: Katavić 1, Goleš 1, Lučin, Balić 10, Zubak 5, Parunov 4, Modrić 15, Roje 23, Leskur, Čipčić, Domljanović
Šibenik: Petković, Mašić 4, Dujić I. 3, Šolić, Gambiraža 2, Dujić A., Periša 3, Semren 28, Di Maulo, Vrsaljko 22, Križanac, Bačić 8

U prvom susretu petog kola Šibenčanke su očekivano odnijele dva boda iz Splita. Neizvjesnost je trajala kroz prvu četvrtinu.

Zatim su nezaustavljive Ana Semren i Ana Vrsaljko polako zagospodarile reketom i uz minute u minutu povećavale prednost do poluvremena.

Zadnji trzaj Splićanki dogodio se sredinom treće četvrtine kad su košem Davorke Balić prišle na 37:41 no to je bilo sve od njih za ovaj susret.

Na kraju više nego zaslužena pobjeda igračica iz Krešimirovog grada rezultatom 70:59.