A1 žene: Pula nastavlja pobjednički niz, Ragusa slavila u Zadru

Odigrana su prva tri susreta devetog kola prve ženske lige. Gledatelji su mogli uživati u dva neizvjesna susreta u Zadru i Puli.

Šibenik – Gospić 81-45 (19:11, 46:21, 73:27)

Šibenik: Petković, Mašić 5, Dujić I. 9, Šolić 4, Mišura, Dujić A., Periša 14, Semren 16, Di Maulo 2, Vrsaljko 21, Križanac 6, Bačić 4
Gospić: Romac 2, Devčić G. 6, Došen D. 2, Mesić, Devčić P. 2, Došen A. 12, Buničić 2, Pavletić, Starčević 12, Brkljačić K., Brkljačić M. 6

Šibenske košarkašice danas su na Baldekinu očekivano svladale Gospić u 8.kolu A1 lige. Nekad moćna družina iz Like danas je uvjerljivo najgora ekipa u ligi, pa ne čudi što su ih Šibenčanke razbile s 36 razlike, 81:45. Do nedavno su utakmice Šibenčanki i Gospićanki nazivane hrvatskim ženskim košarkaškim ‘el clasicom’, ali tako je to u sportu, reklo bi se, ‘tko bi gori, sad je doli’. Na sreću, ŽKK Šibenik još uvijek je gori. Nadamo se da će tamo i ostati. Kažimo kako je Ana Vrsaljko s 21 postignuti poenom bila najbolji strijelac domaćih, Semren je ubacila 16, a mlada Klaudija Periša 14. Djevojke trenera Dragana Ognjenovića  trijumfom su došli na omjer 6-2 i nakon nepotpunog osmog kola nalaze se na drugom mjestu prvenstvene ljestvice.

Rockwool Pula – Trešnjevka 51:43 (20:12, 31:30, 36:27)

Rockwool Pula: Đukić 3, Pačkovski 10, Bedalov 11, Čičić, Đikić 6, Kekezović, Zubak, Blažević 8, Tešić, Tukić, Ramljak 13
Trešnjevka: Butina 2, Plavljanin 6, Jordanić, Belošević 2, Kelava 15, Salopek 9, Rački, Mamić, Dobroslavić 3, Bura 6

Košarkašice Rockwool Pule svladale su danas u Pattinaggiu Trešnjevku rezultatom 51:43 i tako stigle do pete uzastopne pobjede u A-1 ligi. Dva nova boda su na pulskom kontu – to je najvažnije u cijeloj ovoj priči, to se piše, premda umjetnički dojam koji su ostavile “rockwoolice” na putu do pobjede teško da je mogao zadovoljiti onu grupicu zaljubljenika u košarku koja se okupila na tribinama.

Previše je bilo grešaka u igri domaćih košarkašica, nepovezanosti u redovima, promašenih zicera, ali srećom da je na drugoj strani terena stajala ekipa koja je nišanske sprave ostavila negdje u svlačionici i stoga nije uspjela kazniti lošije izdanje “rockwoolica”.
One zrelije, da ne kažemo starije košarkaške poklonike, igra Trešnjevke podsjetila je na davna izdanja sarajevske Bosne kad su Radulović i Mitrović ispaljivali salve dalekometnih projektila od kojih bi samo rijetki pogodio cilj.

Upravo su tako  igrale Salopek i Plavljanin, koje su zajedničkim snagama uputile 14 pokušaja iza linije 6,75 metara i pogodile – nijedan. Da su samo jedna ili dvije lopte zalutale u domaći koš možda bi epilog bio drugačiji, no ovako su u susretu u kojem je postignuto “mršavih” 94 koševa bodovi pripali domaćima.

Susret je obilježila igra na refule. Nakon četiri minute rezultat je bio 4:0, dvije minute kasnije 4:8, da bi na ulasku u zadnju minutu prve četvrtine na semaforu svijetlilo 16:8. Početkom druge dionice “rockwoolice” su se odlijepile na “plus deset” (22:12) i tada – stale.
Uslijedila je totalna bezidejnost u domaćim redovima, soliranje u napadu, što su gošće iskoristile da do “velikog odmora” uhvate priključak (31:30). Treća četvrtina donijela je negledljivu predstavu. U prvih pet minuta postignuta su samo dva koša, da bi se u posljednju dionicu ušlo s minimalnim gostujućim vodstvom (36:37).

Vidjevši da je vrag odnio šalu, “rockwoolice” su se uozbiljile, napokon počele koristiti svoju prednost u visini i serijom 7:0 brzo se odlijepile (43:37 ), da bi potom stečenu prednost mirno održale do kraja susreta.

Zadar:  PGM Ragusa 62:67 (17:19,30:33,44:43,)

Zadar: Štrmelj, Baždarić, Erslan M. 6, Marin 25, Sikirić 2, Nikpalj 8, Erslan A. 8, Milovac, Bodrožić, Radovčić, Kovačević, Marinović 8
PMG Ragusa: Pocrnjić 5, Babun 16, Zarač K., Zarač M., Matić I. 11, Petrović, Lovrić, Tomičić 5, Zovko 20, Miloglav 4, Matić A. 6

Nova, četvrta pobjeda košarkašica Raguse u A-1 hrvatskoj ligi, prva gostujuća. Ekipa trenera Zdravka Kitina slavila je u Zadru protiv istoimenog domaćina sa 67:62 te je sad na polovičnom učinku u ligi, 4-4.

Zadar je poveo 3:0 i 7:5, Ragusa je s 9:0 stigla do vodstva 14:7. Domaćin sa 6:0 stiže na koš zaostatka, ali ne uspijeva izjednačiti. Ragusa u 13. minuti ima 9 koševa prednosti (28:19). U 28. minuti je 43:38 za Ragusu. Sa šest koševa u nizu Zadar je prvi put u vodstvu nakon 7:5 u 3. minuti.

Međutim, u posljednjoj četvrtini Ragusa je bila bolja, dobila ju je s 24:18 te stigla do nova dva boda